Неділя, 24 Вересня, 2023

Бібліотека

Захід у КВЛ “Українське козацтво як воно є”! 

БЕСІДА « БІБЛІОТЕКА – ІНФОРМАЦІЙНИЙ ТА ДУХОВНИЙ ЦЕНТР ЛІЦЕЮ»

Основна функція бібліотеки – забезпечення ліцеїстів, вчителів необхідною інформацією, надання доступу до інформації, знань, ідей за допомогою бібліотечно-інформаційних ресурсів на різних носіях, як на традиційних друкованих( книжковий фонд, фонд періодичних видань, брошур) так і на нетрадиційних (електронних, мережа Інтернет). І все це в комплексі передбачає реалізацію традиційної бібліотеки у шкільний бібліотечно-інформаційний центр ( ШБІЦ).

    Читальний зал бібліотеки ліцею є комфортним середовищем для самоосвіти ліцеїстів   у позаурочний час.

Ком’ютерний зал бібліотеки став місцем, де ліцеїсти можуть проходити онлайн уроки та онлайн курси з англійської мови, це іще одне джерело легкого та комфортного вивчення англійської в ліцеї.

Напрямки розвитку:

Активне використання та впровадження існуючих мультимедійних пристроїв та можливостей у навчально- виховний процес ліцею. Тісна співпраця із викладачами, вихователями та військовослужбовцями ліцею, пропозиція та допомога у підготовці на базі бібліотеки: виховних заходів та відкритих уроків.
Організація масових виховних заходів, які розвивають інформаційну культуру ліцеїстів, формують громадянина-патріота, правовову та моральну компетенцію, екологічну культуру та здоровий спосіб життя.
Надання сервісних послуг: відправлення та прийняття повідомлень електронною поштою, користування послугами Internet, запис інформації на електронні носії, друк на принтері, комп’ютерний переклад тексту, сканування, копіювання, вихід для Skype.
Оновлення художньої літератури програмних творів з предметів української літератури та зарубіжної літератури.
Постійне поповнення сучаною україномовною літературою різнопланової тематики.

PS: Бібліотека завжди рада відвідувачам та читачам!


Патріотичний захід Книги, що бачили війну


5 жовтня 2018 року Київський військовий ліцей відвідали офіцери 8 редакційно-видавничого центру Збройних ил України.

Вони подарували бібліотеці ліцею книжки з військової топографії, посібники «Умовні знаки для топографічних карт», довідники з військової топографії та топографічні карти. Подарунки містять матеріали, що висвітлюють основні теоретичні і практичні положення військової топографії та нададуть змогу ознайомити богунівців з сучасними вимогами до топографічної підготовки офіцерів для Збройних сил України.

Приємно зазначити, що фонд бібліотеки регулярно поповнюється новими книжками і це, безперечно, позитивно впливає на обізнаність вихованців КВЛ.


100-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО

28.09.2018 року у бібліотеці Київського військового ліцею імені Івана Богуна вчителель української мови та літератури Москаленко Н.І.  провела виховний захід,  присвячений 100-річчю з дня народження Василя Сухомлинського.

Ліцеїстам було презентовано книжкову виставку праць та творів В.Сухомлинського.


МИСТЕЦТВО ГРЕЧНОСТІ

13 листопада у бібліотеці Київського військового ліцею імені Івана Богуна бібліотекарі Дмитрук О.М та Дмитраш В.Ф. провели виховний захід «Мистецтво гречності».
Ліцеїстів ознайомили з правилами етикету, які визначають внутрішню культуру людини – головне в людській гідності. Поговорили про те, що робить людину приємною і викликає повагу в суспільстві. А також було представлено дотичну до теми заходу літературу, яка є у бібліотеці.


