ВИХОВНА РОБОТА

ПРОФІЛАКТИКА СУЇЦИДУ СЕРЕД ПІДЛІТКІВ

3 листопада 2023 року з вихованцями Навчально-оздоровчого комплексу з метою профілактики суїцидальної поведінки серед підлітків практичний психолог групи морально-психологічного забезпечення провів просвітницьке заняття з елементами тренінгу на тему ” Ми обираємо життя”. Метою даного заняття було довести ліцеїстам інформацію про статистичні дані щодо проблем самогубства, ознайомити з мотивами суїцидальної поведінки, ознаками суїцидальних намірів і найголовніше – як допомогти людині в кризовий ситуації.

Великдень в НОК КВЛ


ФУТБОЛ ЗА КУБОК ПАМ`ЯТІ ГЕРОЯ УРАІНИ АНДРІЯ КИЗИЛА

У Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся фінальний турнір з мініфутболу за кубок пам`яті Героя України Андрія Кизила під керівництвом вчителя фізичної культури Панчака В.В..
Усі команди, які брали участь у спортивних баталіях, показали гідну майстерність та бажання перемогти. Вже сама кількість учасників змагань є свідченням неабиякої популярності футболу серед ліцеїстів Навчально-оздоровчого комплесу. У фінальній частині змагань зустрілися ліцеісти 7 роти 2 взводу та 8 роти 2 взводу, де перемогу здобули перші, друге місце здобула команда 8 роти 3 взводу, третьою стала команда 8 роти 2 взводу. Команди були нагородженні грамотами та перехідним кубком.


«ЛЯЛЬКА-МОТАНКА: ОБЕРІГ ЧИ ІГРАШКА»

Одним із найпоширеніших предметів-оберегів на території України є лялька-мотанка. Така іграшка не просто фігурка для ігор, а справжній амулет і талісман для сім’ї та її членів. Для різних життєвих ситуацій створювалися відповідні ляльки. Трапляються ляльки-обереги для будинку, родинного вогнища, для захисту дітей та господарства від злих сил і лихого ока та багато інших.
30 жовтня 2020 року методист групи морально-психологічного забезпечення Навчально-оздоровчого комплексу УиївськогоКиївського військового ліцею імені Івана Богуна Колеснік Людмила Анатоліївна провела з ліцеїстками 8 роти майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки.
Попередньо з вихованками проведено лекцію-презентацію на тему «Лялька-мотанка: оберіг чи іграшка». Дівчатам цікаво було дізнатися про історію виникнення, види, особливості, традиції створення та ознаки справжньої української ляльки-мотанки.


ПРИЇЗД НАЧАЛЬНИКА ЛІЦЕЮ ДО НОК КВЛ

28 жовтня 2020 року відбулася зустріч начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майора Гордійчука І.В. з особовим складом 7 навчальної роти НОК КВЛ.
Генерал-майор наголосив на важливості відповідального ставлення до навчання ліцеїстів випускної роти. Пріоритетним для них має бути дотримання дисципліни, вмотивованість, вивчення англійської мови та високий рівень фізичної підготовки,
Начальник КВЛ привітав іменинників, найкращому футболісту 7 навчальної роти подарував футбольний м’яч із власним підписом. Вручив грамоту від Міністра оборони України командиру 3 взводу капітану Поліщуку та подяку від Міністра оборони України командиру 4 взводу капітану Власюку.
Окремо генерал-майор поспілкувався з ліцеїстами пільгової категорії.
Під час зустрічі з офіцерами Навчально-оздоровчого комплексу порушили питання недопущення корупції, обов’язкової вмотивованості особового складу, контролю навчання і фізичної підготовки ліцеїстів НОК КВЛ.


ЕКСКУРСІЯ МАРІЇНСЬКИМ ПАЛАЦОМ

29 жовтня 2020 року ліцеїсти 7 навчальної роти навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна за сприяння першої леді Олени Зеленської мали можливість відвідати Маріїнський палац.
ДЛЯ майбутніх захисників України було організовано екскурсію Президентських палацом, який представляє Україну на міжнародному рівні. Зазвичай саме тут проходять урочисті події загальнодержавного рівня.
Ми дякуємо першій леді пані Олені, Тиховод Юлії та Ірині Кардинал за допомогу у вихованні майбутніх захисників України.


ЗАНЯТТЯ З ЛІЦЕЇСТКАМИ

28 жовтня 2020 року в навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені І. Богуна методистом групи морально-психологічного забезпечення Колеснік Людмилою Анатолівною організовано та проведено заняття з ліцеїстами 8 навчальної роти на тему: «Гігієна підлітків. Косметологічні питання».
Дівчат ознайомили з основами здорового способу життя, ефективною первинною і вторинною профілактикою різних захворювань, доведено необхідний комплекс заходів для збереження та зміцнення здоров’я шляхом дотримання гігієнічних вимог у повсякденному житті й діяльності людини.


УРОЧИСТА «ОБІЦЯНКА» У НОК КВЛ

10 жовтня 2020 року у Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею ім. Івана Богуна наймолодші представники Мністерства оборони України вихованці 8 навчальної роти склали ОБІЦЯНКУ ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЇСТА. Тепер вони з упевненістю можуть носити це почесне звання.

На урочистому заході був присутній начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Герой України генерал-майор Гордійчук І.В.

Особовий склад отримав привітання від керівництва та гостей. Начальник групи цивільно-військового співробітництва іміджево-видавничого центру Національної Гвардії України майор Кардінал Ірина Михайлівна привітавши молодь, презентувала для вихованців чудову колекцію художньої та наукової літератури.

Наприкінці начальник ліцею побажав юнакам сили, наснаги та терпіння. Щоб вони гідно носили звання ЛІЦЕЇСТ та у майбутньому стали справжніми захисниками своєї держави.


ЕКСКУРСІЯ МАРІЇНСЬКИМ ПАЛАЦОМ

8 жовтня 2020 року за запрошенням першої леді Олени Зеленської ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Маріїнський палац.

Для майбутніх захисників України було організовано екскурсію залами та кімнатами церемоніальної резиденції Президента України, під час якої вихованці військового ліцею мали змогу дізнатися про історію та сучасне життя Маріїнського палацу.

У наші дні, як ніколи, важлива підтримка Збройних сил України. Наші вихованці – військові ліцеїсти віком 13-15 років –  це наймолодші представники Міністерства оборони. Приділяючи належну увагу та вкладаючи відповідні знання в них сьогодні, ми будуємо надійний фундамент нашої армії в майбутньому.

Керівництво та особовий склад  Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна висловлює щирі слова вдячності першій леді пані Олені, Тиховод Юлії та Ірині Кардінал за організацію та проведення чудової пізнавальної екскурсії Маріїнським палацом для наших вихованців. Діти – наше майбутнє, військові ліцеїсти – майбутня еліта наших Збройних сил! Дякуємо усім за підтримку і сподіваємось на подальшу співпрацю.


У НОК КВЛ РОЗПОЧАЛА РОБОТУ КОМІСІЯ КОМАНДУВАННЯ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

5 жовтня 2020 року в навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею розпочалася робота членів комісії командування Сухопутних військ Збройних Сил України на чолі з командувачем підготовки командування Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенантом Павлюком О. О. з метою виконання вимог спільної директиви Міністра оборони України та начальника Генерального штабу Збройних Сил щодо передачі Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна у підпорядкування командуванню Сухопутних військ Збройних Сил України.
Начальник навчально-оздоровчого комплексу – заступник начальника Київського військового ліцею полковник Потєхін П.Г. виступив з доповіддю перед членами комісії про завдання комплексу, структуру, навчальну та матеріально-технічну базу. Після обговорення ряду проблемних питань представники комісії розпочали свою роботу за напрямками діяльності згідно з планом роботи.


Ткаченко Ярослав Юрійович народився 17 вересня 2002 року в с. Юрківка, Київської області. З самого дитинства мріяв стати офіцером, прикладом мені був мій батько, який в 2014-2015 роках виконував завдання в зоні проведення АТО. У 2015 році я вступив до Навчально-оздоровчого комплексу. Там проходив навчання в 2 взводі 7 навчальної роти. Після закінчення Навчально-оздоровчого комплексу, вступив до Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Там проходив навчання у 1 взводі 6 навчальної роти ліцеїстів. Я щиро вдячний всьому викладацькому і офіцерському складу, який своїм терпінням і неймовірними зусиллями зробили нас такими якими ми є зараз. З величезною повагою, я ставлюся до всіх офіцерів, які передають свій досвід молодому поколінню. Окремо хочу подякувати вихователям, Руді Ірині Анатоліївні та Петренко Олені Вікторівні, за те, що завжди нас підтримували та надихали. Наразі я навчаюсь у Військовій академії (м. Одеса) на факультеті підготовки спеціалістів Десантно-штурмових військ за спеціалізацією управління діями підрозділів ДШВ. В ліцеї я отримав багато знань, які наразі допомагають мені в курсантському житті.


Старший лейтенант медичної служби Найман Андрій Вікторович.
Випускник 8 роти 3 взводу НОК КВЛ 2008 року та 3 роти 4 взводу КВЛ 2010 року.
«Десь з 10-ти років я почав мріяти про військову кар’єру. І коли я дізнався, що у місті Боярка є навчально-оздоровчий комплекс Київського військового ліцею імені І. Богуна, куди можна вступити після 8 класу, то питання про вступ навіть не обговорювалося. У 2006 році я таки вступив до НОК КВЛ, де розпочався мій військовий шлях. Зважаючи на мій військовий романтизм навчання у ліцеї приносило мені справжнє задоволення, адже окрім солідної бази знань я опановував й військовий вишкіл. Згодом, у 2008 році, я без вагань продовжив навчання в Києві, у КВЛ.
Коли прийшов час обирати ВНЗ для продовження навчання то моїм вибором став на Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, де я й навчався з 2010-го по 2016-й рік на факультеті підготовки лікарів для Збройних Сил України. З 2016-го по 2018-й рік проходив спеціалізацію в Українській військово-медичній академії, де на одному з етапів навчання знову потрапив до КВЛу вже в якості офіцера медичної служби й мав нагоду ознайомитися зі змінами котрі спіткали ліцей за роки війни на Сході.
Наразі, виконуючи свій військовий та медичний обов’язок із забезпечення національної безпеки і оборони, стримування та відсічі збройної агресії Російської Федерації на території Донецької та Луганської областей в одному з мобільних шпиталів, я з теплотою та вдячністю згадую знання та навички отримані мною у військовому ліцеї, адже саме у таких закладах гартується характер, прищеплюється любов до Батьківщини та приходить розуміння про правильність обраного шляху».


«ВІЙСЬКОВА СПРАВА – СПРАВА МОГО ЖИТТЯ!»

Випускник 2015 року 3 взводу 7 навчальної роти навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. І. Богуна – Маковоз Микола Олександрович.

“В дитинстві я ніколи не мріяв про військову форму та парадні колони. Однак, в одну мить все змінилося… Я дізнався, що у місті Боярка є навчально-оздоровчий комплекс Київського військового ліцею імені Івана Богуна, куди можна вступити після 8 класу. Не маючи в родині військових, я вирішив спробувати щось нове. У 2013 році вступив до НОК КВЛ, де розпочалась моя військова біографія. Спочатку мені було важко і незвично, але завдяки офіцерам та моєму вихователю Рогановій Аллі Василівні, яка завжди підтримувала мене і, з якою ми спілкуємось до цього часу, я зрозумів, що зробив правильний вибір. З кожним днем мені все більше подобалось вчитися в ліцеї. Згодом, у 2015 році, я без вагань продовжив навчання в Києві, в КВЛ. Почав думати про вищу військову освіту. Після випуску з КВЛ ще раз переконався, що без військової справи я не бачу свого майбутнього і вирішив вступати до Військової академії м. Одеса, де продовжую навчання. Через рік я стану офіцером Збройних Сил України. Можу сказати, що ліцей був хорошою школою життя. Там я навчився самостійності та цілеспрямованості, що допомагає мені й зараз.”


Вітаю. Моє ім’я Петро Гашенко і моє рідне місто – Сквира, що на Київщині. Я не виховувався в родині військових та не мріяв про військову службу з дитинства. Захоплення історією, математикою та грою в шахи не передвіщали військової кар’єри.

У 2015 році підліткова хлопчача цікавість та бажання якнайшвидше подорослішати і змужніти, привела мене на поріг НОК КВЛ ім.І.Богуна у м.Боярка. Я не помилився у своєму виборі. 2 роки навчання у 2 взводі 7 навчальної роти під керівництвом Є.А.Трушковського, який по армійському строго, а по батьківські з турботою, навчав азам військового ремесла, командної роботи, тримати «удар», приймати рішення, нести відповідальність не тільки за себе, пролетіли швидко. Вихователь взводу Ірина Анатоліївна Рудя стала для мене рідною.

У 2017 році рішення про продовження навчання, саме в КВЛ ім.І.Богуна в м.Києві, було свідомим, а 2 взвод 6 роти став для мене родиною ще на 2 роки. Я продовжив представляти ліцей приймаючи участь в олімпіадах, навчанні та захисті робіт у Малій Академії Наук, грати за футбольну команду своєї роти.

З вдячністю згадую усіх офіцерів, вихователів, викладачів. Знання та навички отримані від офіцерів Ю.Ю.Свінціцького і Ю.О.Триняка, А.Ю.Перфільєва і Д.О.Акутіна закарбувалися в свідомості та допомагають досягати поставленої мети.

Завдяки вчителям О.В.Федченко і Н.О.Ждан, Т.М.Лантух і О.Н.Фатєєвій, Н.М.Чижик, О.А.Стадник я гарно склав ЗНО. Отримані від Вас знання забезпечили можливість продовжити навчання у найпрестижнішому вузі країни – Військовому інституті Київського національного університету ім.Т.Шевченка.

Крім навчального процесу ми багато подорожували Україною, приймали участь у загальнодержавних заходах, відвідували театри, музеї, футбольні матчі, кінопрем’єри та ін. Ліцей навчив думати, а також розуміти, що патріотизм, честь, гідність, сім`я, дружба – не просто слова.

Сьогодні завершено перший курс вишу і я, впевнений у своєму виборі, залишаюсь вірний присязі.


РОБОЧА ЗУСТРІЧ В НОК

30 вересня 2020 року начальник Київського військового ліцею імені І. Богуна провів робочу зустріч з офіцерами, вчителями та вихователями навчально-оздоровчого комплексу. У ході зустрічі обговорили питання що стосуються навчального процесу та відповідальності за кінцевий результат навчання ліцеїстів. Генерал-майор Гордійчук І.В. нагадав усім про сумлінне виконання обов’язків та дотримання норм та правил роботи в умовах пандемії. Додатково присутні обговорили результати вступної кампанії випускників ліцею 2020 навчального року.


«ГЕРОЯМ ШАНУ ВІДДАВАЙ!»

Під таким гаслом 29 серпня 2020 р.у Навчально- оздоровчому комплексі Київського військового ліцею ім. І.Богуна відбувся вечір вшанування захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.

Ліцеїсти 7 та 8 роти запалили свічки пам‘яті, пройшли урочистим маршем алеєю Героїв, поклали соняхи, символ Дня пам‘яті, до меморіальної дошки загиблого офіцера ЗСУ, випускника НОК,Олександра Шаповала(1992-2015).

Таке вшанування загиблих в НОК відбувається вдруге.
Вечір увійде в історію військового ліцею. Вперше участь у такомі дійстві взяли дівчата-ліцеїстки, які вступили до закладу цього року.
Допомогли провести меморіальний вечір волонтери с.Тарасівка.


СТІНА ПАМ’ЯТІ

20 серпня 2020 року на Михайлівській площі у Києві оновили меморіал «Стіна пам’яті». Війна триває й досі, тому на стіні з’являються нові обличчя. На церемонії відкриття зібралися рідні та побратими полеглих, волонтери. Серед присутніх були й офіцери Київського військового ліцею, які вшанували пам’ять загиблих. Серед майже 4500 захисників України, які віддали своє життя за роки війни, є і військовослужбовці ліцею, батьки та близькі вихованців і навіть випускники нашого навчального закладу: Герой України Кизило Андрій Олександрович, Квач Орест Арсенович, Шаповал Олександр Сергійович, Білобров Юрій Вікторович, Безручак Андрій Іванович, Григор Руслан Петрович, Галущенко Андрій Вікторович, Арнаут Дмитро Ілліч, Ощепков Олексій Вікторович, прапорщик Дробот Ігор Іванович — вони захищали неньку Україну до останнього подиху.
Будемо гідними їх пам’яті, їх жертовного подвигу заради незалежності нашої країни!


РОБОЧА ЗУСТРІЧ В НОК

18 березня 2020 року начальник Київського військового ліцею імені І. Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. провів робочу зустріч з офіцерами Навчально-оздоровчого комплексу. У ході зустрічі обговорили питання організації дистанційного навчання ліцеїстів 8-9 класів в умовах карантину та порядок взаємодії з батьками та вихованцями.
Генерал-майор Гордійчук І.В. звернув увагу командирів підрозділів на взаємодію з вчителями та підвищену увагу й контроль над вихованцями, які мають низький рівень знань.
Наприкінці зустрічі начальник ліцею привітав солдата військової служби за контрактом Шевченко Анну Вікторівну з отриманням чергового військового звання «старший солдат».


ВІДВІДАННЯ ТЕТРУ

23 лютого  2020 року вихованці Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені І. Богуна відвідали Київський академічний театр юного глядача на Липках.

Цей театр щороку випускає від 5 до 10 прем’єр, серед яких є багато успішних нестандартних проєктів.

Ліцеїсти стали свідками феєричного дійства, переглянувши виставу «Фігаро». Виступ акторів дуже сподобався ліцеїстам, тому що це був справжній карнавал емоцій, пристрастей, несподіваних любовних колізій. А коли почуття досягали кульмінації, героїв несподівано рятував фонтан з водою.

Це сценічне видовище нікого не залишило байдужим!

Дякуємо керівництву театру за духовний розвиток підростаючого покоління.


УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТІВ НОК КВЛ У КОНКУРСІ “ЖИВЕ СЛОВО КОБЗАРЯ”

22 лютого 2020 року в Боярському будинку культури відбувся міський конкурс “Живе слово Кобзаря”, в якому брали участь понад 80 учасників, серед яких  семеро ліцеїстів Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна: Михайло Надопта, Михайло Іванченко, Володимир Вишківський, Владислав Мірошник, Владислав Курилович, Владислав Бєдін та Костянтин Іванченко.

Ліцеїсти достойно представили свій навчальних заклад декламуванням неперевершених творів Великого Кобзаря.


«СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ. БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ»

21 лютого 2020 року з особовим складом 8 начальної роти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна методист групи морально-психологічного забезпечення Людмила Колеснік провела заняття на тему «Соціальні мережі. Безпека в Інтернеті».

У наш час все більше людей користуються соціальними мережами. Завдяки доступності Інтернету та особистим смартфонам ми можемо бути «на зв’язку» завжди і всюди. Але поряд з новими можливостями соцмережі несуть і нові загрози. Заплутавшись у соціальних електронних тенетах, ми не помічаємо, як може змінюватись особистість, причому не завжди у кращий бік.

У ході дискусії ліцеїсти ознайомились з пам’яткою про правила поводження в Інтернеті, а також з таким поняттям як медіаграмотність та кібербулінг. Додатково обговорили переваги та можливі недоліки користування соціальними мережами, а також провели бесіду про психологічну залежність від них.


УЧАСТЬ У ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФОРУМІ «БЕЗПЕЧНИЙ СВІТ ДИТИНИ»

22 лютого 2020 року вихованці 8 роти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна разом з методистом групи морально-психологічного забезпечення Людмилою Колеснік стали учасниками ІІІ Всеукраїнського форуму «Безпечний світ дитини», який пройшов за підтримки Київської міської державної адміністрації для батьків та дітей.

Кращі фахівці з питань безпеки дали практичні рекомендації щодо дитячої безпеки, зокрема кібербезпеки, безпеки дорожнього руху та правового виховання дітей.

Дбати про безпеку дітей, навчити правильно поводити себе в екстримальних ситуаціях – сьогодні головне завдання для кожного дорослого, враховуючи той факт, що Україна лідирує у десятці країн ЄС за поширеністю булінгу серед школярів 11-15 років.

Серед учасників форуму:
– представники Національної поліції України; тема виступів –«Поведінка дітей з незнайомими людьми на вулиці, що варто знати дитині, щоб не стати жертвою викрадення?», «Запобігання та протидія домашньому насильству над дітьми»;
– представники Департаменту патрульної поліції України; тема виступу – «Формування безпечної дитячої поведінки на дорозі” та “10 головних правил безпеки для дитини»;
– представники Департаменту кіберполіції України;
– Руслан Болгов – експерт в галузі комплексної безпеки і детективної діяльності, один з учасників розслідувань із кіберзлочинів за участю журналістів і кіберполіції, автор науково-популярних статей з протидії шахраям в кіберпросторі; тема виступу – «Прості та дієві інструменти навчання дітей правилам безпеки у реальності та кіберпросторі».
– Ігор Вичік – експерт із самооборони, президент Федерації айкідо і будо України, член президії Асоціації айкідо айкікай України; тема виступу – «Айкібезпека (швидке реагування в небезпечних ситуаціях)».


У НОК КВЛ ВІДБУВСЯ ЗАХІД “ЦІНА СВОБОДИ”

20 лютого 2020 року в клубі Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна вихователька 7 навчальної роти Куцак Антоніна Михайлівна провела захід “ЦІНА СВОБОДИ”, приурочений до Дня вшанування пам’яті героїв Небесної сотні. Ліцеїсти, які активно брали участь у заході нагадали своїм одноліткам про історичні події 2013-2014 років та Революцію гідності, вшанувавши пам’ять загиблих героїв Майдану хвилиною мовчання.


ВШАНУВАННЯ ПОДВИГУ УЧАСНИКІВ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

20 лютого 2020 року в парку Перемоги м. Боярка за участі вихованців Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся захід – реквієм вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті героїв Небесної сотні.

Під час заходу виступили учасники Революції гідності, секретар Боярської міської ради Олексій Скринник,  депутат Боярської міської ради Олег Сидор, ветеран АТО Анатолій Мотренко, учасник АТО, начальник військово-облікового бюро виконавчого комітету Боярської міської ради Володимир Сікорський.


ВІЗИТ У БОЯРКУ

12 лютого 2020 року начальник Київського військового ліцею імені І.Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. відвідав Навчально-оздоровчий комплекс у місті Боярка.

Робочий візит розпочався нарадою з офіцерсько-виховательським складом, де очільник ліцею наголосив на необхідності підвищення рівня мотивації до навчання серед вихованців, а також довів свої вимоги до проведення профілактичних заходів запобігання респіраторних захворювань ліцеїстів у зимовий період. Окрім того, було заслухано доповіді керівного складу, начальника медичної служби та командирів підрозділів про вжиті заходи недопущення захворювань серед особового складу.

Ігор Володимирович перевірив якість та умови харчування ліцеїстів та наприкінці приділив увагу ліцеїстам соціально незахищеної категорії, поцікавившись рівнем їхньої успішності й умовами навчання та проживання.


У НОК КВЛ РОЗПОЧАЛАСЬ ЛИЖНА ПІДГОТОВКА

У Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна розпочалася лижна підготовка з ліцеїстами 7 та 8 навчальних рот під керівництвом керівників гуртків Шатіла Владислава Ернестовича та Кошин Наталії Євгенівни.


РОБОЧИЙ ВІЗИТ НАЧАЛЬНИКА КВЛ У НОК

5 лютого 2020 року Навчально-оздоровчий комплекс відвідав начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук Ігор Володимирович.

Робочий візит було розпочато з огляду об’єктів навчально-матеріальної бази комплексу. Зокрема Ігор Володимирович перевірив закінчення ремонтних робіт в лазні для особового складу та стан внутрішнього порядку в підрозділах та їдальні.

У ході зустрічі з ліцеїстами генерал-майор Гордійчук І.В. провів виховну та роз’яснювальну бесіду щодо покращення рівня навчання та дисципліни з ліцеїстами пільгової категорії  7 роти, у тому числі перевірив рівень знань з англійської мови.

У ході наради з офіцерсько-виховательським складом  проведено роз’яснювальну роботу щодо організації профілактики захворюваності серед  ліцеїстів.


ОСОБОВИЙ СКЛАД НОК КВЛ ВІДВІДАВ МУЗЕЇ КИЄВА

31 січня 2020 року ліцеїсти 1 взводу 8 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна в супроводі вихователя Засоби Василя Васильовича та голови батьківського комітету Козій Анастасії Юріївни відвідали музей братів Кличків, музей  “ДИНАМО” – двократного володаря кубків УЄФА. Під час екскурсії юнаки відвідали центральний Олімпійський стадіон України, де ознайомилися з сучасною інфраструктурою спортивного комплексу.


ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

Сьогодні, 29 січня, Україна вшановує пам’ять Героїв битви під Крутами. І згадує історію боротьби, коли, за різними оцінками, від 70 до 100 молодих українських хлопців віддали свої життя за самостійність і свободу України. Понад 100 років минуло з часу тих трагічних подій, а боротьба з Росією за нашу незалежність та територіальну цілісність триває. У клубі Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею з нагоди Дня пам’яті ліцеїстам було показано документальний фільм “Герої Крут”.


«РОДИННА СПРАВА»

15 січня 2020 року для ліцеїстів Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулась презентація документального фільму режисера Валерія Балаяна «Родинна справа».
«Родинна справа» – це історія про три сім’ї зі Східної України. Одна з них – сім’я Геннадія Фіміна з Луганщини. Наразі у Київському військовому ліцеї навчаються його сини Єгор та Дмитро. У 2014 році, захищаючи Україну від ворога, Геннадій Фімін потрапив у полон сепаратистів. Його дружині та трьом синам довелось втікати з рідної домівки в Луганську. Адже їхні імена додала у свої розстрільні списки нова окупаційна влада.
На одному з фото наймолодший син Геннадія Фіміна – Дмитро у 2014 році в Слов’янську зустрічає з притиснутим до грудей дерев’яним автоматом колону українських десантників-визволителів.


РОБОЧИЙ ВІЗИТ НАЧАЛЬНИКА ЛІЦЕЮ В НОК КВЛ

15 січня 2020 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. з робочим візитом відвідав Навчально-оздоровчий комплекс, розпочавши з огляду території та об’єктів навчально-матеріальної бази комплексу, поцікавившись ходом ремонтних робіт в лазні для особового складу та станом внутрішнього порядку в навчальному корпусі.

У ході зустрічі з постійним складом генерал-майор Гордійчук І.В. довів та

роз’яснив основні деталі візії Генерального штабу ЗС України щодо розвитку Збройних сил України на найближчі 10 років. Окремо поцікавився проблемними питаннями у виховательсько-педагогічного складу та можливими шляхами вдосконалення навчально-виховного процесу.

Наприкінці візиту начальник Київського військового ліцею зустрівся з ліцеїстами, чиї батьки загинули на війні. Вихованці розповіли про своє життя в ліцеї та отримали солодощі й теплі слова підтримки на майбутнє.


ЗДОБУТКИ КОЛЕКТИВУ НАВЧАЛЬНО-ОЗДОРОВЧОГО КОМПЛЕКСУ КИЇВСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЮ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА ЗА 2019 РІК

2019 рік в Навчальному-оздоровчому комплексі видався дуже багатим на творчі, професійні та життєві злети. Так, було зараховано на навчання 128 юнаків, які успішно склали вступні випробування та мотивовані до навчання у військовому ліцеї; переведено до 10 класу Київського військового ліцею імені Івана Богуна 114 ліцеїстів (з них три ліцеїсти з високим рівнем навчальних досягнень).

Згідно з планом позакласної роботи в НОК проводилися предметні тижні, конкурси, культурно-просвітницькі заходи, ліцеїсти брали  участь у районних етапах всеукраїнських  олімпіад, конкурсів, турнірів та захисті науково-дослідницьких робіт Малої академія наук України, де досягли таких результатів:

І. Олімпіади (районний етап):

Предмет Місце Ліцеїст Вчитель
Географія ІІІ

ІІІ

Кудінов Л. Трушковський В. Лантух Т.М.
Українська мова та література І Кудінов О. Федченко О.В., Головко Т.В.
Зарубіжна література ІІІ Деренко А. Риженко О.П.
Англійська мова ІІІ

ІІІ

Травков А.

Кудінов О.

Ярощук А.А., Токарєва Л.М.
Біологія ІІІ

ІІІ

ІІІ

Трушковський В.

Бєлік П.

Бобков Я.

Біліченко Г.В.
Хімія ІІІ Курилович В. Орел Л.О.

 

ІІ. Мала академія наук України (районний етап):

Предмет Місце Ліцеїст Вчитель
Фізика ІІ Філіпов Д. Козак В.Б.
Географія ІІІ,ІІІ Богонос П.

Кудленок А.

Лантух Т.М.
Українська мова ІІ,ІІІ Братиця К.

Скакун М.

Головко Т.В.
Українська література ІІІ Фостенко М. Головко Т.В.

У 2019 році ліцеїсти НОК КВЛ брали участь і в низці спортивних змагань у Києві та Україні, де показали добрі результати:

– ІІ  місце в Київській міській спартакіаді з військово-прикладного семиборства;

– участь у Всеукраїнській спартакіаді серед допризовної молоді;

– участь у  Х-й Всеукраїнській спартакіаді серед військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою з військово-прикладних видів спорту; Коберник Д. – І місце зі стрільби;

– ІІІ місце у змаганнях з футболу за кубок Героя України Андрія Кизила;

За рік у були проведені змагання з футболу, баскетболу, волейболу, настільного тенісу, з легкої атлетики, підтягування, стрільби з пневматичної гвинтівки та пістолета.

Педагогічний колектив комплексу постійно займається самоосвітою та  підвищенням свого професійного рівня. У 2019 році пройшли курси підвищення кваліфікації та отримали категорії такі вчителі:

ПІБ Предмет Категорія, звання
Головко Т.В. Укр. літ Вища
Козак В.Б. Фізика Вища, вчитель методист
Федченко О.В. Укр. мова Вища, старший вчитель
Ковбасюк С.М. Історія Перша
Волкова В.М. Укр. мова Вища
Лантух Т.М. Географія Вища, вчитель методист
Миколаєнко Л.А. Математика Вища, старший вчитель

Група морально-психологічного забезпечення організовувала та проводила заходи дозвілля та культурно-виховної роботи. Ліцеїсти залучалися до пізнавальних та оглядових екскурсій, музеїв, військових частин, історичних місць. Увесь особовий склад відвідав такі музеї: Меморіальний комплекс Національний музей історії України у Другій світовій війні, Національний військово-історичний музей, Національний музей історії України. Додатково  протягом 2019 року організовано та проведено понад 50 різних екскурсій навчально-виховного спрямування. Вихованці Навчально-оздоровчого комплексу регулярно відвідували театри та кінотеатри у Києві.

Особовий склад ліцеїстів залучався до участі у заходах військово-патріотичного спрямування, таких, як пісенний фестиваль ім. Коваленка, Всеукраїнський фестиваль-конкурс військово-патріотичної пісні «Пам’ять серця», зустрічі та уроки мужності з ветеранами АТО. Проводилися конкурси плакату та дитячого малюнку, присвячені державним та професійним святам.

Організовувалися зустрічі з представниками МВС для запобігання правопорушень та правил поведінки серед вихованців. Проводилися інструкторсько-методичні заняття з офіцерами, сержантським складом, заняття з виховательським складом, проблемно-цільова робота за різними напрямками, офіцерські збори та збори у взводах, ротах, проводилися заняття з національно – патріотичної, психологічної підготовки, заняття та семінари з командирами підрозділів, відбувалися бесіди з особовим складом на різні тематики.

За рік навчання в НОК КВЛ  були нагородженні заохочувальними відзнаками Київського військового ліцею імені Івана Богуна  «За успіхи у навчанні» І ступеня – 1 ліцеїст (ДЕРЕНКО Артем Сергійович).

Заохочувальною відзнакою Київського військового ліцею імені Івана Богуна  «За успіхи у навчанні» ІІ ступеня  – 2 ліцеїсти (КУШНІРУК Назарій Олегович,  ЄФІМЕЦЬ Віталій Сергійович).

Заохочувальною відзнакою Київського військового ліцею імені Івана Богуна  «За успіхи у вивчені англійської мови» І ступеня – 2 ліцеїсти (ПІВОВАР Кирило Йосипович, БОНДАРЕНКО Данило Олексійович) .

Заохочувальною відзнакою Київського військового ліцею імені Івана Богуна  «За успіхи у вивчені англійської мови» ІІ ступеня – 2 ліцеїсти (ШЕЙКО Владислав Анатолійович, МАСЛОВ Артем Русланович).

Заохочувальною відзнакою Київського військового ліцею імені Івана Богуна  «За успіхи у вивчені захисту Вітчизни » – 2 ліцеїсти (МАМАЄВ Тамірлан Ісламович, КУРИЛОВИЧ Владислав Віталійович) .

Заохочувальною відзнакою Київського військового ліцею імені Івана Богуна  «Кращий спортсмен » – 4 ліцеїсти (ЧОРНИЙ Данило Андрійович,

СЕМЕХА Максим Валерійович, БОБКО Ярослав Богданович, ХОМИЧ Давид Сергійович).

Заохочувальною відзнакою Київського військового ліцею імені Івана Богуна  «Кращий стрілець» – 2 ліцеїсти (МАРКІВ Радіон Андрійович, ОЛИШКЕВИЧ Андрій Володимирович ).

Групою матеріально-технічного забезпечення у 2019 році виконано:

ремонт та введення в експлуатацію нового навчального корпусу, в якому створено сім навчальних класів, кабінет для вчителів, два санвузли;

проведений поточний ремонт – 240 м2 м’якої покрівлі над спальними приміщеннями рот ліцеїстів;

капітальний ремонт санвузла  7 роти ліцеїстів;

здійснений на 50% капітальний ремонт приміщень 7 роти ліцеїстів, із заміною підлоги та встановленням підвісної стелі;

списано та здано три одиниці надлишкової автомобільної техніки до відділів зберігання: ГАЗ – 2413, автобус ПАЗ – 3205, УАЗ – 3151,  отримано нову техніку –  пасажирський автобус Богдан А20110 на 23 посадочних місця, легковий Богдан 2351;

проведена санітарна обрізка та викорчовування аварійних дерев;

розпочато капітальний ремонт лазні зі збільшенням місць для миття.

УДОСКОНАЛЕННЯ МАТЕРІАЛЬНОЇ БАЗИ ЗА 2019 РІК:

створено мале футбольне поле зі штучним покриттям;

скеледром;

проведено 100% заміну вікон на металопластикові на 2 поверсі медичного пункту, де знаходяться палати для хворих;

проведено 100% заміну вікон на металопластикові на двох поверхах їдальні,, навчальному корпусі та в навчальних ротах;

списано та знято з обліку майно, що не може експлуатуватися, а саме:

240 ліжок;

70 % обладнання їдальні;

встановлено відеоспостереження в навчальному корпусі, медичному

пункті та розташуванні 7 та 8 роти, по периметру території (загальна кількість встановлених камер 76 шт.);

замінено 100% меблів у класах для самостійної підготовки 7 та 8 навчальних ротах;

закуплено та встановлено 20 LED телевізорів з метою покращення навчально-виховного процесу в НОК (8 у класах та 2 в їдальні);

встановлено 9 пральних та 8 сушильних машин в 7 та 8 навчальних ротах та 1 пральну і 1 сушильну машинки в медичному пункті;

закуплено макети зброї, яка стоять на озброєні ЗС України;

закуплено та отримано пневматичні гвинтівки та пістолети для організації стрільб ліцеїстами;

введено  в експлуатацію два сучасних лінгафонних кабінети, кабінет основ захисту Вітчизни, два кабінети трудового навчання;

проведений інтернет (WI-FI) у всі приміщення комплексу;

зроблений капітальний ремонт в класах математики, фізики;

замінено освітлення в кабінетах хімії, української мови, історії,  методичному кабінеті;

закуплений та встановлений лазерний тир.

Начальник Навчально-оздоровчого комплексу –

заступник начальника Київського військового ліцею

імені Івана Богуна

полковник  Петро ПОТЄХІН


ВІДКРИТТЯ МЕМОРІАЛУ ПАМ‘ЯТІ В ГАТНОМУ

19 грудня 2019 року ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна були присутні на урочистому відкритті меморіального комплексу Пам’яті Героїв Небесної сотні та Пам’яті воїнів, загиблих за незалежність і територіальну цілісність України на Сході під час московської агресії в селі Гатне Київської області. Серед присутніх вихованців ліцею був син Героя Небесної сотні Полянський Едуард.


ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ У КУЛУАРАХ ПАРЛАМЕНТУ

19 грудня 2019 року о 15:00 вихованців Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені І. Богуна, чиї батьки загинули на Сході України, боронячи честь нашої держави, та ліцеїстів соціально незахищених категорій привітали з Днем Святого Миколая у кулуарах 3 поверху Парламенту. Захід відбувся у форматі «діти для дітей». Театралізоване дійство «Ой хто, хто Миколая любить?» підготував дитячий фольклорний театр «Дай, Боже» під керівництвом Ольги Мельник – заслуженої працівниці культури та лавреатки премії імені Василя Стуса. Знаково, що роль Святого Миколая виконував Роман Ясіновський – український актор театру та кіно, який зіграв роль Гіда у фільмі «Кіборги. Герої не вмирають». Спеціяльні гості свята – видавець, дитячий письменник, засновник та директор видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» Іван Малкович та відомий громадський діяч, заслужений артист України, український скрипаль, композитор, музичний і телевізійний продюсер Кирило Стеценко. Яскраві дитячі книжки для обдарування дітей від Чудотворця надали видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га» та Брати Капранови, а солодкі подарунки для дітей загиблих захисників підготувала благодійна ініціатива «Сонячні листи». Також на дітей – гостей Парламенту – чекало інтерактивне заняття в Освітньому центрі Верховної Ради та екскурсія Парламентом. Організаторами свята стали – Громадська спілка «Творче патріотичне об’єднання «Музичний батальйон», Національна спілка письменників України та Центр морально-психологічного забезпечення ЗСУ за підтримки Апарату Верховної Ради України.


ЕКСКУРСІЯ ДО МУЗЕЮ БРАТІВ КЛИЧКІВ

15 грудня 2019 року ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали музей-виставку досягнень братів Кличків. У ході екскурсії вихованці побачили ексклюзивні трофеї легендарних чемпіонів, занурились в атмосферу спортивного духу, змогли відчути, яка важлива підтримка сім’ї та наскільки міцний зв’язок між братами.  Дізналися, як віра у власні сили, самовіддана та наполеглива праця перетворює мрії на реальність.


ПЕРЕГЛЯД ДОКУМЕНТАЛЬНОГО ФІЛЬМУ «РОДИННА СПРАВА»

13 грудня 2019 року ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали столичний Будинок кіно, де відбулась презентація документального фільму режисера Валерія Балаяна «Родинна справа».

«Родинна справа» – це історія про три сім’ї зі Східної України. Одна з них – сім’я  Геннадія Фіміна – з Луганщини. Наразі у Київському військовому ліцеї навчаються його сини: Єгор та Дмитро. У 2014 році, захищаючи Україну від ворога,  Геннадій Фімін потрапив у полон сепаратистів. Його дружині та трьом синам довелося втікати з рідної домівки в Луганську. Адже їхні імена додала у свої розстрільні списки нова окупаційна влада.

На одному з фото наймолодший син Геннадія Фіміна  Дмитро у 2014 році в Слов’янську зустрічає з притиснутим до грудей дерев’яним автоматом колону українських десантників-визволителів.


У НОК КВЛ ВІДБУВСЯ ПРЕМ’ЄРНИЙ ПОКАЗ ХУДОЖНЬОГО ФІЛЬМУ “ЗАБОРОНЕНИЙ”
13 грудня 2019 року в клубі Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся прем’єрний показ повнометражного художнього фільму “Заборонений”, що присвячений життю та боротьбі одного з найвидатніших синів України, поета та дисидента Василя Стуса. Стрічку презентували автори книги «Заборонений» Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов.
Наші вихованці мали можливість безкоштовно побачити перший художній фільм, заснований на документальних фактах про життя Василя Стуса як представника епохи «заборонених людей». Після показу кінострічки вражені та переповнені емоціями ліцеїсти захоплено аплодували авторам фільму.
Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов минулого року презентували нашим вихованцям книги та стрічку «Позивний Бандерас», що також викликала неабиякі емоції серед нашої молоді.


МАГІЯ НОВОРІЧНИХ ІГРАШОК

11 грудня 2019 року ліцеїсти 8 роти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею Івана Богуна відвідали найстарішу в Україні фабрику ялинкових іграшок. Діти ознайомились з процесом їх виготовлення. Потім відбувся майстер-клас із розпису новорічних кульок. Усі отримали подарунки.


РОБОЧИЙ ВІЗИТ НАЧАЛЬНИКА ЛІЦЕЮ В НОК КВЛ

11 грудня 2019 року Навчально-оздоровчий комплекс відвідав начальник Київського військового ліцею генерал-майор Гордійчук Ігор Володимирович.
Робочий візит було розпочато з огляду об’єктів навчально-матеріальної бази комплексу. Зокрема Ігор Володимирович поцікавився ходом ремонтних робіт у лазні для особового складу та станом внутрішнього порядку в підрозділах та їдальні.
У ході зустрічі з ліцеїстами генерал-майор Гордійчук І.В. провів виховну та роз’яснювальну бесіду щодо покращення рівня навчальних досягнень та дисципліни з ліцеїстами 8 роти, у тому числі з порушниками військової дисципліни та ліцеїстами, які мають оцінки початкового рівня за підсумками семестру.


ЗУСТРІЧ ЛІЦЕЇСТІВ НОК КВЛ З ОЛЕКСАНДРОМ АЛФЬОРОВИМ

В приміщенні клубу Навчально-оздоровчого  комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася зустріч ліцеїстів з Олександром Анатолійовичем Алфьоровим — українським істориком,  радіоведучим, громадським та політичним діячем, кандидатом історичних наук, керівником проекту “Пам’ять нації”.

Історик прочитав лекцію та показав презентацію “Печатка Святослава Хороброго”.


УРОЧИСТОСТІ В НОК КВЛ З НАГОДИ ДНЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

6 грудня 2019 року в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулися урочистості з нагоди Дня Збройних сил України.
Захід розпочався з привітання начальника НОК КВЛ полковника Потєхіна Петра Геннадійовича. До слова були запрошені перший заступник Боярського міського голови Шульга Валерій Володимирович та секретар Боярської міської ради Скринник Олексій Григорович.
Після цього відбулося нагородження та привітання офіцерів і ліцеїстів грамотами, подяками та цінними подарунками.
Після закінчення офіційної частини всі присутні були запрошені на святковий концерт.


НАЧАЛЬНИК КВЛ З РОБОЧИМ ВІЗИТОМ У НОК КВЛ

4 грудня 2019 року начальник Київського військового ліцею імені І.Богуна Герой України генерал-майор Гордійчук І.В. з робочим візитом відвідав Навчально-оздоровчий комплекс КВЛ.
Ігор Володимирович розпочав свою роботу з огляду території та об’єктів навчально-матеріальної бази.
Далі генерал-майор Гордійчук І.В. зустрівся в клубі НОК КВЛ з особовим складом 7 та 8 навчальних рот. Відбулося нагородження кращих ліцеїстів за успіхи у навчанні нагрудними знаками. Серед них такі вихованці: Бондаренко Д.О., Шейко В.А., ДеренкоА.С., Єфімець В.С., Курилович В.В., Марків Р.А. Переможці змагань за першість НОК, присвячених Дню Збройних сил України, також отримали кубки та грамоти. Варто відмітити переможця НОК з підтягування на перекладині – ліцеїста 8 роти Семеху М.В. з результатом 38 разів.
Крім того, очільник ліцею провів інструктаж з особовим складом НОК щодо необхідності загартування молодого організму, додаткових заходів зміцнення військової дисципліни та недопущення травматизму.


ВІДКРИТТЯ МЕМОРІАЛЬНОГО БАРЕЛЬЄФУ НА ЧЕСТЬ УКРАЇНСЬКИХ ВОЇНІВ

30 листопада 2019 року 1 взвод 7 навчальної роти ліцеїстів Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна разом із командиром взводу – офіцером-вихователем молодшим лейтенантом Колодкою Ю.О. відвідали урочисте відкриття меморіального барельєфу на честь українських воїнів, які обороняли станцію Боярка та фастівську залізницю від наступу російсько-більшовицьких окупантів під командуванням полковника Івана Чмоли 12-15 лютого 1919 року.
На заході був присутній онук командира третього полку корпусу Січових стрільців армії УНР Івана Чмоли – Богдан Чмола. Створив барельєф відомий український скульптор Олександр Михайлицький.
Учасники скаутського руху подарували ліцеїстам значки із зображенням полковника армії УНР Івана Чмоли.


ЛІЦЕЇСТИ НОК КВЛ ВІДВІДАЛИ НАЦІОНАЛЬНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР ІМЕНІ І. ФРАНКА
26 листопада 2019 року 1 взвод 7 навчальної роти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна з командиром взводу – офіцером-вихователем молодшим лейтенантом Колодкою Ю.О. відвідали Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, де стали глядачами вистави «Поминальна молитва» за повістю Шолом-Алейхема «Тев’є – молочник».
Головну роль у виставі виконує народний артист України Богдан Бенюк. У ній йдеться про щире кохання і розчарування, про бажане і нездійсненне, про силу духу і віру в краще.


ЗАХОДИ, ПРИСВЯЧЕНІ ДНЮ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ
24 листопада 2019 року вихователем 7роти Рогановою А. В. та вихователем 8 роти Засобою В. В. були проведені бесіди, присвячені Дню гідності та свободи, з яких ліцеїсти дізналися про доленосні події в Україні початку XXIст.: Помаранчеву революцію 2004р. та Революція гдності 2013р. Вшанували Героїв, що стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та європейського вибору України. На завершення заходу вихованці переглянули фільм, присвячений подіям Революції гідності.


ЛІЦЕЇСТИ НОК КВЛ ВІДВІДАЛИ НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ ГОЛОДОМОРУ-ГЕНОЦИДУ
24 листопада 2019 року ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. І. Богуна разом з вихователем Рогановою А. В. відвідали Національний музей Голодомору-геноциду. В залі пам’яті ліцеїсти ознайомились з експозицією, яка розповідає про страшну трагедію українського народу, відчули атмосферу 30-х років XX ст. та вшанували пам’ять загиблих від Голодомору 1932-1933рр.


У НОК КВЛ ВІДБУВСЯ ЗАХІД « ГОЛОДОМОР УСТАМИ ДИТИНИ»

22 листопада в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені вана Богуна відбувся відкритий виховний захід, присвячений 76 –й річниці пам’яті жертв голодоморів, який організувала і провела вихователь 7 роти Босюк Н. Й.
Ліцеїсти детальніше дізналися про геноцид українців шляхом рукотворного голодомору 1932 – 1933 років, який не має терміну давності. Переглянули фрагменти документальних фільмів «Визнання факту Голодомору, як геноциду українського народу», «Про голодомор устами дитини».
23 листопада 2019 року ліцеїсти НОК КВЛ приєдналися до загальнонаціональної акції «Запали свічку пам’яті», та вшанували пам’ять жертв голодомору хвилиною мовчання.


РОБОЧИЙ ВІЗИТ ГЕНЕРАЛ-МАЙОРА ГОРДІЙЧУКА І.В. ДО НОК КВЛ

20 листопада 2019 року начальник Київського військового ліцею імені І.Богуна Герой України генерал-майор Гордійчук І.В. відвідав Навчально-оздоровчий комплекс КВЛ.
Свій робочий візит очільник ліцею розпочав із вчителями англійської мови, під час спілкування із якими ознайомився з методиками викладання предмету. У ході розмови вислухав пропозиції педагогів та висловив сподівання на подальше підвищення рівня знань вихованців.
Далі свою роботу генерал-майор Гордійчук І.В. продовжив у клубі НОК КВЛ з особовим складом 7 та 8 навчальних рот, де привітав іменинників, серед яких і начальника Навчально-оздоровчого комплексу – заступника начальника Київського військового ліцею імені І.Богуна полковника Потєхіна Петра Геннадійовича.
Крім того, начальник ліцею провів інструктаж щодо необхідності загартування молодого організму, додаткових заходів зміцнення військової дисципліни, недопущення травматизму, підвищення ефективності роботи з батьками ліцеїстів.


ЗУСТРІЧ ЛІЦЕЇСТІВ НОК З ВОЛОДИМИРОМ БАЛУХОМ

09 листопада 2019 року в Національному музеї історії України у Другій світовій війні відбулася зустріч з Володимиром Балухом – українським громадським активістом, політичним в’язнем путінського режиму, який був звільнений 07 вересня 2019 р. з російського ув’язнення.
Вихованцям НОК КВЛ було цікаво поспілкуватися з такою людиною, дізнатися про сучасні сторінки життя відомого патріота своєї Батьківщини.


ВІДВІДАННЯ ТЕАТРУ ЛІЦЕЇСТАМ НОК КВЛ

13 листопада 2019 року вихованці НОК КВЛ разом з методистом групи МПЗ Колеснік Л.А. та вихователем Наконечною С.М. стали свідками феєричного дійства. Ліцеїсти поринули в потойбічний світ Мавки, переглянувши виставу «Лісова пісня» в Театрі юного глядача на Липках.
Варто відмітити постійну турботу та небайдуже ставлення адміністрації театру до наймолодших богунців з Боярки, які гостинно приймають у якості глядачів наших майбутніх захисників України.
Керівництво ліцею висловлює вдячність керівництву та всім акторам театру за духовний розвиток наших вихованців.

НАЙДОРОЖЧЕ У НАС ВОЛЯ

Щоб зрозуміти значення цих слів 7 листопада ми з ліцеїстами відправились у Биківню.
Биківнянські могили – найбільший живий свідок більшовицького терору. Найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій 1937-1941 років. Розташоване за 1,5 км від колишнього селища Биківня на східній околиці Києва.
Неймовірно красивий осінній ліс, крізь який колись давно пролягла дорога смерті.
У 1930-х та до самої окупації Києва нацистами влітку 1941 р. тут таємно здійснювались масові поховання людей, репресованих і страчених у Києві каральними більшовицькими органами.
Довгий час цей злочин приховувався. Тільки в роки незалежності світ дізнався правду.
За даними науковців у Биківнянському лісі покоїться близько 100 тис. репресованих комуністичною владою людей, яких вона вважала своїми ворогами.
Жертвами комуністичного терору стали також польські військоволонені, яких розстріляти під Смоленськом( Росія), а також в Києві.
Ліцеїсти 7 роти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. Івана Богуна навчаються в закладі трохи більше 2 місяців. За цей час вони багато навчились. Попереду непросте, але цікаве навчання та пізнання всього нового. Багато ліцеїстів тільки знайомляться з Києвом та його історією.
Сьогодні хлопчики, які за шкільною програмою з історії вивчають козацьку добу в Україні, стали учасниками меморіального уроку з досить складною темою.
Вони дізнались про більшовицьку революцію, що відбулась в Росії саме 7 листопада, про обіцянки комуністичної влади та про наслідки діяльності цієї влади, особливо для України десятки мільйонів знищених невинних селян, діячів науки, культури, політиків, військових.
Ліцеїсти виявили високий ступінь самостійності при проведенні виїзного меморіального уроку живої історії, вшанували загиблих українців та розстріляних польських громадян, поклали квіти до братської могили жертв сталінських репресій!
Так сьогодні продовжився для наймолодших ліцеїстів-богунців історико-краєзнавчий проект «Моя Україна, моя історія».

Підсумок для особливої події ліцеїсти знайшли на одному з меморіальних каменів.
Запам’ятаймо ці слова всі!

«Найдорожче у вас воля!
Ми оплатили її життям!»

Чи впорались хлопці із поставленими завданнями уроку пам’яті, оцініть самі!


БЕСІДА ЛІЦЕЇСТІВ НОК КВЛ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ЮВЕНАЛЬНОЇ ПРЕВЕНЦІЇ

8 листопада 2019 року на запрошення командування Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. Івана Богуна інспекторами ювенальної превенції Києво-Святошинського ВП ГУНП у Київській області з ліцеїстами НОК проведено профілактичну бесіду щодо попередження правопорушень, вживання алкоголю та наркотичних речовин, а також порушень правил дорожнього руху та правил поведінки в громадських місцях.
Старший інспектор ювенальної превенції Києво-Святошинського ВП ГУНП у Київській області капітан поліції Кіріна Вікторія Сергіївна та інспектор ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП у Київській області лейтенант поліції Онищенко Тетяна Олександрівна окремо довели до присутніх інформацію стосовно адміністративної та кримінальної відповідальності, підстави взяття на профілактичний облік підрозділів ювенальної превенції та дали вичерпні відповіді на усі запитання, які зацікавили наших вихованців.

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ В НОК КВЛ

2 листопада 2019 року в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся день відкритих дверей. До НОК завітали юнаки з батьками для ознайомлення з умовами навчання та проживання.
Для гостей була проведена екскурсія закладом: їдальнею, спальними приміщеннями, навчальними класами, спортивними майданчиками. Під час відвідин вони мали змогу поспілкуватися з ліцеїстами. У клубі НОК вихованці ліцею показали гостям власноруч відзнятий та змонтований фільм про їхнє життя в закладі. Школярі та їх батьки мали можливість отримати вичерпні відповіді на свої запитання щодо вступної кампанії та умов навчання.
Найбільше позитивних емоцій від побаченого отримали наймолодші гості – діти соціально незахищених категорій, які приїхали до НОК КВЛ разом з їхніми вихователями з дитячого будинку с. Святопетрівське.


РОБОЧИЙ ВІЗИТ ГЕНЕРАЛ-МАЙОРА ГОРДІЙЧУКА І.В. ДО НОК КВЛ

30 жовтня 2019 року начальник Київського військового ліцею імені І.Богуна Герой України генерал-майор Гордійчук І.В. відвідав Навчально-оздоровчий комплекс КВЛ.
Він розпочав відвідини з огляду території та перевірки стану об’єктів навчально-матеріальної бази ліцею, окремо поцікавившись ходом будівельних робіт із реконструкції лазні для вихованців.
Також Ігор Володимирович ознайомився з новоствореним навчальним класом для вивчення дисципліни «Захист Вітчизни» та якісними змінами класу інформатики та бібліотеки.
У ході зустрічі з особовим складом начальник ліцею поспілкувався з особовим складом 7 навчальної роти. Привітавши іменинників, генерал-майор Гордійчук І.В. визначив першокурсникам пріоритетні завдання для подальшого навчання.
Спілкуючись з очільником ліцею, вихованці продемонстрували свої знання з англійської мови та отримали від нього солодощі і книги національно-патріотичного спрямування.


ЛІЦЕЇСТИ НОК КВЛ ВІДПІДАЛИ МУЗЕЙ

27 жовтня 2019 року ліцеїсти 3 взводу 7 роти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Національний музей історії України в Другій світовій війні.
В стінах музею вихователь Роганова А.В. провела бесіду, присвячену визволенню України від нацистської окупації. Ліцеїсти ознайомились з експозицією музею, віддали шану визволителям України.


РОБОЧИЙ ВІЗИТ НАЧАЛЬНИКА ЛІЦЕЮ У НОК КВЛ

23 жовтня 2019 року начальник Київського військового ліцею ім. І.Богуна Герой України генерал-майор Ігор Гордійчук вперше після осінніх канікул відвідав Навчально-оздоровчий комплекс Київського військового ліцею імені Івана Богуна.
Під час зустрічі з особовим складом очільник ліцею привітав офіцера-психолога 8 навчальної роти лейтенанта Ярмольчик Марію Олегівну, якій у відповідності до наказу директора Департаменту кадрової політики № 276 від 15.10.2018 року було присвоєно чергове військове звання «старший лейтенант» та побажав їй досягнення вагомих успіхів у процесі військово-патріотичного виховання ліцеїстів-богунців.
Окремо привітання з найщирішими побажаннями отримали й іменинники, серед них також і заступник начальника Навчально-оздоровчого комплексу з морально-психологічного забезпечення підполковник Трушковський Євгеній Анатолійович.
Вихованці НОК, які продемонстрували кращі знання з англійської мови, отримали від очільника КВЛ солодкі подарунки і книги національно-патріотичного спрямування, серед них ліцеїсти Кучерявенко Владислав, Маєвський Володимир та Шевченко Михайло, а ліцеїст Зелінський Руслан отримав у подарунок футбольний м’яч.


УРОЧИСТА «ОБІЦЯНКА» У НОК КВЛ

11 жовтня 2019 року в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею ім. Івана Богуна наймолодші представники Мністерства оборони України – вихованці 7 навчальної роти склали «Обіцянку військового ліцеїста». Тепер вони з упевненістю можуть носити це почесне звання.
На урочистому заході був присутній начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Герой України генерал-майор Гордійчук І.В.
Особовий склад отримав привітання від керівництва та гостей. Родзинкою заходу став виступ ліцеїстів-рукопашників 2 навчальної роти. Нотченко Дар’я, вихованка Боярської музичної школи, привітала усіх патріотичною піснею «Почни з себе».
Наприкінці заходу начальник ліцею побажав юнакам сили, наснаги та терпіння. Щоб вони гідно носили звання «ліцеїст» та у майбутньому стали справжніми захисниками своєї держави.


СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ВЧИТЕЛЯ У НОК КВЛ

4 жовтня 2019 року в клубі НОК КВЛ відбувся святковий концерт, присвячений Дню вчителя, який став подарунком вчителям та вихователям ліцею.
Присутніх вітали ліцеїсти сьомої та восьмої навчальних рот та запрошені гості, а саме: студія естрадно-бального танцю «Ритми», керівник Ольга Зарицька, вокалістка народної студії естрадно-народного співу «Перлина», керівник Оксана Нурищенко, артистка гумору та сатири, письменниця Любов Осипенко.
В залі панувала святкова атмосфера, яка залишила у присутніх радісне відчуття та позитивні емоції.


РЕМОНТНІ РОБОТИ У НОК КВЛ

У Навчально-оздоровчому комплексі КВЛ триває робота з покращення умов проживання та навчання особового складу.
Наразі розпочато капітальний ремонт приміщень лазні.


РОБОЧИЙ ВІЗИТ НАЧАЛЬНИКА ЛІЦЕЮ ДО НАВЧАЛЬНО-ОЗДОРОВЧИЙ КОМПЛЕКСУ

2 жовтня 2019 року начальник Київського військового ліцею ім. І.Богуна Герой України генерал-майор Ігор Гордійчук відвідав Навчально-оздоровчий комплекс Київського військового ліцею імені Івана Богуна.
Начальник КВЛ зустрівся з вчителями англійської мови та ознайомився з методиками викладання предмету. В ході розмови вислухав пропозиції педагогів та висловив сподівання на подальше підвищення рівня знань вихованців. Далі свою роботу генерал-майор Гордійчук І.В. продовжив з огляду нещодавно встановленого в НОК КВЛ інтерактивного лазерного тиру для ліцеїстів.
Очільник ліцею перевірив рівень фізичної підготовки (підтягування на перекладині) у ліцеїстів 4 взводу 8 навчальної роти.
Вихованці НОК, які показали кращі результати, отримали солодкі подарунки і книги національно-патріотичного спрямування.ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ З ОСОБОВИМ СКЛАДОМ НОК КВЛ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ФОРМИ

2 жовтня 2019 року в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна командир 3 взводу 8 навчальної роти провів інструкторсько-методичне заняття з офіцерами НОК та з сержантами 7 та 8 навчальних рот на тему «Порядок виконання комплексу вправ ліцеїстами взводу, відділення, під керівництвом командирів взводів, сержантів рот з метою підвищення кількості та якості підтягування на перекладені під час перерв між уроками, на ранковій фізичній зарядці, спортивно-масовій роботі».


ВІДПОЧИНОК ЛІЦЕЇСТІВ НОК КВЛ

Ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна мали можливість відпочити на вихідних у складі взводу (3 взводу) 8 роти на природі.
Приємно, що один з батьків ліцеїста Селямієва Різи, Селямієв Нарвін – тренер ММА ( родина є переселенцями з Криму), брав активну участь у дозвіллі юнаків, а саме навчив дітей розводити ватру, готувати справжній плов у польових умовах.
Подібні заходи позитивно впливають не лише на відпочинок ліцеїстів, але і на згуртованість колективу. Діти ділилися враженнями після літніх канікул, грали у футбол. Усе це допомогло ще більше згуртуватися між собою і налагодити відкриті стосунки між дорослими і дітьми.


ОГЛЯДОВА АВТОБУСНА ЕКСКУРСІЯ СТОЛИЦЕЮ УКРАЇНИ ДЛЯ ПЕРШОКУРСНИКІВ НОК КВЛ

З ліцеїстами 4 взводу 7 навчальної  роти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею  імені І.Богуна було проведено автобусну екскурсію «Київ історичний».

Під час автобусної оглядової екскурсії містом юнаки ознайомились зі столицею України за таким маршрутом: Голосієве – Корчувате – Дарницький міст – Дніпровська набережна – Печерськ – Софіївська площа – Хрещатик тощо. Вони побачили мальовничі краєвиди правого берега та такі історичні об‘єкти, як Видубицький монастир, монумент «Батьківщина-мати», Києво-Печерська лавра, міст Патона, Наводницький парк, Аскольдова могила. Народна стіна пам‘яті – Софійська площа, Золоті ворота, Національна опера, Володимирський собор, Міністерство оборони, аеропорт Жуляни.

Подорож тривала 3 години, дорогою вихованці взяли участь у вікторині «Моя Україна, моя історія», переможцем якої став Едуард Брень-Алексєєв.


ПРОВЕДЕНО З ВИХОВАНЦЯМИ НОК КВЛ

9 вересня 2019 року в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна з вихованцями пільгової категорії було проведено заняття на тему: «Особиста гігієна підлітків та косметологічні проблеми. Можливі шляхи вирішення».
Методист групи МПЗ Колеснік Л. А. в ході бесіди з ліцеїстами розповіла про вікові зміни в підлітковому організмі та їхній вплив на стан шкіри. Юнаки засвоїли необхідність дотримання правил гігієни та отримали вичерпні відповіді на усі запитання.


ОРГАНІЗАЦІЯ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЗГІДНО З ВИМОГАМИ СТАТУТУ ЛІЦЕЮ

2 та 6 вересня 2019 року в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею з особовим складом 7 та 8 навчальних рот були організовані та проведені заняття з правил поведінки в ліцеї та дотримання заходів безпеки у повсякденній життєдіяльності.
Заступник начальника комплексу з морально-психологічного забезпечення – начальник групи підполковник Трушковський Є.А. довів вихованцям вимоги Статуту ліцею та нагадав про недопущення порушень заходів безпеки.


ВІЗИТ НАЧАЛЬНИКА ЛІЦЕЮ ДО НОК КВЛ

Згідно з робочим планом 4 вересня 2019 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. відвідав Навчально-оздоровчий комплекс у Боярці.
Під час зустрічі з особовим складом 7 навчальної роти ліцеїстів Ігор Володимирович дізнався про перші враження юнаків від навчального закладу. Він також поспілкувався з пільговою категорією ліцеїстів з метою їх подальшого професійного спрямування.
Крім того, начальником ліцею був проведений інструктаж з особовим складом щодо необхідності застосування додаткових заходів зміцнення військової дисципліни, недопущення травматизму, підвищення ефективності роботи з батьками ліцеїстів.


НОВЕ ПОПОВНЕННЯ В НОК КВЛ

26 серпня 2019 року Навчально-оздоровчий комплекс Київського військового ліцею ім. І. Богуна зустрів нове поповнення. Для навчання на першому курсі прибули восьмикласники. Щороку стіни навчального закладу поповнюються юнаками, мотивованими здобути військову освіту та в подальшому стати професійними захисниками Батьківщини. Загальна кількість ліцеїстів, що вступили до НОК КВЛ у 2019 році – 127 чол., серед них й діти військовослужбовців, які загинули у війні з російськими окупантами, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти військовослужбовців, діти, у яких немає одного з батьків, діти з багатодітних сімей, переселенці з тимчасово окупованих територій та Криму.

Командування та весь особовий склад ліцею вітають наших першокурсників та бажають їм успіхів та високих показників у навчанні!


