ХІМІЯ

Щороку в Україні у третю суботу квітня відзначається День навколишнього середовища (День Довкілля). З метою привернення уваги ліцеїстів до екологічних проблем, формування екологічної свідомості, стимулювання активної участі у збереженні природи, раціональному використанні ресурсів вчителями методичної підкомісії хімії та біології : О. Вовк, А. Шеіною та Заслуженим вчителем України, кандидатом педагогічних наук А. Шевченко, серед ліцеїстів 10-11 класів був проведений конкурс навчальних проєктів приурочений Дню довкілля. Найкращий проєкт «Роль хімії у вирішенні проблем навколишнього середовища» захистив ліцеїст 3 роти 4 взводу Євген Бойко, який його представив у вигляді відеоролика.

З ліцеїстами старшого курсу , було проведено практичну роботу з теми ” Дослідження якісного складу солей ” які використовуються при виготовленні димного, та бездимного пороху, для сумішей різних вибухівок.
Ліцеїсти самостійно, під наглядом вчителям , робили досліди та спостерігали різні хімічні процеси ,під час яких відбувалися зміна забарвлення речовин , утворення осаду ,або виділення газу.

Хімія –  невід’ємна частина нашої повсякденності

З метою розвитку творчих здібностей ліцеїстів було проведено тематичні уроки з хімії. Саме такі практичні заняття надали можливість вийти за межі стандартного уроку  і сконцентрувати увагу  на основних теоретичних та прикладних питаннях усього курсу за 10 та 11 клас.

Ліцеїсти старшого курсу, а саме ліцеїсти 5 навчально роти мали можливість  перевірити свої знання  з хімії та  поглибити їх.

На занятті ліцеїсти розглянули взаємодію оксидів та кислот з відповідними речовинами, навчилися відрізняти сполуки за допомогою якісних реакцій, проводити досліди , розв’язувати експериментальні задачі та аналізувати результати експериментів.

Також не менш важливою була можливість розвитку навичок спілкування ліцеїстів при групових формах навчання.

ВІТАЄМО УЧАСНИКІВ ТА ПЕРЕМОЖЦІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ХІМІЇ ТА БІОЛОГІЇ!

На минулому тижні відбувся 1 етап Всеукраїнської олімпіади з хімії та біології, у якому взяли участь ліцеїсти 10-х та 11-х класів Київського військового ліцею імені Івана Богуна.

Переможцями олімпіади з біології (вчитель Алісова С.В.) серед богунців молодшого курсу стали ліцеїсти Каракай К. та Деренко А., які вибороли 1 місце, Курилович В. зайняв 2 місце, 3 місце посіли Харченко Ю. та Мурачов Д. Серед ліцеїстів старшого курсу 1 місце виборов ліцеїст Брижник, 2 місце –  ліцеїст Дерев’янко, 3 місце посіли ліцеїсти Лукавий та Зеленський. Усього участь в олімпіаді взяли 20 ліцеїстів: 1 навчальна рота – 8 ( 4 дівчини), 2 навчальна рота – 5 і 3  навчальна рота – 7 ліцеїстів.

Переможцями олімпіади з хімії (вчитель Шевченко А.М.) серед богунців молодшого курсу стали ліцеїсти Курилович В., який виборов 1 місце, Іванченко М. посів 2 місце та 3 місце посіла Каракай К.

Серед ліцеїстів старшого курсу 1 місце виборов Яковченко Ілля, 2 місце поділили Кучмій Нікіта та Лупенко Андрій, 3 місце – Расніцька Олена та Семенків Богдан. Усього участь в олімпіаді взяли 22 ліцеїсти

ЕКСКУРСІЯ ДО ДЕРЖАВНОГО ПОЛІТЕХНІЧНОГО МУЗЕЮ ПРИ НТУУ КПІ

12 вересня 2019 року ліцеїсти 2 навчальної роти разом із вчителем хімії Шевченко А. М. відвідали Державний політехнічний музей при НТУУ КПІ імені Ігоря Сікорського. Під час екскурсії юнаки дізналися про різні напрямки розвитку науки і техніки не тільки в Україні, а й у світі. Вони ознайомились з матеріалами із царини матеріалознавства, електроніки, приладобудування, радіотехніки, телекомунікації, інформатики, машинобудування, авіації та космонавтики.

Особливо ліцеїстам сподобалась виставка техніки військового зв’язку та стрілецької зброї, спускний апарат космічного корабля серії «Восток».  Почуття гордості та захоплення у вихованців КВЛ викликали наукові досягнення видатних вчених зі світовим ім’ям, які в минулому були студентами чи співробітниками політехнічного інституту: Є. Патона,  С. Лебедєва,  М. Кравчука, С. Корольова, І.Сікорського та іншіх.

Безперечно, екскурсія до політехнічного музею, що залишила у юнаків незабутні враження, сприяла мотивації до сумлінного навчання та оволодіння новими знаннями.

УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТІВ МОЛОДШОГО КУРСУ КВЛ У ВІДЗНАЧЕННІ ДНЯ ЮНОГО ХІМІКА

23 травня 2019 року, напередодні професійного свята хіміків, ліцеїсти 1, 2 та 3 навчальних рот Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Національний авіаційний університет.
Викладачами кафедри хімії та хімічних технологій факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій для них була проведена бесіда та хімічний ілюзіон – демонстрація цікавих дослідів. Впродовж години асистент кафедри Сергій Примаченко демонстрував присутнім наукові досліди, які раніше вони могли бачити тільки в ютубі.
Участь ліцеїстів КВЛ у заході сприяла розширенню їх світогляду, розвитку мотивації до вивчення хімії та збагатила новими знаннями.

ПРОВЕДЕННЯ НА МЕТОДИЧНІЙ ПІДКОМІСІЇ ХІМІЇ І БІОЛОГІЇ ЗМАГАННЯ «КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ»

19 лютого 2019 року відбувся ІІ етап змагання «КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ». