ВИХОВНА РОБОТА

Ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Перший державний “Музей науки” Малої академії наук України!
Наші юнаки та дівчата опинились у просторі, де в зрозумілій і доступній формі продемонстровані найважливіші наукові здобутки людства, їхні закони та взаємодія, покатались на велосипеді з квадратними колесами, побачили двометрову голограму та багатокілограмовий кристал, дізнались, як побудований організм людини та потримали в руках модель головного мозку й органів людини.
Ми постійно навчаємося, розвиваємось та впевнено крокуємо до нашої перемоги!!!
Україна понад усе!!!
Слава Україні- Героям Слава!!!

Лялька-мотанка – це не просто іграшка, а витвір мистецтва, який має в
собі глибокий сенс та символіку.
Ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового
ліцею ім. І. Богуна мали прекрасну можливість відвідати майстер – клас з
виготовлення мотанок , поринувши в світ нашої національної спадщини та
відчути зв’язок зі своїм корінням.
В процесі виготовлення ляльки ліцеїсти дізналися, що значить хрест на
обличчі та звернули увагу на різноманітний колорит українського
національного одягу з різних куточків України.
Адже тільки ті, хто знає історію, культуру, традиції свого народу, той хто
поважає і пишається цим, завжди буде відчувати тепло своєї родини, віру у
свою країну, її щасливе майбутнє.
Разом до перемоги! Слава Україні – Героям Слава!!!

Ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Київський Академічний Театр Ляльок. Вистава «Енеїда»– це епічна, динамічна і масштабна історія, від якої перехоплює подих. Але, звісно, є місце і для сміху, адже який то справжній козак, що не вміє оцінити влучного жарту!
Разом до перемоги!!!
Україна понад усе!
Слава Україні- Героям Слава!!!

Ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна мали можливість відвідати патріотичний захід Заслуженого академічного зразково-показового оркестру, що проходив в Центральному будинку офіцерів.
Разом до перемоги!!!
Україна понад усе!
Слава Україні- Героям Слава!!!

Пейнтбол започаткували в США. Ця гра припала до душі й швидко поширилась на інші континенти. Ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна прихильники активного дозвілля , тому вони з радістю пограли, позмагалися у влучності.
Разом до перемоги!!!
Слава Україні- Героям Слава!

«Лицарська слава житиме в віках»

Вихованці НОК взяли участь в освітньо-патріотичному заході-реквіємі «Лицарська слава житиме в віках» до Дня Героїв Небесної Сотні, що проходив на базі Університету «Україна».
Разом до перемоги!
Слава Україні- Героям Слава!

Ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Кличко Експо Музей
Історія карʼєри чемпіонів світу надихнула наших вихованців!
Досягнення братів Кличко переконує в тому що у світі немає нічого неможливого.
Україна понад усе!!!
Україна переможе!!!
Слава Україні- Героям Слава!!!

Ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Музей фото ілюзій.Це новий формат музею, в якому фотозйомка не тільки не заборонена, але і є невід’ємною частиною чарівного дійства. Відвідувачі музею – це не просто глядачі, а повноправні учасники локацій. Кожен знайшов щось особливо близьке саме для себе, адже картини охоплюють найцікавіші для людства теми!
Україна понад усе! Перемога за нами! Слава Україні – Героям Слава!!!

День пам’яті Героїв Крут

Сьогодні в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна, як і у всьому цивілізованому світі вшановуємо один з найвизначніших подвигів Українського війська. Це – звитяга Українського духу і зброї. Це – удар молоді проти рабства народу. 106 років тому українські військові та добровольці призупинили наступ більшовицьких військ під проводом Михайла Муравйова на столицю Української Народної Республіки – Київ. Бій під Крутами – це біль, це втрати, але це – не поразка. Це – звитяга: як історичний факт, як історична правда, як національна істина!
Слава Україні – Героям Слава!!!

Профілактична бесіда працівниками поліції з вихованцями НОК КВЛ!

Вихованці НОК КВЛ відвідали святковий концерт!

ПРОФІЛАКТИКА СУЇЦИДУ СЕРЕД ПІДЛІТКІВ

3 листопада 2020 року з вихованцями 8 роти Навчально-оздоровчого комплексу з метою профілактики суїцидальної поведінки серед підлітків практичний психолог групи морально-психологічного забезпечення провів просвітницьке заняття з елементами тренінгу на тему ” Ми обираємо життя”. Метою даного заняття було довести ліцеїстам інформацію про статистичні дані щодо проблем самогубства, ознайомити з мотивами суїцидальної поведінки, ознаками суїцидальних намірів і найголовніше – як допомогти людині в кризовий ситуації.


ФУТБОЛ ЗА КУБОК ПАМ`ЯТІ ГЕРОЯ УРАІНИ АНДРІЯ КИЗИЛА

У Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся фінальний турнір з мініфутболу за кубок пам`яті Героя України Андрія Кизила під керівництвом вчителя фізичної культури Панчака В.В..
Усі команди, які брали участь у спортивних баталіях, показали гідну майстерність та бажання перемогти. Вже сама кількість учасників змагань є свідченням неабиякої популярності футболу серед ліцеїстів Навчально-оздоровчого комплесу. У фінальній частині змагань зустрілися ліцеісти 7 роти 2 взводу та 8 роти 2 взводу, де перемогу здобули перші, друге місце здобула команда 8 роти 3 взводу, третьою стала команда 8 роти 2 взводу. Команди були нагородженні грамотами та перехідним кубком.


«ЛЯЛЬКА-МОТАНКА: ОБЕРІГ ЧИ ІГРАШКА»

Одним із найпоширеніших предметів-оберегів на території України є лялька-мотанка. Така іграшка не просто фігурка для ігор, а справжній амулет і талісман для сім’ї та її членів. Для різних життєвих ситуацій створювалися відповідні ляльки. Трапляються ляльки-обереги для будинку, родинного вогнища, для захисту дітей та господарства від злих сил і лихого ока та багато інших.
30 жовтня 2020 року методист групи морально-психологічного забезпечення Навчально-оздоровчого комплексу УиївськогоКиївського військового ліцею імені Івана Богуна Колеснік Людмила Анатоліївна провела з ліцеїстками 8 роти майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки.
Попередньо з вихованками проведено лекцію-презентацію на тему «Лялька-мотанка: оберіг чи іграшка». Дівчатам цікаво було дізнатися про історію виникнення, види, особливості, традиції створення та ознаки справжньої української ляльки-мотанки.


ПРИЇЗД НАЧАЛЬНИКА ЛІЦЕЮ ДО НОК КВЛ

28 жовтня 2020 року відбулася зустріч начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майора Гордійчука І.В. з особовим складом 7 навчальної роти НОК КВЛ.
Генерал-майор наголосив на важливості відповідального ставлення до навчання ліцеїстів випускної роти. Пріоритетним для них має бути дотримання дисципліни, вмотивованість, вивчення англійської мови та високий рівень фізичної підготовки,
Начальник КВЛ привітав іменинників, найкращому футболісту 7 навчальної роти подарував футбольний м’яч із власним підписом. Вручив грамоту від Міністра оборони України командиру 3 взводу капітану Поліщуку та подяку від Міністра оборони України командиру 4 взводу капітану Власюку.
Окремо генерал-майор поспілкувався з ліцеїстами пільгової категорії.
Під час зустрічі з офіцерами Навчально-оздоровчого комплексу порушили питання недопущення корупції, обов’язкової вмотивованості особового складу, контролю навчання і фізичної підготовки ліцеїстів НОК КВЛ.


ЕКСКУРСІЯ МАРІЇНСЬКИМ ПАЛАЦОМ

29 жовтня 2020 року ліцеїсти 7 навчальної роти навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна за сприяння першої леді Олени Зеленської мали можливість відвідати Маріїнський палац.
ДЛЯ майбутніх захисників України було організовано екскурсію Президентських палацом, який представляє Україну на міжнародному рівні. Зазвичай саме тут проходять урочисті події загальнодержавного рівня.
Ми дякуємо першій леді пані Олені, Тиховод Юлії та Ірині Кардинал за допомогу у вихованні майбутніх захисників України.


ЗАНЯТТЯ З ЛІЦЕЇСТКАМИ

28 жовтня 2020 року в навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені І. Богуна методистом групи морально-психологічного забезпечення Колеснік Людмилою Анатолівною організовано та проведено заняття з ліцеїстами 8 навчальної роти на тему: «Гігієна підлітків. Косметологічні питання».
Дівчат ознайомили з основами здорового способу життя, ефективною первинною і вторинною профілактикою різних захворювань, доведено необхідний комплекс заходів для збереження та зміцнення здоров’я шляхом дотримання гігієнічних вимог у повсякденному житті й діяльності людини.


УРОЧИСТА «ОБІЦЯНКА» У НОК КВЛ

10 жовтня 2020 року у Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею ім. Івана Богуна наймолодші представники Мністерства оборони України вихованці 8 навчальної роти склали ОБІЦЯНКУ ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЇСТА. Тепер вони з упевненістю можуть носити це почесне звання.

На урочистому заході був присутній начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Герой України генерал-майор Гордійчук І.В.

Особовий склад отримав привітання від керівництва та гостей. Начальник групи цивільно-військового співробітництва іміджево-видавничого центру Національної Гвардії України майор Кардінал Ірина Михайлівна привітавши молодь, презентувала для вихованців чудову колекцію художньої та наукової літератури.

Наприкінці начальник ліцею побажав юнакам сили, наснаги та терпіння. Щоб вони гідно носили звання ЛІЦЕЇСТ та у майбутньому стали справжніми захисниками своєї держави.


ЕКСКУРСІЯ МАРІЇНСЬКИМ ПАЛАЦОМ

8 жовтня 2020 року за запрошенням першої леді Олени Зеленської ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Маріїнський палац.

Для майбутніх захисників України було організовано екскурсію залами та кімнатами церемоніальної резиденції Президента України, під час якої вихованці військового ліцею мали змогу дізнатися про історію та сучасне життя Маріїнського палацу.

У наші дні, як ніколи, важлива підтримка Збройних сил України. Наші вихованці – військові ліцеїсти віком 13-15 років –  це наймолодші представники Міністерства оборони. Приділяючи належну увагу та вкладаючи відповідні знання в них сьогодні, ми будуємо надійний фундамент нашої армії в майбутньому.