ДЕНЬ ПРАПОРА В НОК

Державний прапор України –
Це стяг із двох подовжніх смуг.
Він символ вільної людини,
У ньому український дух!
У синім – небо Батьківщини,
Його безкрайність і блакить,
І вище нього, Україно,
Хай пісня нації летить!
У жовтім кольорі – колосся,
Багатство нашої землі.
Щоб у достатку всім жилося,
І в люднім місті, і в селі.
Нехай він нас завжди єднає,
Його із гордістю несуть.
А світ, побачивши, впізнає:
Під стягом Українці йдуть!


НАЙМОЛОДШІ ГОТУЮТЬСЯ НАЙКРАЩЕ

14 серпня 2019 року начальник Київського військового ліцею ім. І.Богуна Герой України генерал-майор Ігор Гордійчук відвідав Навчально-оздоровчий комплекс Київського військового ліцею імені Івана Богуна.

Метою візиту було перевірити підготовку до нового  навчального року і стан виконання поточних ремонтів для більш комфортної життєдіяльності комплексу.

Очільник ліцею відзначив помітні зрушення в роботі із відновлення та підготовки навчальної бази до нового періоду навчання.

Не залишилися без уваги керівника й вихованці НОК, які проходять літню практику. У ході спілкування вони отримали від Ігоря Володимировича солодкі подарунки і книги національно-патріотичного спрямування.


НОК КВЛ ПРИЙМАЄ ГОСТЕЙ!

Києво-Святошинський районний центр творчості молоді “Оберіг”,  літній табір відпочинку “Креативчик” завітали зі своїми вихованцями до НОК КВЛ з метою пізнавальної екскурсії.

Гостям дуже сподобався візит до богунівців, організований методистом групи морально-психологічного забезпечення Колеснік Л.А. та командиром взводу – офіцером-вихователем 7 роти капітаном Поліщуком І.С. в рамках популяризації навчального закладу серед школярів.

Діти щиро подякували за цікаву екскурсію, ознайомлення  зі зразками зброї, військовою технікою та спортивним комплексом.


УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ 20–ГО ЮВІЛЕЙНОГО ВИПУСКУ НОК КВЛ

14 червня 2019 року в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся захід з нагоди 20-го ювілейного випуску ліцеїстів 9 класу.

З вступним словом до випускників та всіх присутніх звернувся начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. Він повідомив, що цього року до КВЛ буде переведено за результатами ДПА 114 вихованців НОК, з них – 4 відмінники та 38 передовиків навчання. Це кращий результат, ніж минулого року, проте його необхідно покращувати у майбутньому. Також, у ході свого виступу, Ігор Володимирович звернув увагу ліцеїстів на дотримання заходів безпеки під час літніх канікул.

З привітальними словами до випускників звернулися гості: голова міжнародного благодійного фонду волонтерського об’єднання «Крила»  Токар Ярослава Сергіївна, випускник першого випуску НОК Андрій Козінчук, історик-краєзнавець, волонтер, завідуюча ІМЦ «Стара школа» с. Тарасівка Валентина Сизон.

Під час урочистої частини начальник ліцею вручив відзнаки ліцеїстам-відмінникам та ліцеїстам, батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків: Братиці Кирилу, Кудленку Артему, Скакуну Миколі, Бойко Олегу, Лотоцькому Олександру, Саюку Назару.

Сьогодні, 14 червня, в Україні день жалоби за військовослужбовцями, які загинули внаслідок збиття літака Іл-76 поблизу Луганського аеропорту. Присутні вшанували пам’ять загиблих героїв-десантників хвилиною мовчання.

Колектив НОК КВЛ вітає усіх своїх випускників та бажає їм нових звершень на ниві служіння українському народові у лавах Збройних сил України.


ОСНОВНІ ЗАГАЛЬНІ ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ЛІЦЕЇСТАМ КИЇВСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЮ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА

( під контроль батькам, опікунам)

БОГУНІВЦЮ, СУВОРО ДОТРИМУЙСЯ заходів безпеки, тому що життя та здоров’я людини – це найвища цінність (дається один раз і реалізувати її треба
якнайкраще).
ТВЕРДО ЗНАЙ, що сумлінне виконання вимог Статуту ліцею, Кодексу честі ліцеїста та Клятви (Обіцянки) ліцеїста – це стовідсоткова гарантія дотримання заходів безпеки.
Порядок організації взаємодії та надання інформації в разі виникнення непередбачених обставин під час звільнення (канікул):
• інформування керівництва ліцею, командирів рот, взводів, вихователів і психологів за телефонами;
• через близьких, родичів, товаришів;
• повідомлення через місцеві РВК, поліцію.

Основні вимоги вихованцям протягом навчання:
• дотримуватись правил пожежної безпеки (електробезпеки);
• дотримуватись громадського порядку, безпеки життєдіяльності;
• дотримуватись правил дорожнього руху;
• дотримуватись правил поводження у метрополітені, залізничних вокзалах та автовокзалах;
• дотримуватись правил особистої гігієни;
• не допускати нестатутних взаємовідносин між ліцеїстами;
• не допускати поодинокого купання під час звільнення (канікул);
• не перебувати на недобудовах, сміттєзвалищах та безлюдних місцях;
• не займатися «зачепінгом»;
• заборонено реєструватись у соціальних угрупуваннях, таких як «СИНІЙ КИТ, РОЖЕВА СОВА, МОМО та ін.»;
• заборонено вживати алкогольні напої, наркотичні, токсичні, незрозумілі, психотропні речовини, палити, гратись з вибухонебезпечними предметами;
• не брати участі у масових зібраннях, мітингах, неформальних організаціях;
• вживати заходів, спрямованих на гарантування безпечного переходу через залізничні колії, мости, естакади, підземні та наземні переходи;
• не користуватись НАВУШНИКАМИ на вулиці, особливо під час переходу доріг, залізничних колій, мостів, естакад, підземних та наземних переходів;
• не бути залежним від віртуального життя (ігроманії);

Загальні вимоги дотримання заходів безпеки до ліцеїстів влітку:
• не зривайте незнайомі рослини та не нюхайте їх;
• не можна пробувати на смак незнайомі ягоди;
• збирати та вживати гриби ТІЛЬКИ під наглядом дорослих;
• зробити зовнішній огляд тіла на наявність укусу кліщів, комах, комарів, тощо;
• будьте обережними та дивіться під ноги (у лісі та водоймищах багато змій);
• не запливайте далеко, ніколи не плавайте наодинці;
• відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
• ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
• не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
• не розпалюйте багаття в лісі та в полі, особливо у вітряну погоду.

Загальні вимоги дотримання заходів безпеки до ліцеїстів взимку:
• одягайтесь тепліше та не допускайте переохолодження тіла;
• при переміщенні дотримуйтесь повільного темпу ходьби;
• суворо дотримуйтесь дистанції 3-5 метрів від будівель;
• під час падіння не допускайте травматизму;
• не перебігати проїжджу частину дороги під час снігопаду та у ожеледицю;
• суворо заборонено переходити водоймища.

ПОСИЛАННЯ НА ЖИТТЄВИЙ ДОСВІД
На превеликий жаль, є негативні випадки серед ліцеїстів, які, перебуваючи у канікулярній відпустці, не дотримались рекомендацій та порушили вимоги заходів безпеки, що призвело до їх загибелі або каліцтва:
1. Ліцеїст Дмитро здійснював перехід через залізничні колії у навушниках, не почув потяга, був збитий ним та загинув одразу !!!
2. Ліцеїст Олег перебував на недобудові та впав у шахту ліфта, загинув одразу!!!
3. Ліцеїст Михайло слухав музику в навушниках та перебував на недобудові, роблячи фото з висоти, не втримався та впав, загинув одразу!!!
4. Ліцеїст Андрій виліз у вікно електропоїзда, роблячи екстремальне фото (зачепінг), потрапив під високу напруги та отримав численні опіки тіла та психічну травму!!!
БЕРЕЖЕНОГО БОГ БЕРЕЖЕ !!!
З повагою, найкращими побажаннями та вірою в дотримання всіх рекомендацій
начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна
Герой України
генерал-майор І.В. ГОРДІЙЧУК


26 травня 2019 року ліцеїсти 8 роти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна отримали щирий подарунок від компанії AVC international (avc.centr).

Тренінг з тактичної медицини  для юнаків провели справжні фахівці з бойовим досвідом. Ліцеїсти дізнались про те, наскільки важливо володіти навичками надання першої медичної допомоги в бойових умовах. Юнакам продемонстрували елементи допомоги в умовах реального бою.

Також гості НОК КВЛ Андрій, Леонід та Ігор навчили ліцеїстів надавати першу невідкладну допомогу.


ПРОФІЛАКТИЧНО-РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНА РОБОТА З ЛІЦЕЇСТАМИ НОК КВЛ

На запрошення командування Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна 20 та 21 травня 2019 року з особовим складом 7 та 8 навчальних рот у повному складі представниками Навчально-методологічного центру Департаменту охорони праці та промислової безпеки укрзалізниці було проведено профілактично-роз’яснювальну роботу щодо попередження невиробничого травматизму та ураження електричним струмом на об’єктах укрзалізниці та у повсякденній життєдіяльності в цілому.
Вихованці НОК КВЛ були ознайомлені з правилами поведінки в залізничному транспорті та поблизу залізничних колій, а також переглянули відео про наслідки нещасних випадків, які трапляються врезультаті елементарного недотримання заходів безпеки.


У НАВЧАЛЬНО-ОЗДОРОВЧОМУ КОМПЛЕКСІ КИЇВСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЮ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА ПРОЛУНАВ ОСТАННІЙ ДЗВОНИК

30 травня 2019 року для вихованців Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. І.Богуна пролунав останній дзвоник, який сповістив про закінчення навчального року.
Цього сонячного ранку сигнал «Збір!» дзвінкоголосою сурмою покликав на плац військових ліцеїстів.
З вітальним словом до юних богунівців звернулися начальник Київського військового ліцею ім. І.Богуна Герой України генерал-майор Гордійчук І.В.; начальник Навчально-оздоровчого комплексу – заступник начальника Київського військового ліцею ім. І.Богуна полковник Потєхін П.Г. та інші почесні гості.
Начальник КВЛ у ході свого виступу звернув увагу ліцеїстів на дотримання заходів безпеки під час літніх канікул. Нагадав про головну мету перебування в ліцеї вихованцям, а також привів героїчний приклад боротьби за незалежність наших воїнів. Усі присутні вшанували пам’ять загиблих героїв, серед яких є і батьки наших ліцеїстів, хвилиною мовчання.
Начальник групи персоналу майор Триняк Ю.О. зачитав святковий наказ. Було нагороджено кращих ліцеїстів, подяки за виховання дітей отримали й батьки.
Частиною розважальної програми стали пісні у виконанні талановитої Боярської молоді та виступ карабінерів 6 навчальної роти (командир підполковник Перфільєв А.Ю.), а також символічна передача шкільного дзвоника від старшого курсу молодшому, урочистий марш та прощальний сигнал сурми, право подати який цього року було надано ліцеїсту 8 роти Олійнику Назарію.
Відтак навчальний рік завершився!
Бажаємо нашим старшокурсникам вдалої здачі ЗНО, а наймолодшим богунцям гарних канікул!


ВШАНУВАННЯ ПОДВИГУ ЗАГИБЛОГО ГЕРОЯ – БАТЬКА ЛІЦЕЇСТА НОК КВЛ КУРИЛОВИЧА ВЛАДИСЛАВА

29 травня 2019 року були проведені заходи у зв’язку із 5-ю річницею загибелі військовослужбовців Національної гвардії України під час виконання бойових завдань (антитерористичної операції) у місті Слав’янськ поблизу гори Карачун. Серед загиблих був майор Курилович Віталій Іванович – батько вихованця вихованця 8 класу Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна Куриловича Владислава.
У цей день з метою вшанування пам’яті загиблих героїв ліцеїст Курилович Владислав разом з бойовими побратимами батька відвідав місця його бойової слави та віддав шану усім, хто пожертвував життям заради свободи та незалежності України.


СВЯТО «ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА» В НАВЧАЛЬНО-ОЗДОРОВЧОМУ КОМПЛЕКСІ КИЇВСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЮ ІМ. ІВАНА БОГУНА!

Навчально-оздоровчий комплекс Київського військового ліцею імені Івана Богуна урочисто запрошує всіх охочих відвідати навчальний заклад та привітати вихованців зі святом «Останнього дзвоника». Під час відвідування можна зустрітися із керівництвом, ознайомитися з навчально-матеріальною базою закладу та особливостями щоденної життєдіяльності ліцеїстів.
Урочистості відбудуться на плацу НОК КВЛ 30 травня 2019 року о 10:00 за адресою: Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Боярка, вул. Хрещатик, 103.

Телефон для довідок: 044-401-60-60.


ДЕНЬ ВИШИВАНКИ В НОК КВЛ

З ДНЕМ ВИШИВАНКИ

Так хочеться, щоб в кожному куточку
Країни нашої, бодай в святкові дні,
Ми одягали вишиту сорочку,
На білім і на чорнім полотні.

Ті візерунки найдорожчі в світі,
Знайдеш ти їх у місті і селі…
Вони дають нам сутність зрозуміти,
Що ми одні такі на всій землі.

У мене вишиванок є багато,
Та найдорожчу легко я знайду
Ту, що на щастя вишивала мати,
З якою по житті з дитинства йду.

Так завжди радо знову на світанку
Чи вдома я, чи десь на чужині
Вдягнути рідну серцю вишиванку,
Хай пахне Україною мені!

Заслужений артист України
Дмитро Хома.


НАРОДНИЙ ХУДОЖНІЙ КОЛЕКТИВ ХОРУ “ЗІРНИЦЯ” ВИСТУПИВ ІЗ КОНЦЕРТОМ У НОК КВЛ

10 травня 2019 року до Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна завітав народний художній колектив «Зірниця». Творче жіноче вокальне тріо тішить шанувальників своїм співом вже 15 років.
В репертуарі «Зірниці» – авторські твори керівника колективу різних жанрів — патріотичні, ліричні, родинні, дитячі, інструментальні, духовні, естрадні та ін. Водночас учасниці колективу є викладачами музичних навчальних закладів з великим досвідом роботи з дітьми та дорослими.
Концерт пройшов у теплій атмосфері, а свою вдячність вихованці НОК КВЛ висловили бурхливими оплесками. Подякою виконавицям стали гарний настрій та позитивні враження юних богунівців.


ЛІЦЕЇСТИ НОК КВЛ ВИВЧАЛИ ІСТОРІЮ КИЇВСЬКОГО УКРІПЛЕНОГО РАЙОНУ В С. БІЛОГОРОДКА

8 травня 2019 року в День пам’яті та примирення вихованці Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна вивчали історію Київського укріпленого району в с. Білогородка Києво-Святошинського району.

Трагедію і подвиг захисників Києва влітку 1941 року  оберігає у своїх глибинах бетонний велет з назвою «Міна», ДВТ № 401 зі схроном – перший зданий в експлуатацію об‘єкт Київського укріпленого району в 1929 році. Це триповерхова споруда з глибиною більше 11 м.

Ліцеїсти НОК КВЛ разом з учасниками меморіальної події – Дня пам’яті та примирення, слухали воєнну історію, пройшли галереями ДВТ, їли смачну солдатську кашу.


ЗАХІД, ПРИСВЯЧЕНИЙ ДНЮ ПАМ`ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ ВІДБУВСЯ У НОК КВЛ

23 квітня 2019 року в клубі Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся виховний захід, присвячений Дню пам`яті жертв геноциду кримськотатарського народу. В заході взяли участь ліцеїсти 8 навчальної роти під керівництвом вихователя Ярощук Анни Андріївни.

Учасники заходу ставили собі за мету донести до глядачів трагічні події 1944 року, коли понад 180000 кримських татар було депортовано з їхньої Батьківщини – Криму. На заході пролунали вірші у виконанні ліцеїстів та гімн кримських татар українською мовою. Всі присутні ще раз згадали про переможницю конкурсу «Євробачення 2016» – Джамалу, яка співала пісню «1944» саме про біль кримських татар. Ліцеїсти відкрили для себе нові історичні подробиці та хвилиною мовчання вшанували всіх, хто постраждав від жахливих подій 1944 року.


ПЕРЕГЛЯД ДОКУМЕНТАЛЬНОЇ СТРІЧКИ «НЕБУВАЛИЙ ПОХІД»

12 квітня 2019 року вихованці НОК КВЛ переглянули коментовану версію повнометражної документальної стрічки Михаїла Кауфмана «Небувалий похід» (Українфільм, 1931), демонстрація якої відбулася у Клубі історичного кіно Національного музею історії України у Другій світовій війні. Цей фільм належить до шедеврів українського та світового кінематографу.

Після перегляду стрічки доктор історичних наук,  провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України Людмила Гриневич розповіла про сповнену драматизмом долю митця, свій внесок у роботу над фільмом та його значення в аудіовізуальній історичній спадщині.

Окрім того, 2-й взвод 8 навчальної роти разом з вихователем Миколаєнко О.В. після перегляду фільму відвідали майданчик з військовою технікою, де майбутні захисники ознайомилися із сучасними та  історичними зразками бойової техніки.


ТИЖДЕНЬ ФІЗИКИ У НОК КВЛ

В 8 по 12 квітня 2019 року в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна тривав предметний тиждень фізики.
Всі проведені у ліцеї заходи були присвячені відзначенню в Україні Дня космонавтики та мали на меті ознайомити ліцеїстів з історією космонавтики, її творцями, розкрити роль українських вчених у розвитку космонавтики.
Також вчитель фізики Козак В.Б. провела відкритий урок «Реактивний рух. Фізичні основи ракетної техніки. Досягнення космонавтики». Протягом тижня фізики кожний взвод підготував випуск газети на тему «Фізика. Техніка. Космонавтика» та взяв участь в інтелектуальній грі «На перехресті наук».


ПЕРЕМОГА ЛІЦЕЇСТА НОК КВЛ У ЧЕМПІОНАТІ ОБЛАСТІ З РУКОПАШНОГО БОЮ

3 по 7 квітня 2019 року в місті Слов’янськ Донецької області проходив чемпіонат області з рукопашного бою та бойового самбо.
На запрошення громадського об’єднання «СК бойового самбо «БАРС» в змаганнях взяв участь вихованець 7 навчальної роти ліцеїстів НОК КВЛ Аніщенко Олександр.
За результатами виступів у ваговій категорії до 74 кг у віковій категорії 2003-2004 року народження та у ваговій категорії 75 кг – вік 14-15 років вихованець КВЛ виборов перші призові місця.
Вітаємо нашого чемпіона та бажаємо йому нових перемог!


ВІЗИТ ЛІЦЕЇСТІВ НОК КВЛ ДО ІНСТИТУТУ МАТЕМАТИКИ НАН УКРАЇНИ

8 квітня 2019 року ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна під керівництвом вчителя математики Возної Л.П. відвідали Інститут математики НАН України.

Богунівці познайомилися з пані Сінді Лоренс, директором музею математики, розташованому в Нью-Йорку. Спілкування відбувалося  англійською мовою. Для юнаків була проведена презентація музею математики. Ліцеїсти побачили переріз многогранників площиною, можливість змінювати об’ємні фігури в залежності від площин їх перерізів та багато іншого.


МУЗЕЙ МЕДИЦИНИ

6 квітня 2019 року ліцеїсти 7 та 8 навчальних рот разом з організатором екскурсії – методистом групи морально-психологічного забезпечення Колеснік Людмилою Анатоліївною відвідали Національний музей медицини України в м. Київ. До уваги ліцеїстів було представлено історію розвитку медичної справи на території України з найдавніших часів і до наших днів. Вихованці ліцею стали свідками оригінального інтер’єру з портретними фігурами відомих вчених та лікарів, старовинних медичних інструментів. Особливо усім сподобалась експозиція з військової медицини, оглянувши яку, ліцеїсти зрозуміли, що професія військового лікаря почесна й відповідальна.


УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТІВ НОК КВЛ У МІЖНАРОДНОМУ ВОКАЛЬНОМУ КОНКУРСІ ІМЕНІ КВІТКИ ЦІСИК

Квартет ліцеїстів Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна у складі Курана Д., Стародубцева С., Вітюка Д., Іванченка М. та керівника Віталія Свирида 3-4 квітня 2019 року взяли участь в конкурсній програмі та гала-концерті ІІІ–го Міжнародного вокального конкурсу імені Квітки Цісик, що проводився за сприяння Національної ради жінок України та за підтримки Міністерства культури України, Київського міського будинку вчителя, Інституту проблем виховання НАПН України.
Міжнародний вокальний конкурс імені Квітки Цісик проводився з метою сприяння відродження та популяризації української пісні, як в Україні, так і за кордоном серед аматорських та професійних творчих колективів, учнів, вихованців закладів культури, кадетських класів, ліцеїв.
Упродовж 2017/18 року вокальний конкурс був проведений у м. Київ, Канів, Тернопіль, Калуш, Алкала де Енарес, Малага (Іспанія), Варшава (Польща), Париж (Франція).


ДЕНЬ ГУМОРУ У НОК КВЛ

1 квітня 2019 року в Навчально-оздоровчому комплексі КВЛ відбувся відбувся День гумору. Його організатор – завідувач клубу НОК КВЛ Антипова Галина Віталіївна разом з гостями ліцею створила свято гарного настрою, позитивних емоцій та щирих усмішок.
Перед богунівцями з власними творами виступила поетеса Любов Осипенко, автор п’яти книжкових видань з поезії та гумору. Також свої вірші прочитала присутнім поетеса, письменниця, автор багатьох поетичних, публіцистичних та художніх творів, журналіст, кореспондент районної газети “Новий день” Аліна Третяк.


