СУСПІЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ

УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ У НАУКОВОМУ ПРОМЕНАДІ МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

18 вересня 3 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна Євген Мірошниченко,  Іван Шипко,  Родіон Поштовий, Ярослав Богуш, Ілля Лук’янчук,  Артем Бойко, Максим Кабалдін, Микола Станіславський та Арсен Ватченко відвідали  Київську міську Державну адміністрацію, де взяли участь у науковому променаді Малої академії наук України (має сертифікат Центру ЮНЕСКО 2-ї категорії).

Навчаючись в МАН, ліцеїсти братимуть участь у міжнародних заходах та в наукових експедиціях на теренах України, проходитимуть тренінги у школі лідерства, стажуватимуться в кращих наукових центрах та «Школі юного науковця».

Сподіваємося, що навчання у Малій академії наук України допоможе ліцеїстам у здійсненні їх мрій – стати офіцерами Збройних сил.

УЧАСТЬ ВЧИТЕЛІВ КВЛ В ОСВІТНЬОМУ ФОРУМІ  «НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА: ПРОСТІР МОЖЛИВОСТЕЙ»

27 серпня року вчителі підкомісії суспільних дисциплін Київського військового ліцею імені Івана Богуна Харченко В.О. та Самофалов М.О. взяли участь у ІІІ Київському освітньому форумі  «Нова українська школа: простір можливостей».

Вчителі відвідали майстер-клас «Технології педагогічного успіху на уроках історії» (модератор:  Левітас Ф.Л., завідувач кафедри історичної та громадянської освіти  ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка,  доктор історичних наук, професор).

З новою програмою  підготовки  до ЗНО 2019-2020 року  учасників форуму ознайомив  автор шкільних підручників та посібників з історії, вчитель-методист Міжнародної української школи в  Києві  Олександр Володимирович Гісем.

ЗАХИСТ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ У МАЛІЙ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

11 грудня року ліцеїсти  Київського військового ліцею імені Івана Богуна взяли участь в ІІ етапі захисту науково-дослідницьких робіт у Малій академії наук України.

Ліцеїсти 2, 3 та 6 навчальних рот КВЛ захищали свої наукові розробки, які вони писали  під керівництвом вчителів історії Самофалова М.О. та Харченка В.О. у секціях «Історія» та «Педагогіка».

Участь у роботі Малої академії наук сприяє інтелектуальному, духовному та  творчому розвитку юнаків,  формуванню у них навиків наукової оцінки історичних подій. Під час науково-дослідницької роботи ліцеїсти знайомилися з методиками наукового дослідження, роботою з першоджерелами тощо.

ВІДКРИТИЙ  УРОК УЧИТЕЛІВ МК ІЗ СУСПІЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН

21 листопада в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна вчителі МК із суспільних дисциплін Самофалов М.О. та Харченко В.О. провели відкритий урок на тему «Історія інформаційної боротьби в Україні та світі» для вчителів Печерського району.

Також відкритий урок відвідали: завідувач методичним кабінетом ліцею -Клюй Олександр Анатолійович та методист Центру інноваційної роботи та методичного розвитку Печерської в місті Києві державної адміністрації Литвиненко Світлана Юріївна.

ВІДКРИТИЙ УРОК НА ТЕМУ ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОТИБОРСТВА У ВІЙСЬКОВІЙ СФЕРІ ВІДБУВСЯ У КЛУБІ КВЛ

30 жовтня вчителем методичної комісії із суспільних дисциплін Вітковським В.В. в клубі Київського військового ліцею імені Івана Богуна був проведений відкритий урок для ліцеїстів, офіцерів та вчителів на тему «Історія розвитку інформаційної боротьби у військовій сфері».
Під час уроку вчитель Вітковський В.В. навів приклади застосування інформаційної боротьби різними правителями та військовими начальниками в різні періоди історії розвитку людства: від китайського філософа та воєначальника Сунь-Цзи до сучасних методів інформаційно-психологічного впливу.
Присутніх зацікавила інформація про особливості застосування інформаційної зброї в умовах глобального інформаційного суспільства.

УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ В УРОЧИСТОМУ ВІДКРИТТІ ФОТОВИСТАВКИ ВАХТИ ПАМ’ЯТІ «ПОГЛЯД ЖІНКИ НА ВІЙНУ»

23 жовтня ліцеїсти 1-ї навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна разом із вчителем історії Харченко В.О. взяли участь у відкритті фотовиставки вахти пам’яті «Погляд жінки на війну», яка проходила в приміщенні Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця».

Захід був присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та  30-й річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

На урочистостях були присутні голова правління ветеранів Афганістану Гончаренко М.М., заступник Міністра молоді та спорту України з питань Євроінтеграції Мовчан М.П., радник Віце-прем’єра України          Шевченко В.В., директор Національно історико-архітектурного музею «Київська фортеця» Новікова-Вигран О.С. Ведуча заходу – заслужена артистка України, солістка Національної опери України та ансамблю Збройних сил України, кавалер ордену Княгині Ольги, співачка, яка виступала в зоні АТО понад 330 разів Ярослава Руденко.

ЛІЦЕЇСТИ КВЛ – УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЕКТУ МАН

5 жовтня 2018 року ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна під керівництвом вчителів методичної комісії із суспільних дисциплін Харченко В.О. та Самофалова М.О. стали учасниками освітнього проекту: «Музей як джерело наукової інформації для написання науково-дослідницької роботи в системі Малої академії наук».

З вітальним словом до ліцеїстів звернулась директор КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» Поліщук Ірина Юріївна. В освітньому проекті взяли участь доктор історичних наук, професор Пивовар Сергій Володимирович та кандидат історичних наук Крайній Сергій Костянтинович.

Богунівці з зацікавленням прослухали доповіді щодо реалізації проекту «Всесвітня спадщина Юнеско в руках молоді: знати, зберігати, діяти», інтерактивних методів популяризації історико-культурної спадщини у національно-патріотичному вихованні школярів та оглянули виставку «Князі Острозькі: європейський вимір української історії». Вчителі Харченко В.О. та Самофалов М.О., а також ліцеїсти КВЛ взяли активну участь в обговоренні доповідей.

ПІДСУМКОВА СЕСІЯ КИЇВСЬКОЇ МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК

17 травня 2018 року в залі прийому іноземних делегацій Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова   відбулася  підсумкова сесія секції педагогіки відділення  філософії та  суспільствознавства Київської МАН.

Під час проведення сесії вчитель історії Самофалов М.О. подякував представникам Київської МАН  за співпрацю і побажав надалі заохочувати ліцеїстів до науково-пошукових досліджень.

За плідну науково-пошукову працю ліцеїсти КВЛ імені Івана Богуна Кобець Максим нагороджений дипломом Департаменту   освіти та науки молоді та спорту виконавчого органу  Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а ліцеїсти Ігнатюк Антон та Наконечний Володимир грамотами.