Керівництво та особовий склад  Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна висловлює щирі слова вдячності першій леді пані Олені, Тиховод Юлії та Ірині Кардінал за організацію та проведення чудової пізнавальної екскурсії Маріїнським палацом для наших вихованців. Діти – наше майбутнє, військові ліцеїсти – майбутня еліта наших Збройних сил! Дякуємо усім за підтримку і сподіваємось на подальшу співпрацю.


У НОК КВЛ РОЗПОЧАЛА РОБОТУ КОМІСІЯ КОМАНДУВАННЯ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

5 жовтня 2020 року в навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею розпочалася робота членів комісії командування Сухопутних військ Збройних Сил України на чолі з командувачем підготовки командування Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенантом Павлюком О. О. з метою виконання вимог спільної директиви Міністра оборони України та начальника Генерального штабу Збройних Сил щодо передачі Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна у підпорядкування командуванню Сухопутних військ Збройних Сил України.
Начальник навчально-оздоровчого комплексу – заступник начальника Київського військового ліцею полковник Потєхін П.Г. виступив з доповіддю перед членами комісії про завдання комплексу, структуру, навчальну та матеріально-технічну базу. Після обговорення ряду проблемних питань представники комісії розпочали свою роботу за напрямками діяльності згідно з планом роботи.


Ткаченко Ярослав Юрійович народився 17 вересня 2002 року в с. Юрківка, Київської області. З самого дитинства мріяв стати офіцером, прикладом мені був мій батько, який в 2014-2015 роках виконував завдання в зоні проведення АТО. У 2015 році я вступив до Навчально-оздоровчого комплексу. Там проходив навчання в 2 взводі 7 навчальної роти. Після закінчення Навчально-оздоровчого комплексу, вступив до Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Там проходив навчання у 1 взводі 6 навчальної роти ліцеїстів. Я щиро вдячний всьому викладацькому і офіцерському складу, який своїм терпінням і неймовірними зусиллями зробили нас такими якими ми є зараз. З величезною повагою, я ставлюся до всіх офіцерів, які передають свій досвід молодому поколінню. Окремо хочу подякувати вихователям, Руді Ірині Анатоліївні та Петренко Олені Вікторівні, за те, що завжди нас підтримували та надихали. Наразі я навчаюсь у Військовій академії (м. Одеса) на факультеті підготовки спеціалістів Десантно-штурмових військ за спеціалізацією управління діями підрозділів ДШВ. В ліцеї я отримав багато знань, які наразі допомагають мені в курсантському житті.


Старший лейтенант медичної служби Найман Андрій Вікторович.
Випускник 8 роти 3 взводу НОК КВЛ 2008 року та 3 роти 4 взводу КВЛ 2010 року.
«Десь з 10-ти років я почав мріяти про військову кар’єру. І коли я дізнався, що у місті Боярка є навчально-оздоровчий комплекс Київського військового ліцею імені І. Богуна, куди можна вступити після 8 класу, то питання про вступ навіть не обговорювалося. У 2006 році я таки вступив до НОК КВЛ, де розпочався мій військовий шлях. Зважаючи на мій військовий романтизм навчання у ліцеї приносило мені справжнє задоволення, адже окрім солідної бази знань я опановував й військовий вишкіл. Згодом, у 2008 році, я без вагань продовжив навчання в Києві, у КВЛ.
Коли прийшов час обирати ВНЗ для продовження навчання то моїм вибором став на Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, де я й навчався з 2010-го по 2016-й рік на факультеті підготовки лікарів для Збройних Сил України. З 2016-го по 2018-й рік проходив спеціалізацію в Українській військово-медичній академії, де на одному з етапів навчання знову потрапив до КВЛу вже в якості офіцера медичної служби й мав нагоду ознайомитися зі змінами котрі спіткали ліцей за роки війни на Сході.
Наразі, виконуючи свій військовий та медичний обов’язок із забезпечення національної безпеки і оборони, стримування та відсічі збройної агресії Російської Федерації на території Донецької та Луганської областей в одному з мобільних шпиталів, я з теплотою та вдячністю згадую знання та навички отримані мною у військовому ліцеї, адже саме у таких закладах гартується характер, прищеплюється любов до Батьківщини та приходить розуміння про правильність обраного шляху».


«ВІЙСЬКОВА СПРАВА – СПРАВА МОГО ЖИТТЯ!»

Випускник 2015 року 3 взводу 7 навчальної роти навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. І. Богуна – Маковоз Микола Олександрович.

“В дитинстві я ніколи не мріяв про військову форму та парадні колони. Однак, в одну мить все змінилося… Я дізнався, що у місті Боярка є навчально-оздоровчий комплекс Київського військового ліцею імені Івана Богуна, куди можна вступити після 8 класу. Не маючи в родині військових, я вирішив спробувати щось нове. У 2013 році вступив до НОК КВЛ, де розпочалась моя військова біографія. Спочатку мені було важко і незвично, але завдяки офіцерам та моєму вихователю Рогановій Аллі Василівні, яка завжди підтримувала мене і, з якою ми спілкуємось до цього часу, я зрозумів, що зробив правильний вибір. З кожним днем мені все більше подобалось вчитися в ліцеї. Згодом, у 2015 році, я без вагань продовжив навчання в Києві, в КВЛ. Почав думати про вищу військову освіту. Після випуску з КВЛ ще раз переконався, що без військової справи я не бачу свого майбутнього і вирішив вступати до Військової академії м. Одеса, де продовжую навчання. Через рік я стану офіцером Збройних Сил України. Можу сказати, що ліцей був хорошою школою життя. Там я навчився самостійності та цілеспрямованості, що допомагає мені й зараз.”


Вітаю. Моє ім’я Петро Гашенко і моє рідне місто – Сквира, що на Київщині. Я не виховувався в родині військових та не мріяв про військову службу з дитинства. Захоплення історією, математикою та грою в шахи не передвіщали військової кар’єри.

У 2015 році підліткова хлопчача цікавість та бажання якнайшвидше подорослішати і змужніти, привела мене на поріг НОК КВЛ ім.І.Богуна у м.Боярка. Я не помилився у своєму виборі. 2 роки навчання у 2 взводі 7 навчальної роти під керівництвом Є.А.Трушковського, який по армійському строго, а по батьківські з турботою, навчав азам військового ремесла, командної роботи, тримати «удар», приймати рішення, нести відповідальність не тільки за себе, пролетіли швидко. Вихователь взводу Ірина Анатоліївна Рудя стала для мене рідною.

У 2017 році рішення про продовження навчання, саме в КВЛ ім.І.Богуна в м.Києві, було свідомим, а 2 взвод 6 роти став для мене родиною ще на 2 роки. Я продовжив представляти ліцей приймаючи участь в олімпіадах, навчанні та захисті робіт у Малій Академії Наук, грати за футбольну команду своєї роти.

З вдячністю згадую усіх офіцерів, вихователів, викладачів. Знання та навички отримані від офіцерів Ю.Ю.Свінціцького і Ю.О.Триняка, А.Ю.Перфільєва і Д.О.Акутіна закарбувалися в свідомості та допомагають досягати поставленої мети.

Завдяки вчителям О.В.Федченко і Н.О.Ждан, Т.М.Лантух і О.Н.Фатєєвій, Н.М.Чижик, О.А.Стадник я гарно склав ЗНО. Отримані від Вас знання забезпечили можливість продовжити навчання у найпрестижнішому вузі країни – Військовому інституті Київського національного університету ім.Т.Шевченка.

Крім навчального процесу ми багато подорожували Україною, приймали участь у загальнодержавних заходах, відвідували театри, музеї, футбольні матчі, кінопрем’єри та ін. Ліцей навчив думати, а також розуміти, що патріотизм, честь, гідність, сім`я, дружба – не просто слова.

Сьогодні завершено перший курс вишу і я, впевнений у своєму виборі, залишаюсь вірний присязі.


РОБОЧА ЗУСТРІЧ В НОК

30 вересня 2020 року начальник Київського військового ліцею імені І. Богуна провів робочу зустріч з офіцерами, вчителями та вихователями навчально-оздоровчого комплексу. У ході зустрічі обговорили питання що стосуються навчального процесу та відповідальності за кінцевий результат навчання ліцеїстів. Генерал-майор Гордійчук І.В. нагадав усім про сумлінне виконання обов’язків та дотримання норм та правил роботи в умовах пандемії. Додатково присутні обговорили результати вступної кампанії випускників ліцею 2020 навчального року.


«ГЕРОЯМ ШАНУ ВІДДАВАЙ!»

Під таким гаслом 29 серпня 2020 р.у Навчально- оздоровчому комплексі Київського військового ліцею ім. І.Богуна відбувся вечір вшанування захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.

Ліцеїсти 7 та 8 роти запалили свічки пам‘яті, пройшли урочистим маршем алеєю Героїв, поклали соняхи, символ Дня пам‘яті, до меморіальної дошки загиблого офіцера ЗСУ, випускника НОК,Олександра Шаповала(1992-2015).

Таке вшанування загиблих в НОК відбувається вдруге.
Вечір увійде в історію військового ліцею. Вперше участь у такомі дійстві взяли дівчата-ліцеїстки, які вступили до закладу цього року.
Допомогли провести меморіальний вечір волонтери с.Тарасівка.


СТІНА ПАМ’ЯТІ

20 серпня 2020 року на Михайлівській площі у Києві оновили меморіал «Стіна пам’яті». Війна триває й досі, тому на стіні з’являються нові обличчя. На церемонії відкриття зібралися рідні та побратими полеглих, волонтери. Серед присутніх були й офіцери Київського військового ліцею, які вшанували пам’ять загиблих. Серед майже 4500 захисників України, які віддали своє життя за роки війни, є і військовослужбовці ліцею, батьки та близькі вихованців і навіть випускники нашого навчального закладу: Герой України Кизило Андрій Олександрович, Квач Орест Арсенович, Шаповал Олександр Сергійович, Білобров Юрій Вікторович, Безручак Андрій Іванович, Григор Руслан Петрович, Галущенко Андрій Вікторович, Арнаут Дмитро Ілліч, Ощепков Олексій Вікторович, прапорщик Дробот Ігор Іванович — вони захищали неньку Україну до останнього подиху.
Будемо гідними їх пам’яті, їх жертовного подвигу заради незалежності нашої країни!