РОБОЧИЙ ВІЗИТ НАЧАЛЬНИКА КВЛ ГЕНЕРАЛ-МАЙОРА ГОРДІЙЧУКА І.В. ДО НОК КВЛ

3 квітня 2019 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. відвідав Навчально-оздоровчий комплекс у Боярці.

Ігор Володимирович розпочав свій візит з огляду території та перевірки стану навчально-матеріальної бази, визначивши для керівництва пріоритетні напрямки роботи в подальшому.

У ході зустрічі з особовим складом навчальних рот головну увагу було зосереджено на підвищенні показників в навчанні та недопущенні вихованцями порушень дисципліни, а також необхідності дотримання ними взятих на себе під час вступу зобов’язань.

Після спілкування з особовим складом начальник КВЛ провів робочу нараду з керівництвом НОК, у ході якої нагадав вимоги чинного законодавства стосовно відповідальності за вчинення корупційних правопорушень.


ЛІЦЕЇСТИ НОК КВЛ ВІДВІДАЛИ ВИСТАВУ «МЕРІ ПОППІНС» У ЦЕНТРАЛЬНОМУ БУДИНКУ ОФІЦЕРІВ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

30 березня 2019 року ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна разом з вихователем 8 роти Ярощук А.А. відвідали звітний концерт курсової мережі Центрального будинку офіцерів Збройних сил України.
Спільними зусиллями виставу «Мері Поппінс» підготували: студія спортивно-сучасного танцю “Fun kids”, вокальна студія “Juliart music”, Jazz step dance class, майстерня танцю Олени Нестеренко, циркова студія “Grazia”, студія східного танцю “Аміра” та кіношкола “Mouviex”.
Зустріч із чарівною Мері Поппінс подарувала вихованцями НОК КВЛ багато несподіваних сюрпризів, а для дорослих це був урок виховання власних дітей.


УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТІВ НОК КВЛ У ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ ПАТРІОТИЧНОЇ ПІСНІ “ПАМ’ЯТЬ СЕРЦЯ”

З 21 по 23 березня 2019 року на базі Ліцею-інтернату № 23 «Кадетський корпус» та Київського міського будинку ветеранів відбувся гала-концерт переможців і дипломантів VІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу патріотичної пісні “Пам’ять серця”, присвячений Дню пам’яті та примирення, вшануванню захисників Батьківщини різних поколінь, в якому взяли участь ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна.

За результатами голосування у фіналі пісенного конкурсу ліцеїст 8 навчальної роти Фріз Владислав виборов почесне І місце, а колектив Навчально-оздоровчого комплексу у складі ліцеїстів  Курана Д.С., Стародубцева С.М., Іванченко М.Г., Вітюка Д.О. посіли почесне ІІІ місце.

Вітаємо хлопців з перемогою та бажаємо подальших творчих успіхів, натхнення та нових перемог.


УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТІВ НОК КВЛ У ПЕРШОМУ ТУРІ IV МІЖНАРОДНОГО ПРОЕКТУ – КОНКУРСУ «ТАРАС ШЕВЧЕНКО ЄДНАЄ НАРОДИ»

15 березня 2019 року в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся конкурс «Тарас Шевченко єднає народи». У ньому взяли участь 65 конкурсантів з м. Боярка, с.Тарасівка. с. Гореничі, с. Лука та було представлено 34 номери з творами Шевченка.
Конкурсанти представляли себе у номінаціях: співана поезія Т. Г. Шевченка, художнє слово, літератуно–музична композиція, театральне мистецтво та інструментальний жанр.
Конкурсантів оцінювало високоповажне журі у такому складі: голова журі – народний артист України Олесь Харченко, члени журі – народна артистка України Валентина Ковальська, режисер Богдан Гнатюк, актриса театру та кіно, режисер театру «Крила» Тетяна Вікулова.
Переможцями конкурсу стали 16 учасників, які здобули перше місце, одне Гран-прі. Серед переможців – ліцеїсти сьомої та восьмої навчальних рот в кількості 15 осіб, шість з яких вибороли перші місця.


ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ-ВИПУСКНИКІВ КВЛ

18 березня 2019 року в актовій залі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся захід, присвячений вшануванню пам’яті всіх загиблих випускників ліцею, які брали участь в антитерористичній операції. Захищаючи суверенітет та цілісність України, вони віддали найдорожче за свободу Батьківщини – своє життя.
Ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу міста Боярка під керівництвом працівників ліцею Свирида Віталія Олексійовича, Хвиль Юлії Борисівни та студентки 3 курсу Київського університету імені Бориса Грінченка Аліни Костик підготували вечір-пам’яті «Герої в наших серцях». Цей захід був присвячений загиблим випускникам-героям: Кизилу Андрію Олександровичу, Білоброву Юрію Вікторовичу, Квачу Оресту Арсеновичу, Арнауту Дмитру Іллічу, Безручаку Андрію Івановичу, Григору Руслану Петровичу, Шаповалу Олександру Сергійовичу, Галущенку Андрію Вікторовичу, Ощепкову Олексію Вікторовичу та сержанту з матеріального забезпечення 5 навчальної роти Дроботу Ігору Івановичу. На заході було присутнє керівництво КВЛ, особовий склад, рідні та близькі загиблих.


28 лютого 2019 року ліцеїсти 8 роти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна за сприяння батьків Махлая Д. та Махлай О. відвідали виробництво вогнепальної зброї компанії ZBROYAR. Вже 10 років вона є одним із лідерів-виробників цивільної нарізної вогнепальної зброї в Україні.

В навчальному класі юнаків ознайомили зі зброєю, яку виготовляє завод. Ліцеїсти ознайомились з асортиментом зброї: гвинтівка з поздовжньо ковзаючим затвором сімейства Z-008, а також самозарядні Z-15 і Z-10 на платформі AR.

Після майстер-класу дітей розділили на дві групи. Перша в супроводі вихователя 3 взводу Наконечної С.М. відправилась до підземного стометрового комплексу «Центр-А». Після проведеного інструктажу  богунівці мали змогу власноруч випробувати гвинтівки.

Друга група в супроводі вихователя 2 взводу Миколаєнка О.В та батьків ліцеїста Махлай Івана (військовослужбовців, учасників АТО) відправились на виробничий комплекс. Там богунівці побачили сам процес виготовлення зброї, для виготовлення якої «Зброяр» використовує усі комплектуючі власного виробництва.

Висловлюємо вдячність керівництву заводу за змістовну та цікаву екскурсію.


СВЯТКУВАННЯ КОЛОДІЯ — СВЯТА ПЕРЕХОДУ ЗИМИ У ВЕСНУ У НОК КВЛ

У ліцеїстів Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна останній день канікул завершився святом Колодія, одного з праслов’янських свят, яке сягає доби Трипільської культури. Урочисте відзначення проводів зими та зустрічі весни у НОК КВЛ започаткували ще минулого року учасники історико-просвітницького проекту «Моя Україна, моя історія».
Ліцеїсти зробили опудало зими, встановили його на спеціальному помості. А далі, ставши у коло, закликали весну, просили один в одного пробачення та спалили подумки все погане, дивлячись на реальне багаття, де згоріло опудало, що символізувало зиму.
Найцікавіша та найочікуваніша частина свята – споживання млинців з варенням на свіжому повітрі на лоні весняного лісу. «Смачну» частину свята приготували для богунівців благодійниці з села Тарасівка.


ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ У НОК КВЛ

5 березня 2019 року в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна було проведено засідання педагогічних працівників.
Під час засідання були розглянуті методичні рекомендації щодо організації підготовки ліцеїстів до державної підсумкової атестації з української мови, математики, англійської мови, а також шляхи вдосконалення фізичного виховання. Також на засіданні педагогічним працівникам НОК КВЛ були доведені керівні документи щодо недопущення в ліцеї булінгу.


РОБОЧИЙ ВІЗИТ НАЧАЛЬНИКА КВЛ ДО НАВЧАЛЬНО-ОЗДОРОВЧОГО КОМПЛЕКСУ В БОЯРЦІ

20 лютого 2019 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. відвідав Навчально-оздоровчий комплекс у Боярці.
Свій візит у День Героїв Небесної Сотні Ігор Володимирович розпочав з хвилини мовчання з метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності.
Під час зустрічі з особовим складом НОК КВЛ привітання отримали іменинники й найкращі спортсмени. Було проведено роз’яснювальну роботу з порушниками військової дисципліни та ліцеїстами, які найбільш схильні до порушень.
Після спілкування з богунівцями начальник КВЛ поцікавився умовами та якістю харчування вихованців НОК КВЛ.

ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТЬ З ІНСТРУКТОРАМИ ЗІ СНАЙПЕРСЬКОЇ СПРАВИ У НОК КВЛ

8 лютого 2019 року з метою військово-патріотичного виховання молоді в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна був проведений захід «Снайпер – важко, але престижно», у ході якого інструктори зі снайперської справи продемонстрували новітні зразки озброєння та аксесуарів.
Ліцеїсти ставили багато запитань, на які отримали вичерпні відповіді. Захід було проведено з метою популяризації та мотивації ліцеїстів до служби у Збройних сил України.

ВШАНУВАННЯ ЗАГИБЛИХ ВОЇНІВ-УКРАЇНЦІВ ЛІЦЕЇСТАМИ НОК КВЛ

14 лютого 2019 року в парку Перемоги в місті Боярка біля пам’ятника воїнам-українцям відбувся мітинг з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виводу військ з Республіки Афганістан.
Ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна взяли участь в урочистому мітингу, де разом з усіма присутніми вшанували хвилиною мовчання загиблих воїнів-українців і, зокрема українців, які загинули на чужій землі, та поклали квіти до пам’ятника.


ПЕРЕГЛЯД ВИСТАВИ «ПРИГОДИ ГЕКЛЬБЕРРІ ФІННА» ЛІЦЕЇСТАМИ НОК КВЛ

9 лютого 2019 року ліцеїсти 8 навчальної роти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Київський муніципальний академічний театр опери та балету для дітей та юнацтва.

Богунівці подивилися  веселу музичну виставу «Пригоди Гекльберрі Фінна», створену за мотивами творів Марка Твена, одного з найвідоміших американських письменників.

Під час спектаклю глядачі поринули у світ захоплюючих пригод та вигадок головних героїв. Вистава навчає цінувати справжню дружбу та допомагати товаришам, які опинились у важкому становищі, виховує почуття людяності та гуманізму.


ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ

12 лютого 2019 року ліцеїсти 8 навчальної роти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Залу Пам’яті, де віддали шану українським героям, які загинули за незалежність України у ході війни з російськими окупантами.
Серед них був батько ліцеїста 8 роти Бондаря Ярослава – Бондар Василь Васильович, старшина 128 ОГПБр, який загинув 12 лютого 2015 року в районі Дебальцевого та посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
З 1 вересня 2018 року в НОК КВЛ навчається 7 ліцеїстів, чиї батьки віддали своє життя, захищаючи свободу, незалежність і територіальну цілісність України.
Вічна пам’ять і слава Героям!


РОБОЧА ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА НОК КВЛ ІЗ ПРЕДСТАВНИКАМИ БАТЬКІВСЬКОГО КОМІТЕТУ

26 січня 2019 року начальник Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна полковник Потєхін П.Г. провів робочу зустріч з представниками батьківського комітету, під час якої були обговорені питання повсякденної життєдіяльності, військової дисципліни, успішності в навчанні, а також тісної взаємодії батьків з вихователями з метою попередження випадків порушень дисципліни та підвищення рівня успішності.


ПРОФІЛАКТИЧНА РОБОТА В НОК КВЛ З ПОПЕРЕДЖЕННЯ БУЛІНГУ СЕРЕД ВИХОВАНЦІВ ЗАКЛАДУ

21 січня 2019 року після набуття чинності Закону України від 18.12.2019 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» методистом групи морально-психологічного забезпечення Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна Колеснік Л.А. було проведено профілактичне заняття з вихователями НОК, в ході якого розглядалися та обговорювалися питання булінгу серед юнаків та способи запобігання і протидії цьому явищу.


РОБОЧИЙ ВІЗИТ НАЧАЛЬНИКА КВЛ ДО НАВЧАЛЬНО-ОЗДОРОВЧОГО КОМПЛЕКСУ У БОЯРЦІ

30 січня 2019 року генерал-майор Гордійчук І.В. з робочим візитом відвідав Навчально-оздоровчий комплекс Київського військового ліцею імені Івана Богуна у Боярці.
Велику увагу в ході спілкування з особовим складом Ігор Володимирович приділив військовій дисципліні серед ліцеїстів, зазначивши, що без дотримання Правил внутрішнього розпорядку, Статуту Ліцею навчання на належному рівні неможливе. Також відбулась контрольна перевірка знання функціональних обов’язків молодшими командирами.
4 взвод 7 навчальної роти ліцеїстів продемонстрував високі результати з підтягування на перекладині, де одним з кращих став ліцеїст Махов Глікерій з результатом у 25 підтягувань.
Генерал-майор Гордійчук І.В. особисто поспілкувався з вихованцями, чиї батьки загинули під час виконання службових обов’язків в ООС.


ЛІЦЕЇСТИ НОК КВЛ ПЕРЕГЛЯНУЛИ ВИСТАВУ «СОН»

29 січня 2019 року ліцеїсти 8 навчальної роти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Академічний театр юного глядача на Липках.
Вихованці НОК КВЛ переглянули виставу «Сон», в якій представлені усі ключові події життя Т.Г. Шевченка. На сцені відобразилися спогади про дитячі та юнацькі роки Кобзаря, зустрічі з людьми, які благодатно вплинули на долю поета. Це надзвичайне музичне дійство, де глядачі поринули у сон самого Тараса Шевченка, стали його героями, відчули серцебиття великого поета. Юнаки побачили на сцені твори Кобзаря, через які висвітилася доля України, бо шлях поета — це шлях України.
Слова Великого Кобзаря звучали актуально і патріотично, закликаючи нове покоління українців до боротьби за незалежність нашої країни.


ІСТОРИКО-ПІЗНАВАЛЬНИЙ ПРОСВІТНИЦЬКИЙ ПРОЕКТ «МОЯ УКРАЇНА, МОЯ ІСТОРІЯ»

В Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна триває історико-пізнавальний просвітницький проект «Моя Україна, моя історія» спільно з ІМЦ «Стара школа».
27 січня 2019 року ліцеїсти 7 навчальної роти стали учасниками святково-меморіального дійства, присвяченого 180-річчю від дня народження геніального етнолога, фольклориста, поета, громадського діяча, автора Державного Гімну України Павла Платоновича Чубинського.
Вихованці познайомились із невідомими сторінками життя П. Чубинського. За круглим столом всі учасники заходу обговорили життєвий подвиг Чубинського – науковця і патріота. Ліцеїсти відзначили, що як у наукових звершеннях, так і в громадській діяльності у житті Павла Чубинського виразно проглядається безмежна відданість українській національній ідеї. Тож і не дивно, що його вірш “Ще не вмерла Україна”, який він написав у 23 роки, є концентрованим виявом патріотичних почуттів, став неперевершеним виразником загальнонаціональних устремлінь, символом нації.
Богунівці створили інсталяцію на честь автора Гімну у вигляді національного герба із етноекспонатів музею «Стара школа» та виконали Гімн «Ще не вмерла України ні слава, ні воля». Благодійники заходу, представники Тарасівської громади, пригостили солодощами юних учасників заходу. Вихованці НОК КВЛ й надалі продовжать вивчати життя наших національних велетів, як невичерпну духовну скарбницю народу, що сьогодні допомагає гартуватись у боротьбі із ворогами України.


ДАП – ТЕРИТОРІЯ СТІЙКОСТІ

20 січня 2019 року до четвертої річниці подій в Донецькому аеропорту вихованці НОК КВЛ брали участь у заходах: «Слово свідка», «ДАП – територія стійкості», «Літературно-музейні етюди», які проводились в музеї Другої світової війни співробітниками музею. Спілкуючись безпосередньо з учасниками війни на сході, ліцеїсти дізналися багато прикладів мужності та відваги наших воїнів.


У НОК КВЛ ПРОЙШЛИ ЗАХОДИ ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

22 січня 2019 року в НОК КВЛ було проведено захід патріотичного спрямування до Дня соборності України, який відзначають щороку, починаючи з дня підписання в 1919 році Акту злуки Української Народної Республіки (УНР) й Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР). Офіційно День соборності святкують з 1999-го.
Організаторами заходу були вихователь 2 взводу 8 роти Миколаєнко Олександр Вікторович та завідувач клубу Орлова Валентина Миколаївна.
Зі сцени клубу пролунали вірші та пісні у виконанні наших вихованців, а також було продемонстровано документальний фільм про історичні подіїї.
Сьогодні, після майже трьох десятків років незалежності, проблема соборності України є, на жаль, не менш актуальною. Тому дуже важливим є питання виховувати нашу молодь в дусі патріотизму та самосвідомості.


УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТІВ НОК КВЛ У ЗАХОДІ З НАГОДИ 100 –РІЧЧЯ ПІДПИСАННЯ АКТУ ЗЛУКИ

22 січня 2019 року на запрошення відділу культури, національностей та релігій Києво-Святошинської районної державної адміністрації ліцеїсти НОК КВЛ брали участь в заході з нагоди 100–річчя підписання Акту злуки УНР та ЗУНР. Вихованці НОК були запрошені для несення почесної варти під час проведення урочистої частини заходу.


НОВОРІЧНИЙ ВЕРТЕП ВІД ВИХОВАНЦІВ НОК КВЛ

18 січня 2019 року до Київського військового ліцею імені Івана Богуна завітали з новорічним вертепом вихованці Навчально-оздоровчого комплексу КВЛ.

Ліцеїсти представили святкову програму, яку підготували керівник драматичного гуртка Дворник Тетяна Іванівна та керівник вокального гуртка Свирид Віталій Олексійович, заслужений артист України.

Вихованці НОК КВЛ зустрілися з начальником ліцею генерал-майором Гордійчуком І.В., який відзначив їх активну участь у житті КВЛ та пригостив смаколиками.

Під час виступу богунівці виконали щедрівки, колядки та відтворили новорічний вертеп з казковими героями перед працівниками та ліцеїстами.

Після завершення виступу глядачі подарували юним артистам новорічні солодкі подарунки.


ПОЇЗДКА ЛІЦЕЇСТІВ НОК КВЛ ДО ЛИЖНОЇ ШКОЛИ У КАРПАТАХ

Ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна під час зимової канікулярної відпустки на чолі з командиром 7 навчальної роти відвідали Дитячу лижну школу міста Ясіня Рахівського району Закарпатської області.

З юнаками займалися  інструктори, які давали уроки техніки спуску на лижах. Варто відмітити, що усі 8 ліцеїстів досягли значних успіхів і до кінця поїздки засвоїли основні навики гірськолижного спуску, що дало змогу їм спуститися з вершини заввишки 1200м.

Ліцеїсти піднімалися по канатній дорозі на гору Драгобрат.  Всі були зачаровані красою українських зимніх Карпат та задоволені чудовим та пізнавальним відпочинком.


ВІДВІДАННЯ ВИХОВАНЦЯМИ НОК КВЛ РІЗДВЯНОГО КОНЦЕРТУ

15 січня 2019 року вихованці НОК КВЛ відвідали різдвяний концерт Національної заслуженої капели бандуристів України імені Г.І.Майбороди у Київському національному академічному театрі оперети.
Це найстарший творчий колектив України, який має свою неповторну творчу особливість – усі артисти співають і одночасно грають на бандурах. Слухачів вразили філігранна відшліфованість кожного номера, величний та драматичний, часто сумний характер творів поєднаний з іскрометним гумором.
Під час концерту звучали українські народні пісні, старовинні канти, думи, твори українських авторів. Хоровий спів у супроводі бандур, театралізація кожної пісні створили незабутнє враження у наших юних вихованців.


ВІЗИТ НАЧАЛЬНИКА ЛІЦЕЮ ГЕНЕРАЛ-МАЙОРА ГОРДІЙЧУКА І.В. ДО НОК КВЛ

16 січня 2019 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. відвідав Навчально-оздоровчий комплекс у Боярці.

Ігор Володимирович розпочав свій візит з хвилини мовчання за загиблими  захисниками Донецького аеропорту.

Під час робочого візиту відбулась зустріч очільника КВЛ з офіцерським складом НОК, вчителями іноземної мови та вихователями, у ході якого він визначив пріоритетні напрямки навчально-виховної роботи у другому півріччі.

Генерал-майор Гордійчук І.В. привітав командира взводу забезпечення молодшого лейтенанта Павлушка Максима Анатолійовича, якому у відповідності до наказу директора Департаменту кадрової політики № 283 від 28.12.2018 року було присвоєно чергове військове звання «лейтенант», та побажав йому досягнення вагомих успіхів у ході забезпечення процесу військово-патріотичного виховання ліцеїстів-богунівців.

Привітання з найщирішими побажаннями отримали іменинники, серед яких – заступники начальника Навчально-оздоровчого комплексу підполковник Мостіпака Олег Васильович та майор Дем’янов Олександр Олегович. Для всіх присутніх зі сцени клубу пролунали новорічні та різдвяні привітання від колективу художньої самодіяльності НОК КВЛ.

З порушниками військової дисципліни та ліцеїстами, які найбільш схильні до порушень, було проведено роз’яснювальну роботу. Наприкінці зустрічі генерал-майор Гордійчук І.В. визначив головні напрямки роботи для особового складу НОК КВЛ у повсякденній діяльності: дисципліна, мотивація юнаків до подальшої служби в ЗСУ, навчання та всебічний розвиток.