ЗУСТРІЧ ІЗ УКРАЇНСЬКИМ КІНОРЕЖИСЕРОМ ОЛЕКСАНДРОМ МУРАТОВИМ У КВЛ

«Я завжди уважно слухаю людей, і це дає мені матеріал для творчості»

Олександр Муратов

27 листопада в бібліотеці Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбулася зустріч із українським кінорежисером, кіносценаристом та поетом Муратовим Олександром Ігоровичем – різноплановою особистістю, у минулому також суворовцем, режисером десятків художніх та документальних фільмів та просто цікавою людиною.
Наш гість поділився із присутніми історією свого життєвого та творчого шляху, а також видатних українців-патріотів. Ліцеїсти переглянули фільм, знятий Муратовим О.І. «Уроки патріотизму». Колажі Олександра Муратова, які були презентовані ліцеїстам, справили незабутнє враження.


ЛІЦЕЇСТИ 3 НАВЧАЛЬНОЇ РОТИ ВІДВІДАЛИ ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ГАРТОВАНІ АФГАНІСТАНОМ»

13 лютого 2019 року ліцеїсти 4 взводу 3 навчальної роти Київського військового ліцею імені Івана Богуна були запрошені на вечір пам’яті «Гартовані Афганістаном», присвячений 30-річчю виведення військ із Афганістану. В Національній бібліотеці України для дітей, де відбувся захід, присутнім була презентована книга «Світлини пам’яті». У книзі правду про події неоголошеної війни розповідають реальні люди, її учасники.
Серед запрошених – учасник бойових дій, голова Української спілки ветеранів Афганістану, генерал-майор Герой України Сергій Червонописький; учасник бойових дій, полковник запасу, голова Державної служби України у справах ветеранів та учасників Антитерористичної операції у 2014-2017 рр. Артур Дерев’янко, голова Уманської міськрайонної спілки ветеранів Афганістану, один з авторів книги «Світлини пам’яті» Олег Зайченко.


БІБЛІОТЕЧНИЙ ФОНД КВЛ ПОПОВНИВСЯ НОВИМИ КНИЖКАМИ

18 лютого 2019 року до Київського військового ліцею імені Івана Богуна завітав голова товариства «Українське товариство охорони пам′яток історії та культури » Салюк А., організатор проекту «Порятунок друкованої культурної спадщини».
Він подарував велику кількість книжок з різної тематики, багато з яких має неймовірну долю. Деякі з книг були вивезені у важкі 40-і роки політичними українськими емігрантами з батьківщини до США та Канади. Фонд бібліотеки ліцею поповнився художньої літературою, класичними творами зарубіжних та українських письменників. До бібліотеки передано повне зібрання творів Івана Франка у 50-итомах.
Для ліцеїстів КВЛ збереження та повернення друкованих видань до України є прикладом дбайливого ставлення до культурної спадщини своєї країни.


У БІБЛІОТЕЦІ КВЛ ВІДБУВСЯ СЕМІНАР З ПРЕДМЕТУ «ГРОМАДЯНСЬКА ОСВІТА» НА ТЕМУ «ЩО ТАКЕ ПІАР?»

12 квітня 2019 року в приміщенні бібліотеки Київського військового ліцею імені Івана Богуна відбувся семінар з предмету «Громадянська освіта» на тему «Що таке піар?» Участь у семінарі під керівництвом вчителя Грищука Анатолія Володимировича взяли ліцеїсти 2 взводу 1 навчальної роти.
Під час семінару були розглянуті питання видів та інструментів піару, його позитивні та негативні сторони, вплив на громадську думку. Виступи ліцеїстів супроводжувалися відеороликами, які вчили розпізнавати «фейки» та дезінформацію.
Ліцеїсти активно працювали під час семінару, особливо Богдан Луцюк, який артистично та грамотно виступив у ролі ведучого. Участь у підготовці семінару взяли вихователь 2 взводу Радченко Т. С. та працівники бібліотеки.
Проведена підготовча робота та виступи на семінарі ліцеїстів отримали найвищу оцінку з боку вчителя Грищука А.В.