РОБОЧА ЗУСТРІЧ В НОК

18 березня 2020 року начальник Київського військового ліцею імені І. Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. провів робочу зустріч з офіцерами Навчально-оздоровчого комплексу. У ході зустрічі обговорили питання організації дистанційного навчання ліцеїстів 8-9 класів в умовах карантину та порядок взаємодії з батьками та вихованцями.
Генерал-майор Гордійчук І.В. звернув увагу командирів підрозділів на взаємодію з вчителями та підвищену увагу й контроль над вихованцями, які мають низький рівень знань.
Наприкінці зустрічі начальник ліцею привітав солдата військової служби за контрактом Шевченко Анну Вікторівну з отриманням чергового військового звання «старший солдат».


ВІДВІДАННЯ ТЕТРУ

23 лютого  2020 року вихованці Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені І. Богуна відвідали Київський академічний театр юного глядача на Липках.

Цей театр щороку випускає від 5 до 10 прем’єр, серед яких є багато успішних нестандартних проєктів.

Ліцеїсти стали свідками феєричного дійства, переглянувши виставу «Фігаро». Виступ акторів дуже сподобався ліцеїстам, тому що це був справжній карнавал емоцій, пристрастей, несподіваних любовних колізій. А коли почуття досягали кульмінації, героїв несподівано рятував фонтан з водою.

Це сценічне видовище нікого не залишило байдужим!

Дякуємо керівництву театру за духовний розвиток підростаючого покоління.


УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТІВ НОК КВЛ У КОНКУРСІ “ЖИВЕ СЛОВО КОБЗАРЯ”

22 лютого 2020 року в Боярському будинку культури відбувся міський конкурс “Живе слово Кобзаря”, в якому брали участь понад 80 учасників, серед яких  семеро ліцеїстів Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна: Михайло Надопта, Михайло Іванченко, Володимир Вишківський, Владислав Мірошник, Владислав Курилович, Владислав Бєдін та Костянтин Іванченко.

Ліцеїсти достойно представили свій навчальних заклад декламуванням неперевершених творів Великого Кобзаря.


«СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ. БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ»

21 лютого 2020 року з особовим складом 8 начальної роти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна методист групи морально-психологічного забезпечення Людмила Колеснік провела заняття на тему «Соціальні мережі. Безпека в Інтернеті».

У наш час все більше людей користуються соціальними мережами. Завдяки доступності Інтернету та особистим смартфонам ми можемо бути «на зв’язку» завжди і всюди. Але поряд з новими можливостями соцмережі несуть і нові загрози. Заплутавшись у соціальних електронних тенетах, ми не помічаємо, як може змінюватись особистість, причому не завжди у кращий бік.

У ході дискусії ліцеїсти ознайомились з пам’яткою про правила поводження в Інтернеті, а також з таким поняттям як медіаграмотність та кібербулінг. Додатково обговорили переваги та можливі недоліки користування соціальними мережами, а також провели бесіду про психологічну залежність від них.


УЧАСТЬ У ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФОРУМІ «БЕЗПЕЧНИЙ СВІТ ДИТИНИ»

22 лютого 2020 року вихованці 8 роти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна разом з методистом групи морально-психологічного забезпечення Людмилою Колеснік стали учасниками ІІІ Всеукраїнського форуму «Безпечний світ дитини», який пройшов за підтримки Київської міської державної адміністрації для батьків та дітей.

Кращі фахівці з питань безпеки дали практичні рекомендації щодо дитячої безпеки, зокрема кібербезпеки, безпеки дорожнього руху та правового виховання дітей.

Дбати про безпеку дітей, навчити правильно поводити себе в екстримальних ситуаціях – сьогодні головне завдання для кожного дорослого, враховуючи той факт, що Україна лідирує у десятці країн ЄС за поширеністю булінгу серед школярів 11-15 років.

Серед учасників форуму:
– представники Національної поліції України; тема виступів –«Поведінка дітей з незнайомими людьми на вулиці, що варто знати дитині, щоб не стати жертвою викрадення?», «Запобігання та протидія домашньому насильству над дітьми»;
– представники Департаменту патрульної поліції України; тема виступу – «Формування безпечної дитячої поведінки на дорозі” та “10 головних правил безпеки для дитини»;
– представники Департаменту кіберполіції України;
– Руслан Болгов – експерт в галузі комплексної безпеки і детективної діяльності, один з учасників розслідувань із кіберзлочинів за участю журналістів і кіберполіції, автор науково-популярних статей з протидії шахраям в кіберпросторі; тема виступу – «Прості та дієві інструменти навчання дітей правилам безпеки у реальності та кіберпросторі».
– Ігор Вичік – експерт із самооборони, президент Федерації айкідо і будо України, член президії Асоціації айкідо айкікай України; тема виступу – «Айкібезпека (швидке реагування в небезпечних ситуаціях)».


У НОК КВЛ ВІДБУВСЯ ЗАХІД “ЦІНА СВОБОДИ”

20 лютого 2020 року в клубі Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна вихователька 7 навчальної роти Куцак Антоніна Михайлівна провела захід “ЦІНА СВОБОДИ”, приурочений до Дня вшанування пам’яті героїв Небесної сотні. Ліцеїсти, які активно брали участь у заході нагадали своїм одноліткам про історичні події 2013-2014 років та Революцію гідності, вшанувавши пам’ять загиблих героїв Майдану хвилиною мовчання.


ВШАНУВАННЯ ПОДВИГУ УЧАСНИКІВ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

20 лютого 2020 року в парку Перемоги м. Боярка за участі вихованців Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся захід – реквієм вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті героїв Небесної сотні.

Під час заходу виступили учасники Революції гідності, секретар Боярської міської ради Олексій Скринник,  депутат Боярської міської ради Олег Сидор, ветеран АТО Анатолій Мотренко, учасник АТО, начальник військово-облікового бюро виконавчого комітету Боярської міської ради Володимир Сікорський.


ВІЗИТ У БОЯРКУ

12 лютого 2020 року начальник Київського військового ліцею імені І.Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. відвідав Навчально-оздоровчий комплекс у місті Боярка.

Робочий візит розпочався нарадою з офіцерсько-виховательським складом, де очільник ліцею наголосив на необхідності підвищення рівня мотивації до навчання серед вихованців, а також довів свої вимоги до проведення профілактичних заходів запобігання респіраторних захворювань ліцеїстів у зимовий період. Окрім того, було заслухано доповіді керівного складу, начальника медичної служби та командирів підрозділів про вжиті заходи недопущення захворювань серед особового складу.

Ігор Володимирович перевірив якість та умови харчування ліцеїстів та наприкінці приділив увагу ліцеїстам соціально незахищеної категорії, поцікавившись рівнем їхньої успішності й умовами навчання та проживання.


У НОК КВЛ РОЗПОЧАЛАСЬ ЛИЖНА ПІДГОТОВКА

У Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна розпочалася лижна підготовка з ліцеїстами 7 та 8 навчальних рот під керівництвом керівників гуртків Шатіла Владислава Ернестовича та Кошин Наталії Євгенівни.


РОБОЧИЙ ВІЗИТ НАЧАЛЬНИКА КВЛ У НОК

5 лютого 2020 року Навчально-оздоровчий комплекс відвідав начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук Ігор Володимирович.

Робочий візит було розпочато з огляду об’єктів навчально-матеріальної бази комплексу. Зокрема Ігор Володимирович перевірив закінчення ремонтних робіт в лазні для особового складу та стан внутрішнього порядку в підрозділах та їдальні.

У ході зустрічі з ліцеїстами генерал-майор Гордійчук І.В. провів виховну та роз’яснювальну бесіду щодо покращення рівня навчання та дисципліни з ліцеїстами пільгової категорії  7 роти, у тому числі перевірив рівень знань з англійської мови.

У ході наради з офіцерсько-виховательським складом  проведено роз’яснювальну роботу щодо організації профілактики захворюваності серед  ліцеїстів.


ОСОБОВИЙ СКЛАД НОК КВЛ ВІДВІДАВ МУЗЕЇ КИЄВА

31 січня 2020 року ліцеїсти 1 взводу 8 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна в супроводі вихователя Засоби Василя Васильовича та голови батьківського комітету Козій Анастасії Юріївни відвідали музей братів Кличків, музей  “ДИНАМО” – двократного володаря кубків УЄФА. Під час екскурсії юнаки відвідали центральний Олімпійський стадіон України, де ознайомилися з сучасною інфраструктурою спортивного комплексу.


ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

Сьогодні, 29 січня, Україна вшановує пам’ять Героїв битви під Крутами. І згадує історію боротьби, коли, за різними оцінками, від 70 до 100 молодих українських хлопців віддали свої життя за самостійність і свободу України. Понад 100 років минуло з часу тих трагічних подій, а боротьба з Росією за нашу незалежність та територіальну цілісність триває. У клубі Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею з нагоди Дня пам’яті ліцеїстам було показано документальний фільм “Герої Крут”.


«РОДИННА СПРАВА»

15 січня 2020 року для ліцеїстів Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулась презентація документального фільму режисера Валерія Балаяна «Родинна справа».
«Родинна справа» – це історія про три сім’ї зі Східної України. Одна з них – сім’я Геннадія Фіміна з Луганщини. Наразі у Київському військовому ліцеї навчаються його сини Єгор та Дмитро. У 2014 році, захищаючи Україну від ворога, Геннадій Фімін потрапив у полон сепаратистів. Його дружині та трьом синам довелось втікати з рідної домівки в Луганську. Адже їхні імена додала у свої розстрільні списки нова окупаційна влада.
На одному з фото наймолодший син Геннадія Фіміна – Дмитро у 2014 році в Слов’янську зустрічає з притиснутим до грудей дерев’яним автоматом колону українських десантників-визволителів.


РОБОЧИЙ ВІЗИТ НАЧАЛЬНИКА ЛІЦЕЮ В НОК КВЛ

15 січня 2020 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. з робочим візитом відвідав Навчально-оздоровчий комплекс, розпочавши з огляду території та об’єктів навчально-матеріальної бази комплексу, поцікавившись ходом ремонтних робіт в лазні для особового складу та станом внутрішнього порядку в навчальному корпусі.