ВІДВІДУВАННЯ ЛІЦЕЇСТАМИ НОК КВЛ РЕЗИДЕНЦІЇ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

18 грудня 2018 року у місті Боярка відбулося відкриття резиденції Святого Миколая. Першими її відвідувачами стали ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Кожний із вихованців мав можливість відчути новорічну атмосферу у казковому будиночку, поспілкуватися із Святим Миколаєм та отримати з його рук солодкий подарунок до свята.


ЛІЦЕЇСТИ НОК КВЛ ВІДВІДАЛИ НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

16 грудня 2018 року з метою наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України як із історичного минулого, так і захисників сьогодення, вихованці Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Національний музей історії України у Другій світовій війні.


УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТІВ НОК КВЛ У РОБОТІ МАН

Ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу КВЛ імені Івана Богуна є постійними учасниками Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів МАН у Печерському та Києво-Святошинському районах.
Так, у період з 13 по 16 грудня ліцеїсти 7 роти Богонос Павло та Кудленок Артем під керівництвом вчителя Лантух Т.М. брали участь у роботі секції «Географія та ландшафтознавство», ліцеїсти Фостенко Микита, Братиця Кирило та Скакун Микола під керівництвом вчителя Головко Т.В. у роботі секції «Українська мова та література», ліцеїст Філіпов Денис під керівництвом вчителя Козак В.Б. – у роботі секції «Теоретична фізика» та ліцеїст Приймачук Марк під керівництвом Ковбасюк С.М. у секції з історії України.


СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ У НОК КВЛ

6 грудня  2018 року в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулися урочистості з нагоди Дня Збройних сил України.

Захід розпочався із привітання виконуючого обов’язки начальника НОК КВЛ підполковника Трушковського Євгенія Анатолійовича.  До слова були запрошені голова Києво-Святошинської районної ради Гедульянов Вадим Едуардович, заступник міського голови м. Боярка Кочкова Тетяна Петрівна, голова Києво-Святошинської районної організації «Спілка ветеранів Афганістану» Козленко Лариса Леонтіївна,.

Після цього відбулося нагородження та привітання офіцерів і ліцеїстів грамотами, подяками та цінними подарунками.

Після завершення офіційної частини всі присутні були запрошені на святковий концерт.


ТУРБОТА НАЧАЛЬНИКА ЛІЦЕЮ ПРО НАЙМОЛОДШИХ ЛІЦЕЇСТІВ

7 грудня 2018 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. відвідав Навчально-оздоровчий комплекс у Боярці.

Ігор Володимирович привітав увесь особовий склад з 27-ю річницею Збройних сил України. За сумлінне виконання службових обов’язків офіцери та працівники ліцею були відзначені цінними подарунками, заохочувальними грамотами та подяками.

Наприкінці зустрічі генерал-майор Гордійчук І.В. поспілкувався з ліцеїстами пільгових категорій та пригостив їх солодощами.


ТАЛАНОВИТА МОЛОДЬ НОК КВЛ

25 листопада 2018 року вихованець Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна Фріз Владислав брав участь у ІІІ-му Міжнародному творчому фестивалі-конкурсі учнівської та студентської молоді «Єдина країна».
За результатами голосування журі Владислав посів перше місце у номінації «естрадний вокал», а також був нагороджений спеціальною відзнакою за краще патріотичне спрямування виступу.
Почесною грамотою за вагомий внесок у справу збереження культурної та національної спадщини, підтримку дитячо-юнацької творчості та особистий внесок у професійний розвиток вихованців при підготовці до участі у фестивалі-конкурсі був нагороджений керівник вокального гуртку НОК КВЛ – заслужений артист України Свирид Віталій Олексійович.


РОБОЧА ПОЇЗДКА НАЧАЛЬНИКА ЛІЦЕЮ У НОК КВЛ

29 листопада 2018 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. відвідав Навчально-оздоровчий комплекс в місці Боярці.
Під час зустрічі з особовим та педагогічним складом ліцею були обговорені нагальні питання навчально-виховного процесу, основні напрямки виховної роботи, на яких в першу чергу необхідно зосередити зусилля.
Окрім того, вибірково було перевірено рівень фізичної підготовки ліцеїстів другого курсу, результатами якого Ігор Володимирович в цілому був задоволений.
Найкращі результати показали брати Трубачі Емін та Емір з 3 взводу 7 роти з результатом підтягування 20 та 23 рази відповідно.


У НОК КВЛ ПРОЙШЛА ПРЕМ’ЄРА ФІЛЬМУ «ПОЗИВНИЙ БАНДЕРАС»

27 листопада 2018 року  у клубі Навчально-оздоровчого комплексу КВЛ імені Івана Богуна для ліцеїстів відбулася прем’єра фільму «Позивний Бандерас».

Презентували фільм сценаристи Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов. Після перегляду фільму вихованці мали змогу поспілкуватися з авторами однойменної книги та отримати примірники з рук авторів з найкращими побажаннями.


ЗАХОДИ У НОК КВЛ «ВІД СВІЧКИ ПАМ’ЯТІ ДО ВОГНЮ БЕЗСМЕРТЯ»

24 листопада 2018 року вихованці Навчально-оздоровчого комплексу  КВЛ в ході виїзного уроку пам’яті «Наша пам’ять – наша фортеця» відвідали Національний історичний меморіальний заповідник «Биківнянські могили», ушанувавши пам’ять жертв масових політичних репресій 1937—1941 років.

О 16.00 цього ж дня провели меморіальний флешмоб,  запаливши свічку пам’яті в хвилину мовчання на честь загиблих під час Голодомору в 1932-1933 роках.

Після завершення флешмобу вихованцям було продемонстровано документальний фільм про Голодомор 1932-193 рр «Час темряви».


ПРИЇЗД НАЧАЛЬНИКА ЛІЦЕЮ ДО НОК КВЛ

21 листопада 2018 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. відвідав Навчально-оздоровчий комплекс у Боярці.

Ігор Володимирович провів виховну бесіду щодо навчання та дисципліни за підсумками навчального тижня з ліцеїстами 8 роти.

Генерал-майор Гордійчук І.В. поспілкувався окремо з ліцеїстами пільгових категорій.

Начальник ліцею наголосив особовому складу, що знання іноземної мови, відмінна фізична підготовленість та професійна майстерність майбутніх захисників України – запорука боєздатності Збройних сил України.


ТАКИМИ ЮНАКАМИ ПИШАЄТЬСЯ КИЇВСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ ЛІЦЕЙ

9 листопада 2018 року відзначає свій день народження ліцеїст Навчально-оздоровчого комплексу Київського військово ліцею імені Івана Богуна Бойко Олег.
В цей день він разом з мамою відвідав Зал слави, щоб віддати шану пам’яті батьку, Бойку Олександру Борисовичу, який, за трагічним збігом обставин, загинув саме 9 листопада 2016 року, самовіддано захищаючи рідну землю від російського агресора.
Наразі у Навчально-оздоровчому комплексі навчається сім ліцеїстів, у яких жорстоке горнило війни відібрало батьків.
Невеличким, але дуже приємним подарунком для Олега стало присвоєння йому згідно з наказом начальника Навчально-оздоровчого комплексу полковника Потехіна П.Г. звання «віце-молодший сержант».
Вітаємо юнака із днем народження та бажаємо успіхів на життєвому шляху і мирного неба над головою. Олег – гідний нащадок свого батька, адже зробив сміливий крок у виборі майбутньої професії – стати захисником рідної країни.


ПРИЇЗД НАЧАЛЬНИКА ЛІЦЕЮ ДО НОК КВЛ

7 листопада 2018 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. відвідав Навчально-оздоровчий комплекс у Боярці.
У першу чергу, Ігор Володимирович перевірив умови проживання ліцеїстів 7 навчальної роти, приділивши особливу увагу класам самостійної підготовки та кабінетам вивчення англійської мови.
Окрім того, начальник КВЛ перевірив рівень фізичної підготовки ліцеїстів другого курсу, результатами якого в цілому був задоволений, але зазначив, що на досягнутому не потрібно зупинятись.
Наприкінці зустрічі генерал-майор Гордійчук І.В. поспілкувався з ліцеїстами пільгових категорій, наголосивши, що знання іноземної мови, відмінна фізична підготовленість та професійна майстерність майбутніх захисників Вітчизни – запорука боєздатності Збройних сил України.


ЮНЕ ПОКОЛІННЯ БОГУНІВЦІВ ВИВЧАЄ ВІЙСЬКОВУ ІСТОРІЮ

28 жовтня 2018 року ліцеїсти молодшого курсу Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Національний військово-історичний музей України.

Юнакам було цікаво почути розповіді, які базуються на фактах про нашу славетну історію, імена воїнів-борців від княжих дружинників до героїв АТО, від витоків козаччини до полків армії УНР та воїнів УПА.

Ліцеїсти радо відвідали музей, адже їх як майбутніх офіцерів цікавить військова історія українського війська, яка базується на національних історичних традиціях та новітньому бойовому досвіді.


НАЧАЛЬНИК ЛІЦЕЮ ВІДВІДАВ НОК КВЛ

24 жовтня 2018 року Навчально-оздоровчий комплекс відвідав начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В.

Він зустрівся з ліцеїстами 7 навчальної роти та вручив грамоти і медалі учасникам змагань з кікбоксингу, які нещодавно брали участь у Всеукраїнських змаганнях, присвячених пам’яті першого президента Федерації кікбоксингу України WAKO  Павла Орла.

Ігор Володимирович привітав святковими листівками та подарунками іменинників та вручив сержантські звання ліцеїстам 7 начальної роти.

Під час робочого візиту до НОК КВЛ начальник ліцею особисто перевірив динаміку вивчення англійської мови ліцеїстами.  Після загальних зборів  з особовим складом Ігор Володимирович поспілкувався з ліцеїстами пільгової категорії та відвідав їдальню, в якій харчуються юнаки, де перевірив побутові умови.


УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТІВ У ТУРНІРІ З КІКБОКСИНГУ WAKO

На початку жовтня 2018 року ліцеїсти 7 та 8 навчальних рот Навчально-оздоровчого комплексу Київського  військового ліцею імені Івана Богуна брали участь у Всеукраїнських змаганнях, присвячених пам’яті першого президента Федерації кікбоксингу України WAKO – Павлу Орлу.

Так, чемпіонат за кубок України, який проходив в Черкасах  серед дорослих та Всеукраїнські змагання налічували понад 500 учасників, серед яких були і майстри спорту міжнародного класу, майстри спорту України, кандидати в майстри спорту та не менш важливі перші розрядники, ліцеїсти НОК КВЛ були одними з наймолодших учасників змагань.

Богунівці показали хороший результат, здобувши бронзу. Особливо відзначилися: Владислав Березовський,   Дмитро Коберник,  Олександр Заїка, Олег Колінько. Хлопці загалом задоволені результатом, але зазначають, що є над чим працювати для досягнення кращих показників!

Наразі юнаки готуються до нових змагань, які відбудуться вже 26 жовтня 2018 року.


УРОЧИСТЕ СКЛАДАННЯ «ОБІЦЯНКИ» У НОК КВЛ

12 жовтня 2018 року у Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею ім. Івана Богуна пройшла урочиста подія! Новачки НОК склали ОБІЦЯНКУ. Тепер вони з упевненістю можуть носити звання “ліцеїст”.

Особисто їх привітав начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Герой України генерал-майор Гордійчук І.В. Не оминули це свято і представники районних організацій.

Ігор Володимирович побажав юнакам сили, наснаги та терпіння. Щоб вони гідно носили звання ЛІЦЕЇСТ та у майбутньому стали справжніми захисниками своєї держави.


СПАРТАКІАДА З НАГОДИ ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ У НОК КВЛ

9 жовтня 2018 року у Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулося урочисте відкриття спартакіади, приуроченої до Дня захисника України, в якій взяли участь ліцеїсти 7 та 8 навчальних рот.
Першою вправою змагань було підтягування, де переміг ліцеїст 8 навчальної роти Семеха Максим, підтягнувшись 34 рази.
В другій вправі змагань ліцеїсти визначали найкращого спринтера у бізі на 60 метрів. Ним став командир 3 відділення 3 взводу 7 навчальної роти молодший віце-сержант Філіпов Денис з результатом 7.6 с. Найсильнішим армрестлером став командир 1 відділення 1 взводу 7 навчальної роти молодший віце-сержант Тісовський Микита.
На завершення спартакіади відбулося змагання серед взводів із перетягування каната, де перемогу святкували ліцеїсти 1 взводу 7 навчальної роти. Для того, щоб визначити переможця серед навчальних рот, було проведено додаткове перетягування каната серед збірних команд, де в напруженій боротьбі перемогли ліцеїсти 8 навчальної роти.

СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ВЧИТЕЛЯ У НОК КВЛ

5 жовтня 2018 року в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся святковий концерт до Дня вчителя.
Захід розпочався з привітання начальника НОК КВЛ полковника Потєхіна П. Г., який поздоровив вчителів зі святом і побажав їм творчих злетів та міцного здоров’я.
Під час урочистого концерту виступили вокальний ансамбль «Зорепад» під музичним керівництвом Наталії Горенко, танцювальний колектив «Авангард» під керівництвом Костянтина Євлашевського, а також ліцеїсти НОК КВЛ.


АКЦІЯ «ЗАПОБІГТИ! ВРЯТУВАТИ! ДОПОМОГТИ!» У НОК КВЛ

4 жовтня 2018 року у Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені І. Богуна рятувальниками Київської області було проведено акцію «Запобігти! Врятувати! Допомогти!»
Захід розпочався з інструктажу та навчальної лекції, яку прочитали піротехніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення.
Також були проведені практичні заняття, під час яких за допомогою автодрабини ліцеїстам продемонстрували, як потрібно евакуйовувати людей цілими та неушкодженими.
Кожен охочий мав змогу детальніше ознайомитися з пожежною справою, приміряти спеціальний одяг рятувальників та спробувати за допомогою з брансбойту загасити умовну пожежу.


З ТУРБОТОЮ ПРО НАЙМОЛОДШИХ ЛІЦЕЇСТІВ

3 жовтня 2018 року до Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна завітали представники Союзу українок Америки Марія Фуртак та Ольга Грицак.
Це не перший візит представників благодійної організації до ліцеїстів-богунівців. Минулого року, дякуючи їх піклуванню, НОК КВЛ на сто відсотків був забезпечений новими ліжками та ортопедичними матрацами.
Цього разу гості також приїхали з подарунками: навчальний заклад отримав 10 пральних та сушильних машинок для покращення побуту вихованців.
Командування та увесь особовий склад висловлює щиру вдячність Союзу українок Америки за чуйне та турботливе ставлення до наймолодших ліцеїстів.


ВИХОВАННЯ ПАТРІОТИЗМУ У ЛІЦЕЇСТІВ НОК КВЛ ІМЕНІ І. БОГУНА ПІД ЧАС НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

«Треба знати теперішнє життя свого краю
та народу, а щоб розуміти, як воно склалось
і як його дальше вести,
доконце треба знати його минувшість»

М. Грушевський

Шкільна географія відіграє значну роль у вихованні патріотизму підростаючого покоління.

Патріотичне виховання – виховання засобами шкільної географії людини-громадянина, людини-патріота, основними рисами якої є національна самосвідомість, почуття любові до своєї Батьківщини, шанобливе ставлення до народних традицій, звичаїв, обрядів як ланки, що визначає духовну єдність поколінь, почуття громадянської й соціальної відповідальності, бажання поліпшити умови життя в рідній місцевості. Шляхами реалізації завдань патріотичного виховання в процесі навчання географії може стати предметний тиждень.

24.09 -29.09 2018 року в НОК КВЛ ім. І. Богуна відбувся тиждень географії.

В ході його проведення ліцеїсти  відвідали краєзнавчий музей міста Боярка, де познайомилися з історією рідного краю та вулиці Хрещатик. Під час віртуальної дистанційної екскурсії ліцеїсти дізналися про унікальні місця України, провели брейн-ринг. Для закріплення знань на практиці був проведений квест, пошук скарбів за азимутом. І нагородою для ліцеїстів став козацький куліш від батьківського комітету 7 роти 4 взводу (Єрьомкіни П.В., Т.В. та Сідненко О.)


У НОК КВЛ РОЗПОЧАВСЯ ТУРНІР ЗІ СТРІЛЬБИ

1 жовтня 2018 року у Навчально-оздоровчому комплексі КВЛ розпочався турнір зі стрільби з пневматичної зброї  на « Кубок пам’яті Героя України Андрія Кизила».

Турнір буде проходити  з 1 по 5 жовтня, в якому будуть брати участь ліцеїсти  7 та 8 рот (по 5 учасників із кожного взводу). Після закінчення змагань будуть визначені кращі стрільці серед богунівців НОК КВЛ.


ВШАНУВАННЯ ГЕРОЯ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ ЛІЦЕЇСТАМИ НОК КВЛ

29 вересня 2018 року вихованці Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна на запрошення Благодійного фонду «Пам’яті Небесної Сотні» були присутні на відкритті пам’ятного знаку на честь мешканця Києво-Святошинського району, героя Небесної Сотні Віталія Васільцова.

Ліцеїсти взяли участь в урочистому вшануванні пам’яті загиблих учасників Революції Гідності, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, майбутнє України.


ЗНАЙОМСТВО З БЕЗЦІННОЮ ІСТОРИЧНОЮ СПАДЩИНОЮ

23 вересня 2018 року ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. І. Богуна здійснили раельну подорож слідами древніх трипільців на території с. Трипілля Обухівського району та уявну подорож в добу неоліту та енеоліту, знайомлячись із експозицією Київського обласного археологічного музею.

У ліцеїстів було багато запитань: звідки походять і куди зникли трипільці? Чому вони будували міста колами і спалювали свої помешкання? Що означають малюнки на кераміці трипільців? На ці та багато інших запитань допомогли знайти відповідь ліцеїстам співробітники музею.

Експозиція археологічних предметів музею розширила уявлення майбутніх офіцерів про нашу давню історію,  доторкнулися до безцінної історичної спадщини.


РОБОЧИЙ ВІЗИТ НАЧАЛЬНИКА ЛІЦЕЮ ДО НОК КВЛ

26 вересня 2018 року відбувся робочий візит начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майора Гордійчука І.В. до Навчально-оздоровчого комплексу.

Ігор Володимирович нагородив збірну команду ліцеїстів з футболу та вручив гравцям призи. Також грамотами були нагороджені офіцери НОК за підготовку ліцеїстів до турніру “Кубок пам’яті Героя України Андрія Кизила”.

Начальник ліцею провів зустріч з ліцеїстами молодшого курсу, де були обговорені проблемні питання. Також Ігор Володимирович привітав іменинників.

Генерал-майор Гордійчук І.В. провів  нараду з офіцерами Навчально-оздоровчого комплексу, під час якої була обговорена стратегія роботи для вдосконалення навчально-виховного процесу та шляхи реалізації планів на 2018-2019 навчальний рік.


ІСТОРИКО-ПІЗНАВАЛЬНИЙ МАРШ-КИДОК НА БУКРИНСЬКИЙ ПЛАЦДАРМ

23 вересня 2018 року ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені І.Богуна здійснили історико-пізнавальний марш-кидок до Національного музею-меморіального комплексу “Букринський плацдарм”, щоб розширити знання про битву за Дніпро, побачити місця боїв у вересні-листопаді 1943 року за Київ.

Поїздка проводилася з метою виховання у юнаків почуття патріотизму, шанобливого ставлення до героїчного минулого, формування інтересу до вивчення історії.


УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТІВ НОК КВЛ У ЛЕГКОАТЛЕТИЧНОМУ ПРОБІЗІ

23 вересня 2018 року ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. І. Богуна у місті Боярка взяли участь у легкоатлетичному забізі, присвяченому пам’яті учасника Революції Гідності та бойових дій в зоні АТО, добровольця, Лицаря ордена Богдана Хмельницького III ступеня, Станіслава Дерев’янка, який загинув на Сході України.

У забігах на 600 метрів взяли участь хлопці та дівчата віком від 13 до 14 років включно. Від НОК КВЛ виступили у змаганнях 20 ліцеїстів з 7-ї та 10 ліцеїстів з 8-ї навчальної роти.

Ліцеїст 7 навчальної роти Філіпов Денис посів перше місце, ліцеїст Могильний Іван – друге, ліцеїст 8 навчальної роти Чорний Даніїл – третє місце. Переможців нагородили медалями та грамотами.


ІСТОРИКО-ПІЗНАВАЛЬНИЙ МАРШ-КИДОК НА БУКРИНСЬКИЙ ПЛАЦДАРМ

23 вересня 2018 року ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені І.Богуна здійснили історико-пізнавальний марш-кидок до Національного музею-меморіального комплексу “Букринський плацдарм”, щоб розширити знання про битву за Дніпро, побачити місця боїв у вересні-листопаді 1943 року за Київ.

Поїздка проводилася з метою виховання у юнаків почуття патріотизму, шанобливого ставлення до героїчного минулого, формування інтересу до вивчення історії.


ЕКСКУРСІЯ ЛІЦЕЇСТІВ НОК КВЛ ДО ПОЖЕЖНОЇ ЧАСТИНИ

17 вересня 2018 року, в день професійного свята працівників цивільного захисту України, ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали пожежну частину у місті Боярка.
На святі, де були присутні представники Києво-Святошинської державної адміністрації, голова Народного патруля, місцеві жителі, відбулася урочиста церемонія нагородження рятівників грамотами та подяками.
Присутні стали свідками реконструкції гасіння пожежі рятівниками, що викликало у юнаків захоплення та повагу до людей цієї відповідальної і безстрашної професії.
Богунівці мали змогу побачити виступ гуртків із бойового гопака та тхеквондо.


