Вчителі Київського військового ліцею імені Івана Богуна постійно прагнуть до вдосконалення своїх знань і навичок, щоб забезпечити учнів найкращими освітніми можливостями
Вчитель англійської мови Булах Вікторія була запрошена до участі у «Літній Школі», яку організували Американські Ради з міжнародної освіти спільно з Міністерством освіти і науки України за підтримки посольства США. Вікторія успішно пройшла курс з підвищення кваліфікації, що відкриває нові горизонти для вдосконалення навчального процесу.
Висловлюємо щиру подяку організаторам за можливість брати участь у такій важливій та корисній програмі!
Обмін досвідом зі студентами Харківського національного університету Повітряних Сил
Візит курсантів ХНУПС мав надзвуичайно позитивний вплив на ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Наші вихованці покращили свої навички володіння англійською мовою, особливо в контексті спілкування на професійні теми.
Спільні заходи та практичні заняття підвищили зацікавленість у ліцеїстів до вступу у вищі військові навчальні заклади.
Робота в командах сприяла розвитку комунікативних навичок а також вмінню працювати у команді злагоджено, що є надзвичайно важливими для майбутніх військових фахівців.
Обмін досвідом сприяв підвищенню обізнаності військової молоді та здобуттю нових знань.
Отже, обмін досвідом між ліцеїстами Київського військового ліцею та студентами Харківського національного університету Повітряних Сил став важливим кроком у підготовці учнів до реальних викликів сучасного світу, збагачуючи їх мовленнєві та соціальні компетенції та сприяючи їх всебічному розвитку.
Міжнародна співпраця
У рамках програми налагодження міжнародної співпраці ліцеїстам випадає нагода відвідати військовий літній табір, організований Стрілецькою спілкою Литви (“Žalgiris”). Це завжди незабутній досвід, адже ліцеїсти мають можливість покращити рівень володіння англійською мовою, поглибити навички у військовій справі, навчитися працювати у команді, розвинути лідерські якості, дисципліну, витривалість, знайти нових друзів.
Кожен день детально спланований і насичений різноманітними заходами.
- тактичні навчання в лісі, де ліцеїсти мають змогу удосконалити теоретичні та практичні військові навички;
- метання гранат, проходженні смуги перешкод за стандартами НАТО та стрільба з пневматичної гвинтівки;
- стрільба на полігоні з різних видів зброї;
- поїздка до мотузкового парку у Каунасі, що дарує неймовірні емоції. Ліцеїсти демонструють надзвичайну витривалість та доводять, що не бояться жодних перешкод на своєму шляху.
Тематичні заходи
З метою актуалізації навчального процесу вчителями підкомісії з англійської мови було проведено низку інтерактивних уроків на різноманітну тематику. Ці заняття значно сприяли розвитку мовленнєвих навичок майбутніх офіцерів, підвищенню їх мотивації до вивчення мови, а також надавали можливість практикуватися в реальних життєвих ситуаціях.
Інтерактивний підхід дозволив ліцеїстам ефективніше працювати в командах, розвиваючи навички командної роботи та комунікації. Крім того, завдяки частому використанню мови в практичних сценаріях, ліцеїсти відчули значний приріст у впевненості під час спілкування. Уроки також сприяли розширенню їхнього світогляду та культурної обізнаності, знайомлячи їх з різними традиціями та культурами світу.
Таким чином, інтерактивні уроки стали важливим інструментом у підготовці ліцеїстів до реальних викликів сучасного світу, збагачуючи їх мовленнєві та соціальні компетенції.
Всеукраїнська учнівська олімпіада з англійської мови
8 листопада ліцеїсти 10-х та 11-х класів взяли участь у І етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови. Перше місце серед старшого курсу розділили ліцеїсти Віктор Ремський (5 рота, 1 взвод) та Магльований Іван ( 5 рота, 2 взвод). Ліцеїст Нікіфоров Костянтин (3 рота, 1 взвод) посів перше місце серед ліцеїстів молодшого курсу.
У ході проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади ліцеїст Усов Віктор (1 рота, 3 взвод) посів 2 місце.
СМР тестування
Ліцеїсти Київського військового ліцею ім. Івана Богуна щороку проходять тестування на визначення рівня володіння англійською мовою. Мовне тестування проводиться у межах стандартизованих мовленнєвих рівнів (СМР), що відповідають рівням мовленнєвої компетентності за мовним стандартом НАТО STANAG 6001. Успішна здача іспиту свідчить про те, що військовий фахівець володіє іноземною мовою на рівні, достатньому для спілкування у певних професійних галузях.
Після успішного складання іспиту ліцеїсти отримують сертифікати, що засвідчують їх рівень володіння іноземною мовою.