У ході зустрічі з постійним складом генерал-майор Гордійчук І.В. довів та

роз’яснив основні деталі візії Генерального штабу ЗС України щодо розвитку Збройних сил України на найближчі 10 років. Окремо поцікавився проблемними питаннями у виховательсько-педагогічного складу та можливими шляхами вдосконалення навчально-виховного процесу.

Наприкінці візиту начальник Київського військового ліцею зустрівся з ліцеїстами, чиї батьки загинули на війні. Вихованці розповіли про своє життя в ліцеї та отримали солодощі й теплі слова підтримки на майбутнє.


ЗДОБУТКИ КОЛЕКТИВУ НАВЧАЛЬНО-ОЗДОРОВЧОГО КОМПЛЕКСУ КИЇВСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЮ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА ЗА 2019 РІК

2019 рік в Навчальному-оздоровчому комплексі видався дуже багатим на творчі, професійні та життєві злети. Так, було зараховано на навчання 128 юнаків, які успішно склали вступні випробування та мотивовані до навчання у військовому ліцеї; переведено до 10 класу Київського військового ліцею імені Івана Богуна 114 ліцеїстів (з них три ліцеїсти з високим рівнем навчальних досягнень).

Згідно з планом позакласної роботи в НОК проводилися предметні тижні, конкурси, культурно-просвітницькі заходи, ліцеїсти брали  участь у районних етапах всеукраїнських  олімпіад, конкурсів, турнірів та захисті науково-дослідницьких робіт Малої академія наук України, де досягли таких результатів:

І. Олімпіади (районний етап):

ПредметМісцеЛіцеїстВчитель
ГеографіяІІІ

ІІІ

Кудінов Л. Трушковський В.Лантух Т.М.
Українська мова та літератураІКудінов О.Федченко О.В., Головко Т.В.
Зарубіжна літератураІІІДеренко А.Риженко О.П.
Англійська моваІІІ

ІІІ

Травков А.

Кудінов О.

Ярощук А.А., Токарєва Л.М.
БіологіяІІІ

ІІІ

ІІІ

Трушковський В.

Бєлік П.

Бобков Я.

Біліченко Г.В.
ХіміяІІІКурилович В.Орел Л.О.

ІІ. Мала академія наук України (районний етап):

ПредметМісцеЛіцеїстВчитель
ФізикаІІФіліпов Д.Козак В.Б.
ГеографіяІІІ,ІІІБогонос П.

Кудленок А.

Лантух Т.М.
Українська моваІІ,ІІІБратиця К.

Скакун М.

Головко Т.В.
Українська літератураІІІФостенко М.Головко Т.В.

У 2019 році ліцеїсти НОК КВЛ брали участь і в низці спортивних змагань у Києві та Україні, де показали добрі результати:

– ІІ  місце в Київській міській спартакіаді з військово-прикладного семиборства;

– участь у Всеукраїнській спартакіаді серед допризовної молоді;

– участь у  Х-й Всеукраїнській спартакіаді серед військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою з військово-прикладних видів спорту; Коберник Д. – І місце зі стрільби;

– ІІІ місце у змаганнях з футболу за кубок Героя України Андрія Кизила;

За рік у були проведені змагання з футболу, баскетболу, волейболу, настільного тенісу, з легкої атлетики, підтягування, стрільби з пневматичної гвинтівки та пістолета.

Педагогічний колектив комплексу постійно займається самоосвітою та  підвищенням свого професійного рівня. У 2019 році пройшли курси підвищення кваліфікації та отримали категорії такі вчителі:

ПІБПредметКатегорія, звання
Головко Т.В.Укр. літВища
Козак В.Б.ФізикаВища, вчитель методист
Федченко О.В.Укр. моваВища, старший вчитель
Ковбасюк С.М.ІсторіяПерша
Волкова В.М.Укр. моваВища
Лантух Т.М.ГеографіяВища, вчитель методист
Миколаєнко Л.А.МатематикаВища, старший вчитель

Група морально-психологічного забезпечення організовувала та проводила заходи дозвілля та культурно-виховної роботи. Ліцеїсти залучалися до пізнавальних та оглядових екскурсій, музеїв, військових частин, історичних місць. Увесь особовий склад відвідав такі музеї: Меморіальний комплекс Національний музей історії України у Другій світовій війні, Національний військово-історичний музей, Національний музей історії України. Додатково  протягом 2019 року організовано та проведено понад 50 різних екскурсій навчально-виховного спрямування. Вихованці Навчально-оздоровчого комплексу регулярно відвідували театри та кінотеатри у Києві.

Особовий склад ліцеїстів залучався до участі у заходах військово-патріотичного спрямування, таких, як пісенний фестиваль ім. Коваленка, Всеукраїнський фестиваль-конкурс військово-патріотичної пісні «Пам’ять серця», зустрічі та уроки мужності з ветеранами АТО. Проводилися конкурси плакату та дитячого малюнку, присвячені державним та професійним святам.

Організовувалися зустрічі з представниками МВС для запобігання правопорушень та правил поведінки серед вихованців. Проводилися інструкторсько-методичні заняття з офіцерами, сержантським складом, заняття з виховательським складом, проблемно-цільова робота за різними напрямками, офіцерські збори та збори у взводах, ротах, проводилися заняття з національно – патріотичної, психологічної підготовки, заняття та семінари з командирами підрозділів, відбувалися бесіди з особовим складом на різні тематики.

За рік навчання в НОК КВЛ  були нагородженні заохочувальними відзнаками Київського військового ліцею імені Івана Богуна  «За успіхи у навчанні» І ступеня – 1 ліцеїст (ДЕРЕНКО Артем Сергійович).

Заохочувальною відзнакою Київського військового ліцею імені Івана Богуна  «За успіхи у навчанні» ІІ ступеня  – 2 ліцеїсти (КУШНІРУК Назарій Олегович,  ЄФІМЕЦЬ Віталій Сергійович).

Заохочувальною відзнакою Київського військового ліцею імені Івана Богуна  «За успіхи у вивчені англійської мови» І ступеня – 2 ліцеїсти (ПІВОВАР Кирило Йосипович, БОНДАРЕНКО Данило Олексійович) .

Заохочувальною відзнакою Київського військового ліцею імені Івана Богуна  «За успіхи у вивчені англійської мови» ІІ ступеня – 2 ліцеїсти (ШЕЙКО Владислав Анатолійович, МАСЛОВ Артем Русланович).

Заохочувальною відзнакою Київського військового ліцею імені Івана Богуна  «За успіхи у вивчені захисту Вітчизни » – 2 ліцеїсти (МАМАЄВ Тамірлан Ісламович, КУРИЛОВИЧ Владислав Віталійович) .

Заохочувальною відзнакою Київського військового ліцею імені Івана Богуна  «Кращий спортсмен » – 4 ліцеїсти (ЧОРНИЙ Данило Андрійович,

СЕМЕХА Максим Валерійович, БОБКО Ярослав Богданович, ХОМИЧ Давид Сергійович).

Заохочувальною відзнакою Київського військового ліцею імені Івана Богуна  «Кращий стрілець» – 2 ліцеїсти (МАРКІВ Радіон Андрійович, ОЛИШКЕВИЧ Андрій Володимирович ).

Групою матеріально-технічного забезпечення у 2019 році виконано:

ремонт та введення в експлуатацію нового навчального корпусу, в якому створено сім навчальних класів, кабінет для вчителів, два санвузли;

проведений поточний ремонт – 240 м2 м’якої покрівлі над спальними приміщеннями рот ліцеїстів;

капітальний ремонт санвузла  7 роти ліцеїстів;

здійснений на 50% капітальний ремонт приміщень 7 роти ліцеїстів, із заміною підлоги та встановленням підвісної стелі;

списано та здано три одиниці надлишкової автомобільної техніки до відділів зберігання: ГАЗ – 2413, автобус ПАЗ – 3205, УАЗ – 3151,  отримано нову техніку –  пасажирський автобус Богдан А20110 на 23 посадочних місця, легковий Богдан 2351;

проведена санітарна обрізка та викорчовування аварійних дерев;

розпочато капітальний ремонт лазні зі збільшенням місць для миття.

УДОСКОНАЛЕННЯ МАТЕРІАЛЬНОЇ БАЗИ ЗА 2019 РІК:

створено мале футбольне поле зі штучним покриттям;

скеледром;

проведено 100% заміну вікон на металопластикові на 2 поверсі медичного пункту, де знаходяться палати для хворих;

проведено 100% заміну вікон на металопластикові на двох поверхах їдальні,, навчальному корпусі та в навчальних ротах;

списано та знято з обліку майно, що не може експлуатуватися, а саме:

240 ліжок;

70 % обладнання їдальні;

встановлено відеоспостереження в навчальному корпусі, медичному

пункті та розташуванні 7 та 8 роти, по периметру території (загальна кількість встановлених камер 76 шт.);

замінено 100% меблів у класах для самостійної підготовки 7 та 8 навчальних ротах;

закуплено та встановлено 20 LED телевізорів з метою покращення навчально-виховного процесу в НОК (8 у класах та 2 в їдальні);

встановлено 9 пральних та 8 сушильних машин в 7 та 8 навчальних ротах та 1 пральну і 1 сушильну машинки в медичному пункті;

закуплено макети зброї, яка стоять на озброєні ЗС України;

закуплено та отримано пневматичні гвинтівки та пістолети для організації стрільб ліцеїстами;

введено  в експлуатацію два сучасних лінгафонних кабінети, кабінет основ захисту Вітчизни, два кабінети трудового навчання;

проведений інтернет (WI-FI) у всі приміщення комплексу;

зроблений капітальний ремонт в класах математики, фізики;

замінено освітлення в кабінетах хімії, української мови, історії,  методичному кабінеті;

закуплений та встановлений лазерний тир.

Начальник Навчально-оздоровчого комплексу –

заступник начальника Київського військового ліцею

імені Івана Богуна

полковник  Петро ПОТЄХІН


ВІДКРИТТЯ МЕМОРІАЛУ ПАМ‘ЯТІ В ГАТНОМУ

19 грудня 2019 року ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна були присутні на урочистому відкритті меморіального комплексу Пам’яті Героїв Небесної сотні та Пам’яті воїнів, загиблих за незалежність і територіальну цілісність України на Сході під час московської агресії в селі Гатне Київської області. Серед присутніх вихованців ліцею був син Героя Небесної сотні Полянський Едуард.


ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ У КУЛУАРАХ ПАРЛАМЕНТУ

19 грудня 2019 року о 15:00 вихованців Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені І. Богуна, чиї батьки загинули на Сході України, боронячи честь нашої держави, та ліцеїстів соціально незахищених категорій привітали з Днем Святого Миколая у кулуарах 3 поверху Парламенту. Захід відбувся у форматі «діти для дітей». Театралізоване дійство «Ой хто, хто Миколая любить?» підготував дитячий фольклорний театр «Дай, Боже» під керівництвом Ольги Мельник – заслуженої працівниці культури та лавреатки премії імені Василя Стуса. Знаково, що роль Святого Миколая виконував Роман Ясіновський – український актор театру та кіно, який зіграв роль Гіда у фільмі «Кіборги. Герої не вмирають». Спеціяльні гості свята – видавець, дитячий письменник, засновник та директор видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» Іван Малкович та відомий громадський діяч, заслужений артист України, український скрипаль, композитор, музичний і телевізійний продюсер Кирило Стеценко. Яскраві дитячі книжки для обдарування дітей від Чудотворця надали видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га» та Брати Капранови, а солодкі подарунки для дітей загиблих захисників підготувала благодійна ініціатива «Сонячні листи». Також на дітей – гостей Парламенту – чекало інтерактивне заняття в Освітньому центрі Верховної Ради та екскурсія Парламентом. Організаторами свята стали – Громадська спілка «Творче патріотичне об’єднання «Музичний батальйон», Національна спілка письменників України та Центр морально-психологічного забезпечення ЗСУ за підтримки Апарату Верховної Ради України.


ЕКСКУРСІЯ ДО МУЗЕЮ БРАТІВ КЛИЧКІВ

15 грудня 2019 року ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали музей-виставку досягнень братів Кличків. У ході екскурсії вихованці побачили ексклюзивні трофеї легендарних чемпіонів, занурились в атмосферу спортивного духу, змогли відчути, яка важлива підтримка сім’ї та наскільки міцний зв’язок між братами.  Дізналися, як віра у власні сили, самовіддана та наполеглива праця перетворює мрії на реальність.


ПЕРЕГЛЯД ДОКУМЕНТАЛЬНОГО ФІЛЬМУ «РОДИННА СПРАВА»

13 грудня 2019 року ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали столичний Будинок кіно, де відбулась презентація документального фільму режисера Валерія Балаяна «Родинна справа».

«Родинна справа» – це історія про три сім’ї зі Східної України. Одна з них – сім’я  Геннадія Фіміна – з Луганщини. Наразі у Київському військовому ліцеї навчаються його сини: Єгор та Дмитро. У 2014 році, захищаючи Україну від ворога,  Геннадій Фімін потрапив у полон сепаратистів. Його дружині та трьом синам довелося втікати з рідної домівки в Луганську. Адже їхні імена додала у свої розстрільні списки нова окупаційна влада.

На одному з фото наймолодший син Геннадія Фіміна  Дмитро у 2014 році в Слов’янську зустрічає з притиснутим до грудей дерев’яним автоматом колону українських десантників-визволителів.


У НОК КВЛ ВІДБУВСЯ ПРЕМ’ЄРНИЙ ПОКАЗ ХУДОЖНЬОГО ФІЛЬМУ “ЗАБОРОНЕНИЙ”
13 грудня 2019 року в клубі Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся прем’єрний показ повнометражного художнього фільму “Заборонений”, що присвячений життю та боротьбі одного з найвидатніших синів України, поета та дисидента Василя Стуса. Стрічку презентували автори книги «Заборонений» Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов.
Наші вихованці мали можливість безкоштовно побачити перший художній фільм, заснований на документальних фактах про життя Василя Стуса як представника епохи «заборонених людей». Після показу кінострічки вражені та переповнені емоціями ліцеїсти захоплено аплодували авторам фільму.
Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов минулого року презентували нашим вихованцям книги та стрічку «Позивний Бандерас», що також викликала неабиякі емоції серед нашої молоді.


МАГІЯ НОВОРІЧНИХ ІГРАШОК

11 грудня 2019 року ліцеїсти 8 роти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею Івана Богуна відвідали найстарішу в Україні фабрику ялинкових іграшок. Діти ознайомились з процесом їх виготовлення. Потім відбувся майстер-клас із розпису новорічних кульок. Усі отримали подарунки.


РОБОЧИЙ ВІЗИТ НАЧАЛЬНИКА ЛІЦЕЮ В НОК КВЛ

11 грудня 2019 року Навчально-оздоровчий комплекс відвідав начальник Київського військового ліцею генерал-майор Гордійчук Ігор Володимирович.
Робочий візит було розпочато з огляду об’єктів навчально-матеріальної бази комплексу. Зокрема Ігор Володимирович поцікавився ходом ремонтних робіт у лазні для особового складу та станом внутрішнього порядку в підрозділах та їдальні.
У ході зустрічі з ліцеїстами генерал-майор Гордійчук І.В. провів виховну та роз’яснювальну бесіду щодо покращення рівня навчальних досягнень та дисципліни з ліцеїстами 8 роти, у тому числі з порушниками військової дисципліни та ліцеїстами, які мають оцінки початкового рівня за підсумками семестру.


ЗУСТРІЧ ЛІЦЕЇСТІВ НОК КВЛ З ОЛЕКСАНДРОМ АЛФЬОРОВИМ

В приміщенні клубу Навчально-оздоровчого  комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася зустріч ліцеїстів з Олександром Анатолійовичем Алфьоровим — українським істориком,  радіоведучим, громадським та політичним діячем, кандидатом історичних наук, керівником проекту “Пам’ять нації”.

Історик прочитав лекцію та показав презентацію “Печатка Святослава Хороброго”.


УРОЧИСТОСТІ В НОК КВЛ З НАГОДИ ДНЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

6 грудня 2019 року в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулися урочистості з нагоди Дня Збройних сил України.
Захід розпочався з привітання начальника НОК КВЛ полковника Потєхіна Петра Геннадійовича. До слова були запрошені перший заступник Боярського міського голови Шульга Валерій Володимирович та секретар Боярської міської ради Скринник Олексій Григорович.
Після цього відбулося нагородження та привітання офіцерів і ліцеїстів грамотами, подяками та цінними подарунками.
Після закінчення офіційної частини всі присутні були запрошені на святковий концерт.


НАЧАЛЬНИК КВЛ З РОБОЧИМ ВІЗИТОМ У НОК КВЛ

4 грудня 2019 року начальник Київського військового ліцею імені І.Богуна Герой України генерал-майор Гордійчук І.В. з робочим візитом відвідав Навчально-оздоровчий комплекс КВЛ.
Ігор Володимирович розпочав свою роботу з огляду території та об’єктів навчально-матеріальної бази.
Далі генерал-майор Гордійчук І.В. зустрівся в клубі НОК КВЛ з особовим складом 7 та 8 навчальних рот. Відбулося нагородження кращих ліцеїстів за успіхи у навчанні нагрудними знаками. Серед них такі вихованці: Бондаренко Д.О., Шейко В.А., ДеренкоА.С., Єфімець В.С., Курилович В.В., Марків Р.А. Переможці змагань за першість НОК, присвячених Дню Збройних сил України, також отримали кубки та грамоти. Варто відмітити переможця НОК з підтягування на перекладині – ліцеїста 8 роти Семеху М.В. з результатом 38 разів.
Крім того, очільник ліцею провів інструктаж з особовим складом НОК щодо необхідності загартування молодого організму, додаткових заходів зміцнення військової дисципліни та недопущення травматизму.


ВІДКРИТТЯ МЕМОРІАЛЬНОГО БАРЕЛЬЄФУ НА ЧЕСТЬ УКРАЇНСЬКИХ ВОЇНІВ

30 листопада 2019 року 1 взвод 7 навчальної роти ліцеїстів Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна разом із командиром взводу – офіцером-вихователем молодшим лейтенантом Колодкою Ю.О. відвідали урочисте відкриття меморіального барельєфу на честь українських воїнів, які обороняли станцію Боярка та фастівську залізницю від наступу російсько-більшовицьких окупантів під командуванням полковника Івана Чмоли 12-15 лютого 1919 року.
На заході був присутній онук командира третього полку корпусу Січових стрільців армії УНР Івана Чмоли – Богдан Чмола. Створив барельєф відомий український скульптор Олександр Михайлицький.
Учасники скаутського руху подарували ліцеїстам значки із зображенням полковника армії УНР Івана Чмоли.


ЛІЦЕЇСТИ НОК КВЛ ВІДВІДАЛИ НАЦІОНАЛЬНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР ІМЕНІ І. ФРАНКА
26 листопада 2019 року 1 взвод 7 навчальної роти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна з командиром взводу – офіцером-вихователем молодшим лейтенантом Колодкою Ю.О. відвідали Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, де стали глядачами вистави «Поминальна молитва» за повістю Шолом-Алейхема «Тев’є – молочник».
Головну роль у виставі виконує народний артист України Богдан Бенюк. У ній йдеться про щире кохання і розчарування, про бажане і нездійсненне, про силу духу і віру в краще.


ЗАХОДИ, ПРИСВЯЧЕНІ ДНЮ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ
24 листопада 2019 року вихователем 7роти Рогановою А. В. та вихователем 8 роти Засобою В. В. були проведені бесіди, присвячені Дню гідності та свободи, з яких ліцеїсти дізналися про доленосні події в Україні початку XXIст.: Помаранчеву революцію 2004р. та Революція гдності 2013р. Вшанували Героїв, що стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та європейського вибору України. На завершення заходу вихованці переглянули фільм, присвячений подіям Революції гідності.


ЛІЦЕЇСТИ НОК КВЛ ВІДВІДАЛИ НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ ГОЛОДОМОРУ-ГЕНОЦИДУ
24 листопада 2019 року ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. І. Богуна разом з вихователем Рогановою А. В. відвідали Національний музей Голодомору-геноциду. В залі пам’яті ліцеїсти ознайомились з експозицією, яка розповідає про страшну трагедію українського народу, відчули атмосферу 30-х років XX ст. та вшанували пам’ять загиблих від Голодомору 1932-1933рр.