У НОК КВЛ ТРИВАЄ ТРЕТІЙ ДЕНЬ ЗМАГАНЬ З МІНІ-ФУТБОЛУ

14 вересня 2018 року на території Навчально-оздоровчого комплексу відбувся черговий матч з міні-футболу під керівництвом головного судді – вчителя фізичної культури Панчака В.В. між взводами 7 навчальної роти.
У грі між командами 1-го та 4-го взводів з рахунком 0:5 перемогу здобули ліцеїсти 4-го навчального взводу. У наступному напруженому двобої команд 2-го та 3-го взводів з рахунком 3:2 перемогли гравці команди 2-го взводу.
За результатами відбірних матчів з міні-фітболу за «Кубок пам’яті Героя України Андрія Кизила» команди посіли відповідні місця:
I місце – 2 взвод 7 навчальної роти;
II місце – 3 взвод 7 навчальної роти;
III місце – 4 взвод 7 навчальної роти;
IV місце – 1 взвод 7 навчальної роти.
Незабаром відбудеться півфінал, в якому змагатимуться команди 7 та 8 навчальних рот.


У НАВЧАЛЬНО-ОЗДОРОВЧОМУ КОМПЛЕКСІ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ ТУРНІР З МІНІ-ФУТБОЛУ “ КУБОК ПАМ’ЯТІ ГЕРОЯ УКРАЇНИ АНДРІЯ КИЗИЛА ”

12 вересня у НОК КВЛ продовжився турнір з міні-футболу між першим та третім, другим та четвертим взводами.

Першими на поле вийшли команди першого та третього взводів. Гравці третього взводу показали гарні результати вже у першому таймі – 3:0, а в другому рахунок становив 8:0. Тож  команда третього взводу отримала беззаперечну перемогу! Гравцям другого взводу довелося докласти чимало зусиль, щоб виграти з рахунком 4:0.

14 вересня відбудеться матч чемпіонів, під час якого зійдуться у двобої команди другого та третього взводів. Богунівці вболівають за свої команди та сподіваються на цікавий та захоплюючий поєдинок, в якому переможе найсильніший.


НА СТАРТ! УВАГА! ГОЛ!

10.09.18 з урочистого шикування на плацу НОК КВЛ розпочався турнір з міні-футболу «Кубок пам’яті Героя України Андрія Кизила».

Перед вихованцями виступив начальник НОК КВЛ полковник Потєхін П.Г., який нагадав короткі, але сповнені мужності та героїзму моменти біографії офіцера, на честь якого відбуватиметься турнір.

Далі основне дійство розпочалось на футбольному полі. Сьогодні в рамках турніру було проведено дві зустрічі між взводами 7 навчальної роти. У першому матчі 2-й взвод переміг 1-й з рахунком 6:0, у другій зустрічі з рахунком 3:0 перемогу святкував 3-й взвод, здолавши 4-й.

Завтра нас очікують дві зустрічі у 8 навчальній роті наших наймолодших учасників змагань.


ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ – ВИБІР СИЛЬНИХ ДУХОМ ЛЮДЕЙ

10 вересня 2018 року в актовому залі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася зустріч ліцеїстів 10 класу з заступником голови громадського об’єднання «Твереза Україна» Юрієм Григоровичем Оробцем.
Під час зустрічі юнаки мали змогу ознайомитись з основами науки про тверезий спосіб життя — собріологією, передивились фільм про збереження здоров’я, обрання здорового способу життя, адже тверезість — це вибір сильних духом людей.
Ліцеїсти отримали науково обґрунтовану інформацію про шкідливість алкоголю, тютюну та наркотичних засобів, адже їх вживання несумісне з повноцінним життям здорової людини
Ця зустріч дала змогу юнакам поповнити свій багаж знань та мати можливість зробити свідомий вибір на користь здорового способу життя.


ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА 

У Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна започатковано турнір з міні-футболу “КУБОК ПАМ’ЯТІ ГЕРОЯ УКРАЇНИ АНДРІЯ КИЗИЛА”.

Змагання проводяться серед ліцеїстів 8-9 класів (НОК КВЛ) та 10-11 класів (КВЛ). В період з 03 по 17 вересня 2018 року будуть проведені змагання в НОК КВЛ та КВЛ серед взводів, а в період з 17 по 21 вересня 2018 року – серед навчальних рот, де і визначяться переможці першого турніру з міні-футболу. 22 вересня відбудеться змагання за «СУПЕР КУБОК», в якому візьмуть участь три команди: НОК КВЛ (збірна команда) та команди навчальних рот (переможці серед команд 10-х і серед 11-х класів КВЛ).


ВИСОКА ШАНА ЗА СВІЙ ВНЕСОК В ЗАХИСТ РІДНОЇ ЗЕМЛІ

31 серпня 2018  Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак нагородив військовослужбовців та працівників ЗС України державними та відомчими нагородами з нагоди 27-ї річниці Незалежності України.
Серед нагороджених орденом Богдана Хмельницького ІІІ ст. був командир навчального взводу – офіцер-вихователь 7 роти ліцеїстів Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна старший лейтенант Поліщук Іван Сергійович. Впродовж 2014-2017 років офіцер мужньо відстоював мир та незалежність нашої Держави в зоні проведення АТО, командуючи танковим взводом.


УЧАСТЬ ВИХОВАНЦІВ НОК КВЛ У ЗАХОДАХ ДО ДНЯ ВШАНУВАННЯ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ – ВОЇНІВ АТО

2 вересня 2018 року на запрошення адміністрації ГО «Товариство сприяння обороні України» й управління авіації та авіаційних видів спорту вихованці НОК КВЛ взяли участь у заходах до Дня вшанування захисників України – воїнів АТО на аеродромі Бузова Центрального аероклубу імені О.К. Антонова ТСО України.
У програмі заходу були стрибки з парашутом парашутистів-спортсменів та ветеранів АТО, виконання тренувально-ознайомчих польотів на планерах, змагання із кульової стрільби з пневматичної зброї та багато іншого.
Ліцеїсти успішно брали участь в різних змаганнях, де отримали багато призових місць, за що й були нагороджені медалями та кубками.


СВЯТО ПЕРШОГО ДЗВОНИКА У НОК КВЛ

3 вересня 2018 року перший дзвінок пролунав й у Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею ім. І. Богуна. На свято завітали заступник директора Департаменту – начальник відділу організації освітньої та наукової діяльності Департаменту військової освіти, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України Мартинюк Володимир Вікторович та начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Герой України генерал-майор Гордійчук Ігор Володимирович. Вони привітали вихованців теплими словами та побажаннями успіхів у новому навчальному році, нагадавши й про головне завдання – стати у майбутньому офіцерами Збройних сил України, справжніми захисниками і патріотами своєї Батьківщини. Найніжніші та найщиріші побажання прозвучали з уст мами ліцеїста Данилюка Дмитра – Надії Миколаївни.

У ході насиченої програми заходу було нагороджено у відповідності до Указу Президента України від 17 лютого 2016 року № 53/2016 за захист суверенітету та територіальної цілісності України під час проведення антитерористичної операції відзнакою Президента України “За участь в антитерористичній операції” полковника Потєхіна Петра Геннадійовича, капітана Возного Олександра Вікторовича, старшого лейтенанта Поліщука Івана Сергійовича.

Наказом Директора департаменту кадрової політики Міністерства оборони України №162 від 12 серпня 2018 року старшому лейтенанту Поліщуку Івану Сергійовичу присвоєно чергове військове звання «капітан».

За добрі та відмінні показники у навчанні, зразкову поведінку та вмотивованість до продовження військової служби на офіцерських посадах у Збройних силах України нагороджено нагрудним знаком Київського військового ліцею «За успіхи у навчанні ІІ ступеня» молодшого віце-сержанта Братицю Кирила Сергійовича та віце-сежанта Романенка Івана Дмитровича.


МОЯ УКРАЇНА, МОЯ ІСТОРІЯ

1 вересня 2018 року стартував другий етап історично-пізнавального просвітницького проекту «Моя Україна, моя історія». Це спільний проект Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна та історично-мистецького центру «Стара школа» с. Тарасівка.

Свято знань ліцеїсти та інші учасники проекту зустріли в с. Лісники Києво-Святошинського району. Майбутніх офіцерів сьогодні гостинно приймала унікальна школа-музей, яку очолює незвичайний директор, ентузіаст – Осадчий Володимир Петрович. Ліцеїсти побували в музеї Михайла Грушевського, в музеї бойової слави та ще в 3 музеях, що діють  в цій унікальній школі. Учасники екскурсії відвідали могилу діда видатного історика Федора Васильовича, який жив у селі та в першій пол. 19 ст. побудував тут школу й церкву. Для ліцеїста Федченка Максима цей  день не забудеться ніколи, адже саме в цей день йому виповнилось 15 років. Друзі та благодійники проекту влаштували чудовий сюрприз – привітали хлопця прямо в музеї.

Друзі! Вивчайте нашу українську історію! Обов‘язково побувайте в Лісниківській школі – справжня жива історія, учасниками якої є різні покоління мешканців цього мальовничого древнього села.


ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА НОК КВЛ

23 серпня 2018 року на виконання Указу Президента України “Про День Державного прапора України” на території Навчально-оздоровчого комплексу відбулись урочисті заходи з нагоди відзначення свята.
О 9 годині під виконання Державного гімну України ліцеїсти урочисто підняли синьо-жовтий стяг – символ незалежності України!
В клубі ліцею вихователь 2 взводу 8 роти Миколаєнко Олександр Вікторович провів лекцію на тему «Наш прапор — це символ свободи і незалежності, слави і відродження України».


ПЕРЕДОВИЙ ДОСВІД

22.08.2018 року в клубі НОК КВЛ було організовано зустріч першокурсників з випускником ліцею віце-сержантом Цудом Дмитром, який засвоїв навчальну програму на відмінно та має відзнаку КВЛ «За успіхи у навчанні І ступеня», а також у майбутньому мріє стати офіцером Десантно-штурмових військ. Звичайно, така зустріч викликала багато запитань у молодого поповнення, на що у досвідченого сержанта були цікаві та вичерпні відповіді.
Окрім того, командири взводів ознайомили особовий склад зі структурою Збройних сил України, видами та родами військ, військовими званнями.


ВІТАЄМО ВИПУСКНИКІВ НОК КВЛ!

10 червня 2018 року в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею  імені Івана Богуна відбувся черговий випуск ліцеїстів.

З привітанням та найкращими побажаннями до випускників звернувся начальник КВЛ Герой України генерал-майор Гордійчук І.В. Зворушливі привітання  із закінченням першого самостійного та найважливішого етапу життя пролунали від батьків, рідних та опікунів.

Командування КВЛ пишається випускником, відмінником навчання – молодшим віце-сержантом Дмитром Цудом, а також 27 ліцеїстами 8 навчальної роти, які стали передовиками навчання.

Дорогі наші випускники!

Нехай здійсняться усі ваші заповітні мрії, а друзі, яких ви знайшли у стінах НОК КВЛ, залишаться вірними і надійними на все життя!

На тих з вас, хто зробив свій свідомий вибір і продовжить навчання у Київському військовому ліцеї, чекає дружня та згуртована родина КВЛ.


СВЯТО ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА У НАВЧАЛЬНО-ОЗДОРОВЧОМУ КОМПЛЕКСІ КИЇВСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЮ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА

26 травня 2018 року останній дзвоник сповістив про закінчення навчального року у Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна.
На урочистому заході з вітальним словом до юних богунівців звернулися директор Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України генерал-майор Садовський М.С., начальник Київського військового ліцею імені І.Богуна Герой України генерал-майор Гордійчук І.В., начальник Навчально-оздоровчого комплексу – заступник начальника ліцею полковник Потєхін П.Г. та інші почесні гості.
Начальник групи особового складу та стройової капітан Бугіль Н.В. зачитала святковий наказ. Було відзначено кращих ліцеїстів, а їхні батьки отримали подяки за гідне виховання дітей.
Під час святкової програми пролунала музична композиція «Подорожні ночі», хіт на український лад «Десь по світу». Прекрасний вальс всім присутнім подарували вихованці школи мистецтв, ансамбль народного танцю «Перлинка» презентував свій мистецький дарунок.
І, звичайно ж, відбулася церемонія символічної передачі шкільного дзвоника від старшого курсу молодшому. Право подати прощальний сигнал сурми було надано ліцеїсту 8 навчальної роти Євгену Каленику.
По закінченню урочистостей у психологічному центрі НОК КВЛ відбулася зустріч ліцеїстів пільгових категорій з начальником Київського військового ліцею імені І.Богуна генерал-майором Гордійчуком. І.В., де на юнаків чекав приємний сюрприз.
Під час цієї зустрічі кожний з них отримав костюм від торгової марки «Воронін». Цей подарунок зробила вихованцям ліцею голова Київського дитячого благодійного фонду Ніна Семенюк.


КВЕСТ «КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ» У НОК КВЛ

21 та 24 травня 2018 року в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна в рамках тижня географії було проведено захід «Козацькі забави» із використанням новітніх інтерактивних технологій – квестів.
Його методологічною основою є активне навчання, що створює передумови для перетворення нової інформації в нові знання, які ліцеїсти зможуть використовувати в житті.
За сценарієм заходу навчальні взводи було поділено на курені, кожному з яких видано маршрутний лист із завданнями визначення азимуту, шляху, переміщення, радіаційного фону, розкодування математичних виразів, історичних дат та віршів з козацької тематики.
Учасниками заходу стали ліцеїсти 7 навчальної роти та вчителі: географії – Лантух Т.М., фізики – Козак В.Б., математики – Возна Л.П., української літератури – Головко Т.В., історії – Ковбасюк С. М., фізкультури – Панчак В.В.
Особливу подяку хочеться висловити батькам Єрьомкіну Петру Володимировичу та Єрьомкіній Тетяні Олексіївні, які допомогли з приготуванням за доброю козацькою традицією найсмачнішого кулішу.
Ліцеїсти із захопленням виконувати поставлені задачі, тому що кожен міг використати набуті знання, проявити кмітливість, уміння працювати в команді.


ПОДОРОЖ У СВІТ МИСТЕЦТВА

2 червня 2018 року ліцеїсти 7 навчальної роти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені І.Богуна  ознайомилися із життям та творчістю видатного українського художника Миколи Пимоненка  в музеї с. Малютянка Києво- Святошинського району.  Свого часу митець жив і працював у цьому селі неподалік Боярки.

Юнаки побачили полотна великого майстра, відомі далеко за межами України, оглянули експозицію музею, присвячену історії села.


ВІЗИТ ДО МОСТИЩЕНСЬКОЇ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТУ

Наприкінці травня ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. І. Богуна на чолі з заступником начальника комплексу – начальником групи морально-психологічного забезпечення підполковником Трушковським Є.А., командиром роти майором Ковтуном Р.І., практичним психологом Хвиль Ю.Б. було організовано виїзд до Мостищенської школи-інтернату в рамках щорічної акції “Від серця до серця”, присвяченої Дню захисту дітей.
Ліцеїсти із задоволенням занурились в атмосферу затишку та творчості, поспілкувалися із вихованцями спеціалізованого закладу та із задоволенням переглянули душевну виставу, в якій головними акторами були діти Мостищенської школи-інтернату.
Вагомий внесок в організацію такого виїзду здійснила власниця магазину “Крихітка” Серватович Наталія, яка люб’язно погодилася взяти участь у нашому заході. Подарунки, зібрані ліцеїстами та надані пані Наталею, неабияк потішили вихованців школи-інтернату та у майбутньому стануть їм у пригоді.


17 травня 2018 року педагогічний колектив Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відзначив День вишиванки, вбравшись у яскраво вишиті українські  сорочки.

Тим самим педагоги ще раз нагадали, що без української вишиванки важко уявити нашу культуру, побут та історію. Адже вона, маючи вікову історію, не втратила своєї популярності і до сьогодні.

І саме в наш час, як ніколи, важливо не тільки відроджувати та підтримувати унікальні традиції українського народу, а й прививати любов і повагу до них молодого покоління майбутніх захисників Батьківщини.


РОБОЧИЙ ВІЗИТ НАЧАЛЬНИКА ЛІЦЕЮ ДО НОК КВЛ

Згідно з  планом 10.05.2018 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Герой України генерал-майор Гордійчук І.В. відвідав Навчально-оздоровчий комплекс в місті Боярці.

У першу чергу, привітання Ігоря Володимировича з побажанням міцного здоров’я, щастя, добра, життєвої  наснаги, миру, щедрої долі, високих успіхів у навчанні  й починаннях заради процвітання незалежної України отримали іменинники.

Окремо у ході зустрічі з особовим складом було проведено роз’яснювальну роботу щодо недопущення порушень військової дисципліни та вимог статуту ліцею.

Ігор Володимирович поспілкувався з ліцеїстами, які добре володіють англійською мовою та наголосив, що знання іноземної мови, відмінна фізична підготовленість та професійна майстерність захисників України – невід’ємні складові та запорука боєздатності наших ЗС України у майбутньому.

Наприкінці зустрічі начальник ліцею визначив для особового складу НОК КВЛ головні пріоритети у повсякденній діяльності та навчанні на завершальному етапі навчального року.


НОК КВЛ ПРИЙМАЄ ГОСТЕЙ – ВИХОВАНЦІВ ШКОЛИ «КАДЕТСТВО»

8 травня 2018 року до Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна завітали вихованці Боярської школи для хлопчиків «Кадетство». Ліцеїсти 8 роти Цуд Дмитро та Жовтенко Артем разом з методистом групи морально-психологічного забезпечення Колеснік Людмилою Анатоліївною провели для гостей екскурсію територією ліцею.

Вони показали хлопцям навчальний та житловий корпус, а також майданчик військової техніки. Кадети були вражені добре налагодженою системою навчання та фізичного виховання у ліцеї, побаченою бронетехнікою.

По завершенню екскурсії вихованці школи «Кадетство» відвідали їдальню НОК КВЛ, де їх пригостили солодощами. Юнаки подякували керівництву та ліцеїстам за гостинний прийом та висловили бажання в майбутньому стати офіцерами Збройних сил України.


ЛІЦЕЇСТИ НОК КВЛ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЗАГИБЛИХ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

8 травня 2018 року вихованці Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені І.Богуна були присутні на урочистому заході, присвяченому Дню пам’яті та примирення і 73-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Урочистості відбулися біля ДОТу № 179 за сприяння Києво-Святошинської районної державної адміністрації, Києво-Святошинської районної ради та Віто-Поштової сільської ради в с. Віта-Поштова.

До присутніх звернулися керівники Києво-Святошинської районної державної адміністрації, Віто-Поштової сільської ради, а також начальник Навчально-оздоровчого комплексу КВЛ, учасник боїв за Савур-могилу полковник Потєхін Петро Геннадійович.

На заході відбулося прощання із чотирма невідомими воїнами, останки яких були знайдені пошуковцями на території села Віта-Поштова, а біля ДОТу № 179 відтворена військово-історична реконструкція бою між солдатами-захисниками та військами Вермахту за участі Спеціального Пошукового Об’єднання «Вертикаль», військово-історичного клубу «172 піхотний полк» та Міжнародної асоціації дослідників фортифікації «Цитадель».

Також в цей день відбувся мітинг-реквієм пам’яті загиблих воїнів, виставка зброї, концерт для ветеранів, працювала польова кухня.


ГРА, ЯКА РОБИТЬ СИЛЬНИМИ ТА ЗДОРОВИМИ

1 травня 2018 року ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна отримали можливість провести тренування на критому футбольному полі Української християнської спортивної академії, що розташована в с. Тарасівка Києво-Святошинського району.

Богунівці ознайомились  із системою тренувального процесу, що базується на досвіді провідних європейських спортивних клубів та організацій.

Тренери академії мають необхідний особистий досвід участі в спортивних тренуваннях і змаганнях у складі команд професійного та аматорського рівнів.

Найцікавішою частиною зустрічі стало тренування та сама гра у футбол, яка викликала масу позитивних емоцій, захоплення роботою тренера та бажання стати неодмінно сильними, фізично розвиненими та здоровими.


Вшанування пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи

26 квітня 2018 року вихованці навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна прийняли участь у заході, присвяченому річниці страшної техногенної катастрофи – аварії на ЧАЕС на запрошення духовенства та громади Свято-Миколаївського храму на Татарці УПЦ КП.
З самого ранку у храмі, який є найбільшим пам’ятником цієї трагедії в Україні, відбулася Божественна літургія, яку очолив Предстоятель УПЦ Київського Патріархату Святійший Філарет.
Після літургії хресною ходою духовенство разом з молільниками підійшло до пам’ятника «Курган Могила», де Патріарх Філарет звершив поминальну панахиду за загиблими жертвами Чорнобильської катастрофи.


Зустріч з героєм АТО
24 квітня 2018 року у навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна  відбулася зустріч з героєм АТО лейтенантом Авраменко Максимом Олеговичем, який розповів про свій бойовий шлях та поділився спогадами про участь у бойових діях на Сході країни. Максим Олегович працював у Києві в сфері ІТ- технологій і служив у Київському театрі «Образ».
Після  анексії Криму Росією зголосився добровольцем. З червня 2014 – боєць батальйону «Донбас». На передовій з липня 2014, після взяття Артемівська. Приймав участь у визволенні  Попасної , Лисичанська та у боях за  Первомайськ Луганської області.
Провів в полоні 119 днів. Зумів вивезти Державний прапор України, зашивши його в підкладку одягу. 28 грудня 2014 був звільнений з полону. По поверненні прапор з автографами героїв тих подій зберігається у Військово-історичному музеї при Будинку офіцерів у Києві.

