ІНФОРМАТИКА

«Формування цифрової грамотності майбутніх офіцерів в умовах воєнного стану»

12 червня, вчитель інформатики, кандидат педагогічних наук Шевчук Б.В., взяв участь в VIІ науково-практичній конференції курсантів (студентів), аспірантів, докторантів та молодих учених «Актуальні питання застосування спеціальних інформаційно-комунікаційних систем», метою якої було обговорення актуальних проблем, аналіз та узагальнення отриманих нових теоретичних і практичних наукових результатів у сферах кібербезпеки та кіберзахисту, інформаційних технологій та електронних комунікацій, підготовки офіцерів для сектору безпеки та обробки а також залучення здобувачів вищої освіти до активної наукової діяльності.

В свою чергу, Борис Вікторович виступив із доповіддю на тему «Формування цифрової грамотності майбутніх офіцерів в умовах воєнного стану» та розкрив питання цифрової грамотності, яка стає необхідною складовою цифрової підготовки майбутніх офіцерів, оскільки вона допомагає підвищувати їхню ефективність, забезпечуючи доступ до важливої інформації та сучасних технологій а вдосконалення цих навичок у майбутніх офіцерів допоможе забезпечити безпеку воєнних операцій у сучасному цифровому світі.

Проєктна діяльність

«Інформаційна безпека»

14 квітня вчителька Бліндарук Тетяна Сергіївна провела захід «Забезпечення безпеки комп’ютерних систем і мереж», на якому ліцеїсти 5 роти 1 взводу продемонстрували (захистили) власні проєкти.

Знання інформатики допомагає у вивченні різних предметів та, безумовно, у військовій справі  (це кібербезпека, робота з інформацією: зберігання, шифрування тощо).

Кібербезпека та інформаційна безпека дуже актуальні, бо війна триває не лише на фронтах України, а й в інформаційному полі. Тому головне правило – це безпека на всіх фронтах! Інформаційні технології в сучасному житті є невід’ємною складовою інфраструктури людства. ІТ трансформувалися із технологічного чинника розвитку у найважливіший елемент функціонування сучасності. Створення і широке використання в повсякденному житті сучасного суспільства новітніх технологій збирання та обробки інформації, різних інформаційно-пошукових, моделюючих, аналітичних і управлінських систем обумовили  виникнення цікавого і значного феномена, характерного для новітньої історії людства.

Проєктування у військовій справі – необхідне вміння для майбутніх офіцерів ЗСУ.

МЕТОДИЧНА РОБОТА ВЧИТЕЛЯ ІНФОРМАТИКИ КАКАУРІДЗЕ Л.С.

Вчитель інформатики Какаурідзе Лейла Сандрівна у 2020/2021 навчальному році готується до чергової атестації та претендує на отримання педагогічного звання вчитель-методист. Вона працює над актуальною в умовах світової пандемії темою «Тестова форма перевірки знань під час дистанційного та змішаного навчання на уроках інформатики».

30 жовтня 2020 року вичтель Какаурідзе Л.С. провела відкриті уроки для ліцеїстів 1 роти 2 та 3 взводів (10 класи) та чотирьох взводів 5 роти (11 класи) та їх вихователів на тему «Використання Google Classroom в змішаному навчанні при проведенні уроків інформатики в Київському військовому ліцеї». На уроці в 12 взводі (10 клас) були присутні начальник навчальної частини підполковник Ярмоленко Д.В. та офіцер-вихователь взводу. Відкриті уроки в 5 роті (11 клас) відвідали вихователі та психолог роти. Вчитель ставила за мету познайомити з можливостями середовища Google Classroom для організації роботи учнів в синхронному та асинхронному режимах, звернула увагу на інструменти для організації обміну інформацією між учнями і вчителем або вихователем під час дистанційного та змішаного навчання.

Вчитель ставила за мету навчити учнів і вихователів використовувати можливості середовища Google Classroom для роботи в синхронному та асинхронному режимах. На уроці були використані тестові завдання навчального та контролюючого типів, створені за допомогою систем тестування Google Forms та Online Test Pad.
Плани-конспекти відкритих уроків можна переглянути за посиланнями:

ВІЗИТ ДО МУЗЕЮ «SOFTWARE COMPUTER MUSEUM»

20 грудня 2019 року ліцеїсти 1 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна під керівництвом вчителя інформатики Бліндарук Тетяни Сергіївни відвідали експозицію «Історія розвитку комп’ютерної техніки».
У музеї представлено понад 100 раритетних експонатів комп’ютерів, ігрових консолей, одиниць обчислювальної техніки та навіть роботів.
Кожен з експонатів – це крихітний камінець, без якого розробники не звели б сучасний світ технологій.
Цікавий факт, що Леді Ада – баронеса Лавлейс – вважається першим в світі програмістом. На час свого 200-річчя Ада остаточно перетворилась на ікону модерної HiTech культури та найпопулярнішу персону сучасної
ІТ-спільноти.
Ліцеїсти пройнялись духом історії тих речей, які зараз стали невід’ємною частиною життя кожного з нас.

ОЛІМПІАДИ З ІНФОРМАТИКИ

7 грудня 2019 року в Печерському районі відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з інформатики у номінації «Офісні технології».
Наші ліцеїсти сумлінно готувалися до складних випробувань.

Маємо такі результати:
3 місце
Роздорожний Арсен (2рота 1 взвод)
Козаченко Ярослав (2 рота 2 взвод)
Долгушин Віталій (2рота 3 взвод)
Яворський Олег (3рота 3 взвод)

15 грудня 2019 року відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з інформатики у номінації «Комп’ютерна графіка».
2 місце
Капишон Володимир (5 рота 3 взвод)
Басанько Артур (5 рота 4 взвод)
Волощук Антон (5 рота 4 взвод)
3 місце
Лазарчук Кирил (2 рота 1 взвод)

Колектив ліцею вітає переможців олімпіад, а також учителів, які підготували команду: Какаурідзе Лейлу Олександрівну та Обрізан Катерину Миколаївну.