У НОК КВЛ ВІДБУВСЯ ЗАХІД « ГОЛОДОМОР УСТАМИ ДИТИНИ»

22 листопада в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені вана Богуна відбувся відкритий виховний захід, присвячений 76 –й річниці пам’яті жертв голодоморів, який організувала і провела вихователь 7 роти Босюк Н. Й.
Ліцеїсти детальніше дізналися про геноцид українців шляхом рукотворного голодомору 1932 – 1933 років, який не має терміну давності. Переглянули фрагменти документальних фільмів «Визнання факту Голодомору, як геноциду українського народу», «Про голодомор устами дитини».
23 листопада 2019 року ліцеїсти НОК КВЛ приєдналися до загальнонаціональної акції «Запали свічку пам’яті», та вшанували пам’ять жертв голодомору хвилиною мовчання.


РОБОЧИЙ ВІЗИТ ГЕНЕРАЛ-МАЙОРА ГОРДІЙЧУКА І.В. ДО НОК КВЛ

20 листопада 2019 року начальник Київського військового ліцею імені І.Богуна Герой України генерал-майор Гордійчук І.В. відвідав Навчально-оздоровчий комплекс КВЛ.
Свій робочий візит очільник ліцею розпочав із вчителями англійської мови, під час спілкування із якими ознайомився з методиками викладання предмету. У ході розмови вислухав пропозиції педагогів та висловив сподівання на подальше підвищення рівня знань вихованців.
Далі свою роботу генерал-майор Гордійчук І.В. продовжив у клубі НОК КВЛ з особовим складом 7 та 8 навчальних рот, де привітав іменинників, серед яких і начальника Навчально-оздоровчого комплексу – заступника начальника Київського військового ліцею імені І.Богуна полковника Потєхіна Петра Геннадійовича.
Крім того, начальник ліцею провів інструктаж щодо необхідності загартування молодого організму, додаткових заходів зміцнення військової дисципліни, недопущення травматизму, підвищення ефективності роботи з батьками ліцеїстів.


ЗУСТРІЧ ЛІЦЕЇСТІВ НОК З ВОЛОДИМИРОМ БАЛУХОМ

09 листопада 2019 року в Національному музеї історії України у Другій світовій війні відбулася зустріч з Володимиром Балухом – українським громадським активістом, політичним в’язнем путінського режиму, який був звільнений 07 вересня 2019 р. з російського ув’язнення.
Вихованцям НОК КВЛ було цікаво поспілкуватися з такою людиною, дізнатися про сучасні сторінки життя відомого патріота своєї Батьківщини.


ВІДВІДАННЯ ТЕАТРУ ЛІЦЕЇСТАМ НОК КВЛ

13 листопада 2019 року вихованці НОК КВЛ разом з методистом групи МПЗ Колеснік Л.А. та вихователем Наконечною С.М. стали свідками феєричного дійства. Ліцеїсти поринули в потойбічний світ Мавки, переглянувши виставу «Лісова пісня» в Театрі юного глядача на Липках.
Варто відмітити постійну турботу та небайдуже ставлення адміністрації театру до наймолодших богунців з Боярки, які гостинно приймають у якості глядачів наших майбутніх захисників України.
Керівництво ліцею висловлює вдячність керівництву та всім акторам театру за духовний розвиток наших вихованців.

НАЙДОРОЖЧЕ У НАС ВОЛЯ

Щоб зрозуміти значення цих слів 7 листопада ми з ліцеїстами відправились у Биківню.
Биківнянські могили – найбільший живий свідок більшовицького терору. Найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій 1937-1941 років. Розташоване за 1,5 км від колишнього селища Биківня на східній околиці Києва.
Неймовірно красивий осінній ліс, крізь який колись давно пролягла дорога смерті.
У 1930-х та до самої окупації Києва нацистами влітку 1941 р. тут таємно здійснювались масові поховання людей, репресованих і страчених у Києві каральними більшовицькими органами.
Довгий час цей злочин приховувався. Тільки в роки незалежності світ дізнався правду.
За даними науковців у Биківнянському лісі покоїться близько 100 тис. репресованих комуністичною владою людей, яких вона вважала своїми ворогами.
Жертвами комуністичного терору стали також польські військоволонені, яких розстріляти під Смоленськом( Росія), а також в Києві.
Ліцеїсти 7 роти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. Івана Богуна навчаються в закладі трохи більше 2 місяців. За цей час вони багато навчились. Попереду непросте, але цікаве навчання та пізнання всього нового. Багато ліцеїстів тільки знайомляться з Києвом та його історією.
Сьогодні хлопчики, які за шкільною програмою з історії вивчають козацьку добу в Україні, стали учасниками меморіального уроку з досить складною темою.
Вони дізнались про більшовицьку революцію, що відбулась в Росії саме 7 листопада, про обіцянки комуністичної влади та про наслідки діяльності цієї влади, особливо для України десятки мільйонів знищених невинних селян, діячів науки, культури, політиків, військових.
Ліцеїсти виявили високий ступінь самостійності при проведенні виїзного меморіального уроку живої історії, вшанували загиблих українців та розстріляних польських громадян, поклали квіти до братської могили жертв сталінських репресій!
Так сьогодні продовжився для наймолодших ліцеїстів-богунців історико-краєзнавчий проект «Моя Україна, моя історія».

Підсумок для особливої події ліцеїсти знайшли на одному з меморіальних каменів.
Запам’ятаймо ці слова всі!

«Найдорожче у вас воля!
Ми оплатили її життям!»

Чи впорались хлопці із поставленими завданнями уроку пам’яті, оцініть самі!


БЕСІДА ЛІЦЕЇСТІВ НОК КВЛ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ЮВЕНАЛЬНОЇ ПРЕВЕНЦІЇ

8 листопада 2019 року на запрошення командування Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. Івана Богуна інспекторами ювенальної превенції Києво-Святошинського ВП ГУНП у Київській області з ліцеїстами НОК проведено профілактичну бесіду щодо попередження правопорушень, вживання алкоголю та наркотичних речовин, а також порушень правил дорожнього руху та правил поведінки в громадських місцях.
Старший інспектор ювенальної превенції Києво-Святошинського ВП ГУНП у Київській області капітан поліції Кіріна Вікторія Сергіївна та інспектор ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП у Київській області лейтенант поліції Онищенко Тетяна Олександрівна окремо довели до присутніх інформацію стосовно адміністративної та кримінальної відповідальності, підстави взяття на профілактичний облік підрозділів ювенальної превенції та дали вичерпні відповіді на усі запитання, які зацікавили наших вихованців.

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ В НОК КВЛ

2 листопада 2019 року в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся день відкритих дверей. До НОК завітали юнаки з батьками для ознайомлення з умовами навчання та проживання.
Для гостей була проведена екскурсія закладом: їдальнею, спальними приміщеннями, навчальними класами, спортивними майданчиками. Під час відвідин вони мали змогу поспілкуватися з ліцеїстами. У клубі НОК вихованці ліцею показали гостям власноруч відзнятий та змонтований фільм про їхнє життя в закладі. Школярі та їх батьки мали можливість отримати вичерпні відповіді на свої запитання щодо вступної кампанії та умов навчання.
Найбільше позитивних емоцій від побаченого отримали наймолодші гості – діти соціально незахищених категорій, які приїхали до НОК КВЛ разом з їхніми вихователями з дитячого будинку с. Святопетрівське.


РОБОЧИЙ ВІЗИТ ГЕНЕРАЛ-МАЙОРА ГОРДІЙЧУКА І.В. ДО НОК КВЛ

30 жовтня 2019 року начальник Київського військового ліцею імені І.Богуна Герой України генерал-майор Гордійчук І.В. відвідав Навчально-оздоровчий комплекс КВЛ.
Він розпочав відвідини з огляду території та перевірки стану об’єктів навчально-матеріальної бази ліцею, окремо поцікавившись ходом будівельних робіт із реконструкції лазні для вихованців.
Також Ігор Володимирович ознайомився з новоствореним навчальним класом для вивчення дисципліни «Захист Вітчизни» та якісними змінами класу інформатики та бібліотеки.
У ході зустрічі з особовим складом начальник ліцею поспілкувався з особовим складом 7 навчальної роти. Привітавши іменинників, генерал-майор Гордійчук І.В. визначив першокурсникам пріоритетні завдання для подальшого навчання.
Спілкуючись з очільником ліцею, вихованці продемонстрували свої знання з англійської мови та отримали від нього солодощі і книги національно-патріотичного спрямування.


ЛІЦЕЇСТИ НОК КВЛ ВІДПІДАЛИ МУЗЕЙ

27 жовтня 2019 року ліцеїсти 3 взводу 7 роти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Національний музей історії України в Другій світовій війні.
В стінах музею вихователь Роганова А.В. провела бесіду, присвячену визволенню України від нацистської окупації. Ліцеїсти ознайомились з експозицією музею, віддали шану визволителям України.


РОБОЧИЙ ВІЗИТ НАЧАЛЬНИКА ЛІЦЕЮ У НОК КВЛ

23 жовтня 2019 року начальник Київського військового ліцею ім. І.Богуна Герой України генерал-майор Ігор Гордійчук вперше після осінніх канікул відвідав Навчально-оздоровчий комплекс Київського військового ліцею імені Івана Богуна.
Під час зустрічі з особовим складом очільник ліцею привітав офіцера-психолога 8 навчальної роти лейтенанта Ярмольчик Марію Олегівну, якій у відповідності до наказу директора Департаменту кадрової політики № 276 від 15.10.2018 року було присвоєно чергове військове звання «старший лейтенант» та побажав їй досягнення вагомих успіхів у процесі військово-патріотичного виховання ліцеїстів-богунців.
Окремо привітання з найщирішими побажаннями отримали й іменинники, серед них також і заступник начальника Навчально-оздоровчого комплексу з морально-психологічного забезпечення підполковник Трушковський Євгеній Анатолійович.
Вихованці НОК, які продемонстрували кращі знання з англійської мови, отримали від очільника КВЛ солодкі подарунки і книги національно-патріотичного спрямування, серед них ліцеїсти Кучерявенко Владислав, Маєвський Володимир та Шевченко Михайло, а ліцеїст Зелінський Руслан отримав у подарунок футбольний м’яч.