Відвідання Національного музею імені Т.Г.Шевченка.
22 квітня 2018 року ліцеїсти навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна  відвідали Національний музей імені Т. Г. Шевченка.
Юнаки занурились в історичну епоху, в якій жив і творив великий митець. Їх особливий інтерес викликала особистість письменника та його життєвий шлях.
Вони дізналися, що постать Т. Г. Шевченка є найбільшим моральним авторитетом для всіх мешканців України.


Екскурсія до Меморіального комплексу «Пам’яті героїв Крут».
22 квітня 2018 року ліцеїсти навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна  відвідали Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут».
Метою екскурсії було розширення знань про визвольну боротьбу українського народу на початку XX ст., зокрема, про Українську революцію1917-1918 рр., розкриття нових історичних фактів бою під Крутами,  розвиток інтересу до історії, формування історичної пам’яті у молодого покоління, виховання мужності, гордості за подвиги українського народу.Відвідання ліцеїстами НОК КВЛ музею досягнень братів Кличко

 
20 квітня 2018 року ліцеїсти навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна  відвідали музей-виставку досягнень братів Кличко.
Під час екскурсії юнаки змогли побачити ексклюзивні трофеї, передані легендарними чемпіонами, занурились в атмосферу спортивного духу, відчули, яка важлива підтримка сім’ї та наскільки міцний зв’язок існує між Віталієм та Володимиром Кличко.
Богунівці дізналися, як віра у власні сили, самовіддана та наполеглива праця перетворює мрії на реальність.

Екскурсія до Державного музею авіації України
21 квітня 2018 ліцеїсти навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Державний музей авіації України ім. О. К. Антонова, який є найбільшим історико – технічним музеєм країни.
Богунівці ознайомилися з територією музею в 20 га., де зібрано понад 70 експонатів: гелікоптерів, ракетоносців, винищувачів. Також юнаки мали можливість протестувати робоче місце пілота пасажирського літака.


Спілкування начальника служби у справах дітей та сім’ї з ліцеїстами НОК КВЛ
13 квітня 2018 року у навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася зустріч ліцеїстів пільгових категорій з начальником служби у справах дітей та сім’ї райдержадміністрації м. Вишневого Тлустенко Іриною Олександрівною на тему “Роль опікуна в житті дитини та його обов’язки, права дітей ” за ініціативи методиста групи морально-психологічного забезпечення НОК КВЛ Колеснік Людмили Анатоліївни.
Зустріч пройшла в атмосфері активного спілкування, у невимушеній обстановці. Ірина Олександрівна надала практичні та методичні рекомендації, відповіла на запитання ліцеїстів, дізналась про проблемні питання окремих вихованців.


Робочий візит начальника КВЛ до Навчально-оздоровчого комплексу в Боярці

Робочий візит начальника КВЛ до Навчально-оздоровчого комплексу в Боярці

Згідно з робочим планом 25 квітня 2018 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. відвідав Навчально-оздоровчий комплекс  у Боярці.

Свій візит Ігор Володимирович розпочав брифінгом з офіцерським складом НОК КВЛ та визначенням пріоритетних напрямків роботи на завершальному етапі навчального року.

У ході зустрічі з особовим складом привітання отримали іменинники та  була проведена роз’яснювальна робота серед ліцеїстів щодо недопущення порушення військової дисципліни. Крім того, начальник КВЛ поспілкувався з ліцеїстами, які добре володіють англійською мовою.

Окремо генерал-майор Гордійчук І.В. нагадав особовому складу НОК про недопущення порушень заходів безпеки під час повсякденної діяльності.

На завершення зустрічі Ігор Володимирович звернув увагу особового складу НОК КВЛ  на виконання та дотримання ними взятих зобов’язань на початку навчального року, зазначивши, що державі потрібні вмотивовані, всебічно розвинені, професійно підготовлені офіцери Збройних сил України.


РОБОЧА ЗУСТРІЧ З ОСОБОВИМ СКЛАДОМ НОК КВЛ

Згідно з робочим планом 29 березня 2018 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. відвідав навчально – оздоровчий комплекс у Боярці.

Свій візит Ігор Володимирович розпочав з привітання капітана Потєряєва О.І., якому у відповідності до наказу директора Департаменту кадрової політики було присвоєно чергове військове звання «майор», Він побажав Олександру Івановичу досягнення вагомих успіхів у справі військово-патріотичного виховання ліцеїстів-богунівців, прищепленні їм духовних цінностей та здійснення якісної підготовки юнаків для вступу до вищих військових навчальних закладів Збройних Сил України.

Також генерал – майор Гордійчук І.В. відвів час для інструктажу особового складу НОК  перед весняними канікулами та нагадав про недопущення порушень мір безпеки та травмувань під час відпочинку вдома. Наприкінці зустрічі начальник КВЛ визначив головні завдання для особового складу НОК КВЛ на канікулярну відпустку: рости та розвиватися, допомагати батькам та визначатись з майбутнім.


imgonline-com-ua-Compressed-3XU42q3kxM2N1C1b

  З ПРИЙДЕШНІМ СВЯТОМ, ЛЮБІ ЖІНКИ!

Нестримно, неначе сама весна, наближається до нас свято найчарівнішої частини людства і найважливіших в житті кожного чоловіка –  жінок: мам, коханих, дружин, сестер і доньок…
Першими в Боярці з 8 березня жінок вітали юні козаки: військові ліцеїсти-богунівці. З цієї нагоди 6 березня в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся просто таки фантастично-феєричний концерт.

У заході взяли участь не просто вихованці ліцею, а талановиті учні художніх керівників: Володимира Орлова та Віталія Свирида. Крім блюзу, старовинного романсу, ліричних музичних композицій, веселих мелодій і сольної композиції на трубі звучали у святковій залі поезії (в тому числі – й написані самими ліцеїстами, зокрема Юрієм Паламарчуком), а також викликали вибухи дружного сміху дотепні інсценовані гуморески й іскрометні жарти.

До привітань долучилися і дорослі (зокрема дуети у складі Анни Шевченко та Юрія Триняка,  Володимира Орлова та Надії Бугіль). Крім того, юна гостя ліцею Ангеліна Дирва подарувала всім присутнім у залі жінкам чудові пісні, а ліцеїст Андрій Тюрін та його сестричка Ліля привітали жіноцтво запальними «Румбою» та «Джайвом». Фінальним акордом святкової програми став виступ заслуженого артиста України Віталія Свирида, який викликав справжній фурор.

З прийдешнім святом, любі жінки!

imgonline-com-ua-Compressed-wAAr2iQObqSR

imgonline-com-ua-Compressed-RpwqNiudUVxP

imgonline-com-ua-Compressed-kuVQL8IsMS2yIgnP

imgonline-com-ua-Compressed-EgFOukvF8PCU0c

imgonline-com-ua-Compressed-axP8i0J5ntuDw


IMG-9dc1098e2034b5177aee75bf2bc53fa3-V

 ВШАНУВАННЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ У НОК КВЛ

23 лютого 2018 року в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна був проведений виховний захід до Дня пам’яті Героїв Небесної  Сотні. Його метою було ознайомлення ліцеїстів з  розвитком подій під час Революції Гідності, формування у них громадянської компетентності та патріотичності, вшанування героїв Небесної Сотні.

Захід був підготовлений вихователем 8 роти Гончар А. Н. та ліцеїстами 4 взводу 8 роти: Бердесом А.О., Козловським Є.О., Кужавським С.М., Литвиненком А.В. та Моісеєвим В.М.

У літературному монтажі ліцеїсти висвітлили історичні події, які відбувались на Майдані під час Революції Гідності, продемонстрували відеокліпи, слайди та пісні про героїв Небесної Сотні.

Ліцеїст 8 роти 4 взводу Моісеєв Віталій задекламував авторський вірш, складений на честь батька ліцеїста Едуарда Полянського – Полянського  Леоніда Петровича, бійця Небесної сотні, який загинув від пострілу снайпера на Інститутській 20 лютого 2014 року. Батько юнака був нагороджений званням Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Особовий склад НОК КВЛ імені І. Богуна вшанував героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

IMG-ad4308225817f0b3359380693bd375a8-V

IMG-87ac47792a52cb07a330e7161b807e92-V

Я пам’ятаю день той в Україні,

Коли криваві війни почались.

І тих людей я пам’ятаю нині,

Які і душу й тіло віддали.

Що не вагаючись ні миті,

У бій поринули вони.

І знала сотня добровольців,

Що не побачить більш весни.

Але майбутнє рідної країни

Тримало їх, як ластівку в гнізді,

Тому не плачте, діти, за батьками:

Вони навіки будуть з вами!

Мов ті свічки, що ясно сяють в храмі.

IMG-4cbae0c972658f262e1f0d195b58192d-V


IMG_4883

 СВЯТКУВАННЯ МАСНИЦІ У НОК КВЛ

18 лютого 2018 року у Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулося веселе дійство  –  “Млинцева феєрія”.

Богунівці проводжали зиму та закликали весну. Під час заходу знайомились із традиціями української Масниці, їли смачні млинці, що приготували для них благодійники із села Тарасівка. Хлопці співали веснянки разом із вокальним гуртом “Хутір” історично-мистецького центру “Стара школа”. На завершення дійства вони спалили опудало, як символ зими, що минає, і побажали один одному здоров’я та успіхів.

опудало

IMG_9454

IMG_9471


IMG-0bc28d1638de140bf769e07f777f825f-V

 ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ІВАНА БОГУНА У НОК КВЛ

17 лютого 2018 року в рамках історико-мистецького проекту “Моя Україна – моя  історія”  у Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею відбувся захід «Ім’я над простором і часом”, присвячений 354 річниці від дня загибелі національного героя Івана Богуна.

Ліцеїсти переглянули мультимедійні сторінки життя Богуна, поспілкувались із гостями – козаками  громадської організації “Чорні запорожці”, подивились фрагменти козацького герцю, послухали та заспівали козацькі пісні. Завершився захід покладанням квітів до пам’ятного знаку Івану Богуну на території НОК КВЛ.

IMG-c0b416e6e4a3b64c96540481deb82db9-V

IMG-86881000581f20f15272110fd28eb1a8-V

IMG-f812defdc987cecb255e06dd63c274a2-V


20180214_175538-min

РОБОЧИЙ ВІЗИТ НАЧАЛЬНИКА КВЛ ДО НАВЧАЛЬНО-ОЗДОРОВЧОГО КОМПЛЕКСУ

Згідно робочого плану 14 лютого 2018 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. відвідав навчально – оздоровчий комплекс у Боярці.

У клубі навчального закладу відбулося підведення підсумків роботи за перший семестр та постановка завдань на другий навчальний семестр у 7 та 8 навчальних ротах.

Командири рот ознайомили присутніх з результатами навчання та військової дисципліни за 1 семестр 2017-2018 навчального року.

Виступ командирів рот продовжив начальник КВЛ ім. І.Богуна генерал-майор Гордійчук І.В. Він нагадав особовому складу про основні завдання, визначені для Київського військового ліцею, та закликав виховний та педагогічний склад докласти максимум зусиль для досягнення головної мети – якісного навчання та фізичної підготовки ліцеїстів-богунівців.

20180214_160715-min


20180131_155846-min

 РОБОЧИЙ ВІЗИТ НАЧАЛЬНИКА КВЛ ДО НАВЧАЛЬНО-ОЗДОРОВЧОГО КОМПЛЕКСУ

Згідно з робочим планом 31 січня 2018 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідав навчально – оздоровчий комплекс у Боярці.

Генерал – майор Гордійчук І.В. розпочав свій візит з привітання старшини 8 роти ліцеїстів старшого сержанта Остапчука Сергія Миколайовича, якому було присвоєно чергове військове звання «старшина» та побажав йому досягнення вагомих успіхів у ході забезпечення процесу військово-патріотичного виховання ліцеїстів – богунівців.

З вихованцями НОК КВЛ була проведена роз’яснювальна робота щодо недопущення випадків порушення військової дисципліни серед ліцеїстів. Крім того, начальник КВЛ поспілкувався з ліцеїстами, які добре володіють англійською мовою.

Наприкінці зустрічі генерал – майор Гордійчук І.В. звернув увагу юних богунівців на виконання та дотримання взятих ними зобов’язань під час вступу до ліцею, зазначивши, що державі в майбутньому потрібні вмотивовані, всебічно розвинені, професійно підготовлені офіцери Збройних Сил України.

20180131_162327-min


IMG-cbd96eb0b003fda2ae4be29d8cc79543-V

 СВЯТКУЄМО ДЕНЬ СОБОРНОСТІ РАЗОМ!

26 січня 2018 року на запрошення вокального колективу «Дивоцвіт» Білогородської середньої загальноосвітньої школи № 1 вихованці навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна  відвідали захід, присвячений Дню Соборності України.

 Прекрасний колектив – вокальний ансамбль «Дивоцвіт» під керівництвом Людмили Хомець, дарував присутнім чудові пісні: «Прокидайся Україно», «Мій світ», «Вставай», «Золоті ворота», «Не будь байдужим», «Оберіг» та інші.

У програмі виступу крім концертних номерів учнів та художніх колективів школи глядачів привітав з Днем Соборності України знаменитий хор с. Білогородка – «Княжа вольниця», який у цьому році святкував свій ювілей – 35 років з дня його заснування.

IMG-f797713e3bb1d9e80ba320699d7f1599-V

IMG-82725059f0a9c6f68281d530fbce2964-V

IMG-5a1984531e353f32fbb6168dfbd6b107-V


P1090420

 ВШАНОВУЮЧИ ГЕРОЇВ КРУТ

29 січня 2018 року за ініціативи керівництва Київського військового ліцею імені Івана Богуна, районної державної адміністрації Києво-Святошинського району, районної ради на території навчально-оздоровчого комплексу КВЛ відбувся захід, присвячений 100-річчю бою під Крутами.

Вихованці НОК КВЛ разом з керівним складом,  поважними гостями, воїнами АТО, воїнами-інтернаціоналістами, родичами загиблих воїнів в антитерористичній операції вшанували пам’ять юнаків, які героїчно загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року.

Присутнім на заході родичам бійців, загиблих в антитерористичній операції, були вручені книги пам’яті.

«Символ патріотизму та жертовності задля свободи країни» – так українці говорять про безстрашних юнаків, перших кіборгів, яким вдалося на кілька днів зупинити наступ ворога.

P1090377

P1090385

P1090353

P1090362

P1090356


P1090345-min СВЯТКУВАННЯ ДНЯ СОБОРНОСТІ У НОК КВЛ

24 січня 2018 року в НОК КВЛ було проведено захід, присвячений відзначенню Дня Соборності України, одного з найбільш величніших та значущих свят в Україні.

Організаторами заходу у НОК КВЛ були вихователь 3 взводу 8 роти Наконечна Світлана Михайлівна та керівник художнього гуртка Дворнік Тетяна Іванівна.

Зі сцени клубу пролунали вірші та пісні у виконанні вихованців ліцею, а також спеціально запрошених гостей – вокального колективу «Дивоцвіт» селаБілогородка.

Урочистості, організовані у НОК КВЛ, сприяли вихованню у юнаків почуття патріотизму та гордості за свою Батьківщину, втілення в життя ідеї всеукраїнської єдності, соборності України, яка ніколи не полишала український народ.

P1090313-min

P1090317-min

P1090312-min


IMG_0309  ВЕРТЕП ТА КОЛЯДА – ТРАДИЦІЯ РІЗДВА

Яке Різдво без Української колядки та вертепу?  Ось і вихованці навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна підтримали національну традицію та з власним вертепом, створеним за підтримки керівника театрального гуртка Дворник Тетяни Іванівни  і керівника вокального гуртка Свирида Віталія Олексійовича, відвідали військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Київський військовий ліцей, де викликали масу позитивних емоцій у глядачів та створили справжню атмосферу Різдвяних свят.

IMG_0010

IMG_0031

IMG_0058

IMG_0252

IMG_0278

IMG_0165

IMG_0176

IMG_0285-min


IMG-00b9643cdf90ea044a9364e7bf706481-V

 ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ КИЄВА В ІСТОРИЧНОМУ КЛУБІ

10 грудня 2017 року на запрошення історично – мистецького центру «Стара школа» села Тарасівка вихованці навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна прийняли участь у виїзному засіданні історичного клубу.

З метою поглибленого вивчення історії Києва керівник клубу учитель історії, краєзнавець Валентина Борисівна Сизон організувала виїзд на тему «Слідами історії – Київ історичний». Ліцеїсти ознайомились з історичними пам’ятками міста та відвідали Національний музей «Меморіал жертв Голодомору».

IMG-6e14e712c4a18e13255cfd06219bb872-V

IMG-5e6f33ccdb7fb5f0d34908ad4d15b70a-V]IMG-029849991d396c57f9918c1f83de9c4c-V

IMG-8ceaf357ef0757f660ce118a221e2444-V

IMG-0baf2849667de23d3fa6cf0722fe02dd-V


AHY_2155

 ЛІЦЕЇСТИ НОК КВЛ ВІДВІДАЛИ КИЇВСЬКИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ОБЛАСНИЙ БУДИНОК ДИТИНИ

8 грудня 2017 року в рамках проекту від «Серця до серця» вихованці навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Київський спеціалізований обласний будинок дитини, розташований у місті Боярка.

Ліцеїсти з великим ентузіазмом збирали для малечі подарунки до Дня Святого Миколая: м’які іграшки та дитячі речі. Для гостей маленькі мешканці будинку дитини приготували свої зворушливі вітання та з радістю спілкувалися з ними. Малеча відразу сприйняла богунівців як своїх нових друзів, а ліцеїсти, подарувавши дітям своє душевне тепло та щирість, зробили їх трішки щасливішими.

AHY_2315

AHY_2172


AHY_1635-min

СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ У НОК КВЛ

6 грудня  2017 року на плацу навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулися урочистості з нагоди Дня Збройних Cил України.

Захід розпочався с привітання начальника НОК КВЛ полковника Потєхіна П.Г.  До слова були запрошені голова Києво-Святошинської районної державної адміністрації Смірнова М.М., голова Києво-Святошинської районної ради Гедульянов В.Е., військовий комісар Києво-Святошинського району підполковник Гончарук О.В., голова Києво-Святошинської районної організації «Спілка ветеранів Афганістану» Козленко Л.Л., заступник міського голови міста Боярка Кочкова Т.П., представник всеукраїнського громадського об’єднання «Союз Народна Пам’ять» Жилкін Я.О.

Після цього відбулося нагородження та привітання офіцерів і ліцеїстів грамотами, подяками та цінними подарунками.

По закінченню офіційної частини всі присутні були запрошені на святковий концерт.

AHY_1184-min

AHY_1387-min

AHY_1591-min

AHY_1474-min

AHY_1525-min

AHY_0791-min

AHY_0761-min

AHY_0702-min

AHY_1011-min

AHY_0853-min

AHY_1116-min


Новый_рисунок

Ліцеїсти НОК КВЛ на презентації «Книги Пам’яті»

4 грудня 2017 року в Національному військово-історичному музеї України за участі представників Міністерства оборони України відбулась   презентація другого тому “Книги пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули, захищаючи територіальну цілісність та недоторканність України”.

У цьому виданні опубліковано стислі біографії та фотографії майже 900 загиблих в період з березня 2014 по 31 жовтня 2017 року військовослужбовців ЗСУ.

Серед запрошених на захід були й представники НОК КВЛ з числа дітей, чиї батьки загинули  в АТО. Вихованці ліцею почули багато теплих слів підтримки та вдячності за героїчні подвиги своїх батьків, також кожен з них отримав примірник видання.

Новый_рисунок_(1)

20171204_145725


IMG-2008b5687727f909b8e195b80a2a7881-VПОХІД ДО НАЦІОНАЛЬНОГО ВІЙСЬКОВО-ІСТОРИЧНОГО МУЗЕЮ УКРАЇНИ

4 грудня  2017 року ліцеїсти навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Національний військово-історичний музей України.

Він знаходиться в одному приміщенні з Центральним Будинком офіцерів Збройних Сил України. Ліцеїсти ознайомилися з експозиціями музею, що розширило їх знання про багатовікову історію українського народу з його славними військовими традиціями.

Юнаки оглянули  вісім тематичних залів, в яких було представлена військова історія від княжих часів і до нашого сьогодення, сучасних подій на Сході України. Увагу відвідувачів було зосереджено на актуальних питаннях вітчизняної воєнної історії.

Похід до музею  став надзвичайно пізнавальним і  нікого з богунівців  не залишив байдужим.

IMG-12d370a5f70663eaa56559123adcdc0e-V

IMG-fb56cdec86121b20f1762d49f12508ce-V


СВЯТКУВАННЯ 74-Ї РІЧНИЦІ КВЛIMG_0097

В НОК КВЛ відбулися урочистості з нагоди святкування 74-ї річниці  відзначення розпочалося з ранкового шикування на плацу та привітання особового складу командуванням ліцею. Напередодні в Навчально – оздоровчому комплексі були проведенні спортивні змагання з підтягування на перекладині,  перетягування канату,  настільного тенісу та армреслінгу серед ліцеїстів 7 та 8 роти.  Начальник навчально – оздоровчого комплексу полковник Потєхін П.Г нагородив переможців змагань та кращих спортсменів.

О 15.00 в клубі НОК КВЛ відбувся святковий концерт за участі хореографічних ансамблів і вокалістів з м. Боярка а також за участі самих ліцеїстів. Гості, серед яких були присутні й випускники першого випуску НОК, були приємно вражені атмосферою, що панувала.

IMG_0067

IMG_0013

IMG_9895