УРОЧИСТА «ОБІЦЯНКА» У НОК КВЛ

11 жовтня 2019 року в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею ім. Івана Богуна наймолодші представники Мністерства оборони України – вихованці 7 навчальної роти склали «Обіцянку військового ліцеїста». Тепер вони з упевненістю можуть носити це почесне звання.
На урочистому заході був присутній начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Герой України генерал-майор Гордійчук І.В.
Особовий склад отримав привітання від керівництва та гостей. Родзинкою заходу став виступ ліцеїстів-рукопашників 2 навчальної роти. Нотченко Дар’я, вихованка Боярської музичної школи, привітала усіх патріотичною піснею «Почни з себе».
Наприкінці заходу начальник ліцею побажав юнакам сили, наснаги та терпіння. Щоб вони гідно носили звання «ліцеїст» та у майбутньому стали справжніми захисниками своєї держави.


СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ВЧИТЕЛЯ У НОК КВЛ

4 жовтня 2019 року в клубі НОК КВЛ відбувся святковий концерт, присвячений Дню вчителя, який став подарунком вчителям та вихователям ліцею.
Присутніх вітали ліцеїсти сьомої та восьмої навчальних рот та запрошені гості, а саме: студія естрадно-бального танцю «Ритми», керівник Ольга Зарицька, вокалістка народної студії естрадно-народного співу «Перлина», керівник Оксана Нурищенко, артистка гумору та сатири, письменниця Любов Осипенко.
В залі панувала святкова атмосфера, яка залишила у присутніх радісне відчуття та позитивні емоції.


РЕМОНТНІ РОБОТИ У НОК КВЛ

У Навчально-оздоровчому комплексі КВЛ триває робота з покращення умов проживання та навчання особового складу.
Наразі розпочато капітальний ремонт приміщень лазні.


РОБОЧИЙ ВІЗИТ НАЧАЛЬНИКА ЛІЦЕЮ ДО НАВЧАЛЬНО-ОЗДОРОВЧИЙ КОМПЛЕКСУ

2 жовтня 2019 року начальник Київського військового ліцею ім. І.Богуна Герой України генерал-майор Ігор Гордійчук відвідав Навчально-оздоровчий комплекс Київського військового ліцею імені Івана Богуна.
Начальник КВЛ зустрівся з вчителями англійської мови та ознайомився з методиками викладання предмету. В ході розмови вислухав пропозиції педагогів та висловив сподівання на подальше підвищення рівня знань вихованців. Далі свою роботу генерал-майор Гордійчук І.В. продовжив з огляду нещодавно встановленого в НОК КВЛ інтерактивного лазерного тиру для ліцеїстів.
Очільник ліцею перевірив рівень фізичної підготовки (підтягування на перекладині) у ліцеїстів 4 взводу 8 навчальної роти.
Вихованці НОК, які показали кращі результати, отримали солодкі подарунки і книги національно-патріотичного спрямування.ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ З ОСОБОВИМ СКЛАДОМ НОК КВЛ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ФОРМИ

2 жовтня 2019 року в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна командир 3 взводу 8 навчальної роти провів інструкторсько-методичне заняття з офіцерами НОК та з сержантами 7 та 8 навчальних рот на тему «Порядок виконання комплексу вправ ліцеїстами взводу, відділення, під керівництвом командирів взводів, сержантів рот з метою підвищення кількості та якості підтягування на перекладені під час перерв між уроками, на ранковій фізичній зарядці, спортивно-масовій роботі».


ВІДПОЧИНОК ЛІЦЕЇСТІВ НОК КВЛ

Ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна мали можливість відпочити на вихідних у складі взводу (3 взводу) 8 роти на природі.
Приємно, що один з батьків ліцеїста Селямієва Різи, Селямієв Нарвін – тренер ММА ( родина є переселенцями з Криму), брав активну участь у дозвіллі юнаків, а саме навчив дітей розводити ватру, готувати справжній плов у польових умовах.
Подібні заходи позитивно впливають не лише на відпочинок ліцеїстів, але і на згуртованість колективу. Діти ділилися враженнями після літніх канікул, грали у футбол. Усе це допомогло ще більше згуртуватися між собою і налагодити відкриті стосунки між дорослими і дітьми.


ОГЛЯДОВА АВТОБУСНА ЕКСКУРСІЯ СТОЛИЦЕЮ УКРАЇНИ ДЛЯ ПЕРШОКУРСНИКІВ НОК КВЛ

З ліцеїстами 4 взводу 7 навчальної  роти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею  імені І.Богуна було проведено автобусну екскурсію «Київ історичний».

Під час автобусної оглядової екскурсії містом юнаки ознайомились зі столицею України за таким маршрутом: Голосієве – Корчувате – Дарницький міст – Дніпровська набережна – Печерськ – Софіївська площа – Хрещатик тощо. Вони побачили мальовничі краєвиди правого берега та такі історичні об‘єкти, як Видубицький монастир, монумент «Батьківщина-мати», Києво-Печерська лавра, міст Патона, Наводницький парк, Аскольдова могила. Народна стіна пам‘яті – Софійська площа, Золоті ворота, Національна опера, Володимирський собор, Міністерство оборони, аеропорт Жуляни.

Подорож тривала 3 години, дорогою вихованці взяли участь у вікторині «Моя Україна, моя історія», переможцем якої став Едуард Брень-Алексєєв.


ПРОВЕДЕНО З ВИХОВАНЦЯМИ НОК КВЛ

9 вересня 2019 року в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна з вихованцями пільгової категорії було проведено заняття на тему: «Особиста гігієна підлітків та косметологічні проблеми. Можливі шляхи вирішення».
Методист групи МПЗ Колеснік Л. А. в ході бесіди з ліцеїстами розповіла про вікові зміни в підлітковому організмі та їхній вплив на стан шкіри. Юнаки засвоїли необхідність дотримання правил гігієни та отримали вичерпні відповіді на усі запитання.


ОРГАНІЗАЦІЯ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗГІДНО З ВИМОГАМИ СТАТУТУ ЛІЦЕЮ

2 та 6 вересня 2019 року в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею з особовим складом 7 та 8 навчальних рот були організовані та проведені заняття з правил поведінки в ліцеї та дотримання заходів безпеки у повсякденній життєдіяльності.
Заступник начальника комплексу з морально-психологічного забезпечення – начальник групи підполковник Трушковський Є.А. довів вихованцям вимоги Статуту ліцею та нагадав про недопущення порушень заходів безпеки.


ВІЗИТ НАЧАЛЬНИКА ЛІЦЕЮ ДО НОК КВЛ

Згідно з робочим планом 4 вересня 2019 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. відвідав Навчально-оздоровчий комплекс у Боярці.
Під час зустрічі з особовим складом 7 навчальної роти ліцеїстів Ігор Володимирович дізнався про перші враження юнаків від навчального закладу. Він також поспілкувався з пільговою категорією ліцеїстів з метою їх подальшого професійного спрямування.
Крім того, начальником ліцею був проведений інструктаж з особовим складом щодо необхідності застосування додаткових заходів зміцнення військової дисципліни, недопущення травматизму, підвищення ефективності роботи з батьками ліцеїстів.


НОВЕ ПОПОВНЕННЯ В НОК КВЛ

26 серпня 2019 року Навчально-оздоровчий комплекс Київського військового ліцею ім. І. Богуна зустрів нове поповнення. Для навчання на першому курсі прибули восьмикласники. Щороку стіни навчального закладу поповнюються юнаками, мотивованими здобути військову освіту та в подальшому стати професійними захисниками Батьківщини. Загальна кількість ліцеїстів, що вступили до НОК КВЛ у 2019 році – 127 чол., серед них й діти військовослужбовців, які загинули у війні з російськими окупантами, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти військовослужбовців, діти, у яких немає одного з батьків, діти з багатодітних сімей, переселенці з тимчасово окупованих територій та Криму.

Командування та весь особовий склад ліцею вітають наших першокурсників та бажають їм успіхів та високих показників у навчанні!


ДЕНЬ ПРАПОРА В НОК

Державний прапор України –
Це стяг із двох подовжніх смуг.
Він символ вільної людини,
У ньому український дух!
У синім – небо Батьківщини,
Його безкрайність і блакить,
І вище нього, Україно,
Хай пісня нації летить!
У жовтім кольорі – колосся,
Багатство нашої землі.
Щоб у достатку всім жилося,
І в люднім місті, і в селі.
Нехай він нас завжди єднає,
Його із гордістю несуть.
А світ, побачивши, впізнає:
Під стягом Українці йдуть!


НАЙМОЛОДШІ ГОТУЮТЬСЯ НАЙКРАЩЕ

14 серпня 2019 року начальник Київського військового ліцею ім. І.Богуна Герой України генерал-майор Ігор Гордійчук відвідав Навчально-оздоровчий комплекс Київського військового ліцею імені Івана Богуна.

Метою візиту було перевірити підготовку до нового  навчального року і стан виконання поточних ремонтів для більш комфортної життєдіяльності комплексу.

Очільник ліцею відзначив помітні зрушення в роботі із відновлення та підготовки навчальної бази до нового періоду навчання.

Не залишилися без уваги керівника й вихованці НОК, які проходять літню практику. У ході спілкування вони отримали від Ігоря Володимировича солодкі подарунки і книги національно-патріотичного спрямування.


НОК КВЛ ПРИЙМАЄ ГОСТЕЙ!

Києво-Святошинський районний центр творчості молоді “Оберіг”,  літній табір відпочинку “Креативчик” завітали зі своїми вихованцями до НОК КВЛ з метою пізнавальної екскурсії.

Гостям дуже сподобався візит до богунівців, організований методистом групи морально-психологічного забезпечення Колеснік Л.А. та командиром взводу – офіцером-вихователем 7 роти капітаном Поліщуком І.С. в рамках популяризації навчального закладу серед школярів.

Діти щиро подякували за цікаву екскурсію, ознайомлення  зі зразками зброї, військовою технікою та спортивним комплексом.


УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ 20–ГО ЮВІЛЕЙНОГО ВИПУСКУ НОК КВЛ

14 червня 2019 року в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся захід з нагоди 20-го ювілейного випуску ліцеїстів 9 класу.

З вступним словом до випускників та всіх присутніх звернувся начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. Він повідомив, що цього року до КВЛ буде переведено за результатами ДПА 114 вихованців НОК, з них – 4 відмінники та 38 передовиків навчання. Це кращий результат, ніж минулого року, проте його необхідно покращувати у майбутньому. Також, у ході свого виступу, Ігор Володимирович звернув увагу ліцеїстів на дотримання заходів безпеки під час літніх канікул.

З привітальними словами до випускників звернулися гості: голова міжнародного благодійного фонду волонтерського об’єднання «Крила»  Токар Ярослава Сергіївна, випускник першого випуску НОК Андрій Козінчук, історик-краєзнавець, волонтер, завідуюча ІМЦ «Стара школа» с. Тарасівка Валентина Сизон.

Під час урочистої частини начальник ліцею вручив відзнаки ліцеїстам-відмінникам та ліцеїстам, батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків: Братиці Кирилу, Кудленку Артему, Скакуну Миколі, Бойко Олегу, Лотоцькому Олександру, Саюку Назару.

Сьогодні, 14 червня, в Україні день жалоби за військовослужбовцями, які загинули внаслідок збиття літака Іл-76 поблизу Луганського аеропорту. Присутні вшанували пам’ять загиблих героїв-десантників хвилиною мовчання.

Колектив НОК КВЛ вітає усіх своїх випускників та бажає їм нових звершень на ниві служіння українському народові у лавах Збройних сил України.


ОСНОВНІ ЗАГАЛЬНІ ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ЛІЦЕЇСТАМ КИЇВСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЮ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА

( під контроль батькам, опікунам)

БОГУНІВЦЮ, СУВОРО ДОТРИМУЙСЯ заходів безпеки, тому що життя та здоров’я людини – це найвища цінність (дається один раз і реалізувати її треба
якнайкраще).
ТВЕРДО ЗНАЙ, що сумлінне виконання вимог Статуту ліцею, Кодексу честі ліцеїста та Клятви (Обіцянки) ліцеїста – це стовідсоткова гарантія дотримання заходів безпеки.
Порядок організації взаємодії та надання інформації в разі виникнення непередбачених обставин під час звільнення (канікул):
• інформування керівництва ліцею, командирів рот, взводів, вихователів і психологів за телефонами;
• через близьких, родичів, товаришів;
• повідомлення через місцеві РВК, поліцію.

Основні вимоги вихованцям протягом навчання:
• дотримуватись правил пожежної безпеки (електробезпеки);
• дотримуватись громадського порядку, безпеки життєдіяльності;
• дотримуватись правил дорожнього руху;
• дотримуватись правил поводження у метрополітені, залізничних вокзалах та автовокзалах;
• дотримуватись правил особистої гігієни;
• не допускати нестатутних взаємовідносин між ліцеїстами;
• не допускати поодинокого купання під час звільнення (канікул);
• не перебувати на недобудовах, сміттєзвалищах та безлюдних місцях;
• не займатися «зачепінгом»;
• заборонено реєструватись у соціальних угрупуваннях, таких як «СИНІЙ КИТ, РОЖЕВА СОВА, МОМО та ін.»;
• заборонено вживати алкогольні напої, наркотичні, токсичні, незрозумілі, психотропні речовини, палити, гратись з вибухонебезпечними предметами;
• не брати участі у масових зібраннях, мітингах, неформальних організаціях;
• вживати заходів, спрямованих на гарантування безпечного переходу через залізничні колії, мости, естакади, підземні та наземні переходи;
• не користуватись НАВУШНИКАМИ на вулиці, особливо під час переходу доріг, залізничних колій, мостів, естакад, підземних та наземних переходів;
• не бути залежним від віртуального життя (ігроманії);

Загальні вимоги дотримання заходів безпеки до ліцеїстів влітку:
• не зривайте незнайомі рослини та не нюхайте їх;
• не можна пробувати на смак незнайомі ягоди;
• збирати та вживати гриби ТІЛЬКИ під наглядом дорослих;
• зробити зовнішній огляд тіла на наявність укусу кліщів, комах, комарів, тощо;
• будьте обережними та дивіться під ноги (у лісі та водоймищах багато змій);
• не запливайте далеко, ніколи не плавайте наодинці;
• відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
• ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
• не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
• не розпалюйте багаття в лісі та в полі, особливо у вітряну погоду.

Загальні вимоги дотримання заходів безпеки до ліцеїстів взимку:
• одягайтесь тепліше та не допускайте переохолодження тіла;
• при переміщенні дотримуйтесь повільного темпу ходьби;
• суворо дотримуйтесь дистанції 3-5 метрів від будівель;
• під час падіння не допускайте травматизму;
• не перебігати проїжджу частину дороги під час снігопаду та у ожеледицю;
• суворо заборонено переходити водоймища.

ПОСИЛАННЯ НА ЖИТТЄВИЙ ДОСВІД
На превеликий жаль, є негативні випадки серед ліцеїстів, які, перебуваючи у канікулярній відпустці, не дотримались рекомендацій та порушили вимоги заходів безпеки, що призвело до їх загибелі або каліцтва:
1. Ліцеїст Дмитро здійснював перехід через залізничні колії у навушниках, не почув потяга, був збитий ним та загинув одразу !!!
2. Ліцеїст Олег перебував на недобудові та впав у шахту ліфта, загинув одразу!!!
3. Ліцеїст Михайло слухав музику в навушниках та перебував на недобудові, роблячи фото з висоти, не втримався та впав, загинув одразу!!!
4. Ліцеїст Андрій виліз у вікно електропоїзда, роблячи екстремальне фото (зачепінг), потрапив під високу напруги та отримав численні опіки тіла та психічну травму!!!
БЕРЕЖЕНОГО БОГ БЕРЕЖЕ !!!
З повагою, найкращими побажаннями та вірою в дотримання всіх рекомендацій
начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна
Герой України
генерал-майор І.В. ГОРДІЙЧУК


26 травня 2019 року ліцеїсти 8 роти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна отримали щирий подарунок від компанії AVC international (avc.centr).

Тренінг з тактичної медицини  для юнаків провели справжні фахівці з бойовим досвідом. Ліцеїсти дізнались про те, наскільки важливо володіти навичками надання першої медичної допомоги в бойових умовах. Юнакам продемонстрували елементи допомоги в умовах реального бою.

Також гості НОК КВЛ Андрій, Леонід та Ігор навчили ліцеїстів надавати першу невідкладну допомогу.


ПРОФІЛАКТИЧНО-РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНА РОБОТА З ЛІЦЕЇСТАМИ НОК КВЛ

На запрошення командування Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна 20 та 21 травня 2019 року з особовим складом 7 та 8 навчальних рот у повному складі представниками Навчально-методологічного центру Департаменту охорони праці та промислової безпеки укрзалізниці було проведено профілактично-роз’яснювальну роботу щодо попередження невиробничого травматизму та ураження електричним струмом на об’єктах укрзалізниці та у повсякденній життєдіяльності в цілому.
Вихованці НОК КВЛ були ознайомлені з правилами поведінки в залізничному транспорті та поблизу залізничних колій, а також переглянули відео про наслідки нещасних випадків, які трапляються врезультаті елементарного недотримання заходів безпеки.


У НАВЧАЛЬНО-ОЗДОРОВЧОМУ КОМПЛЕКСІ КИЇВСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЮ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА ПРОЛУНАВ ОСТАННІЙ ДЗВОНИК

30 травня 2019 року для вихованців Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. І.Богуна пролунав останній дзвоник, який сповістив про закінчення навчального року.
Цього сонячного ранку сигнал «Збір!» дзвінкоголосою сурмою покликав на плац військових ліцеїстів.
З вітальним словом до юних богунівців звернулися начальник Київського військового ліцею ім. І.Богуна Герой України генерал-майор Гордійчук І.В.; начальник Навчально-оздоровчого комплексу – заступник начальника Київського військового ліцею ім. І.Богуна полковник Потєхін П.Г. та інші почесні гості.
Начальник КВЛ у ході свого виступу звернув увагу ліцеїстів на дотримання заходів безпеки під час літніх канікул. Нагадав про головну мету перебування в ліцеї вихованцям, а також привів героїчний приклад боротьби за незалежність наших воїнів. Усі присутні вшанували пам’ять загиблих героїв, серед яких є і батьки наших ліцеїстів, хвилиною мовчання.
Начальник групи персоналу майор Триняк Ю.О. зачитав святковий наказ. Було нагороджено кращих ліцеїстів, подяки за виховання дітей отримали й батьки.
Частиною розважальної програми стали пісні у виконанні талановитої Боярської молоді та виступ карабінерів 6 навчальної роти (командир підполковник Перфільєв А.Ю.), а також символічна передача шкільного дзвоника від старшого курсу молодшому, урочистий марш та прощальний сигнал сурми, право подати який цього року було надано ліцеїсту 8 роти Олійнику Назарію.
Відтак навчальний рік завершився!
Бажаємо нашим старшокурсникам вдалої здачі ЗНО, а наймолодшим богунцям гарних канікул!


ВШАНУВАННЯ ПОДВИГУ ЗАГИБЛОГО ГЕРОЯ – БАТЬКА ЛІЦЕЇСТА НОК КВЛ КУРИЛОВИЧА ВЛАДИСЛАВА

29 травня 2019 року були проведені заходи у зв’язку із 5-ю річницею загибелі військовослужбовців Національної гвардії України під час виконання бойових завдань (антитерористичної операції) у місті Слав’янськ поблизу гори Карачун. Серед загиблих був майор Курилович Віталій Іванович – батько вихованця вихованця 8 класу Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна Куриловича Владислава.
У цей день з метою вшанування пам’яті загиблих героїв ліцеїст Курилович Владислав разом з бойовими побратимами батька відвідав місця його бойової слави та віддав шану усім, хто пожертвував життям заради свободи та незалежності України.

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ В НОК КВЛ

З ДНЕМ ВИШИВАНКИ

Так хочеться, щоб в кожному куточку
Країни нашої, бодай в святкові дні,
Ми одягали вишиту сорочку,
На білім і на чорнім полотні.

Ті візерунки найдорожчі в світі,
Знайдеш ти їх у місті і селі…
Вони дають нам сутність зрозуміти,
Що ми одні такі на всій землі.

У мене вишиванок є багато,
Та найдорожчу легко я знайду
Ту, що на щастя вишивала мати,
З якою по житті з дитинства йду.

Так завжди радо знову на світанку
Чи вдома я, чи десь на чужині
Вдягнути рідну серцю вишиванку,
Хай пахне Україною мені!

Заслужений артист України
Дмитро Хома.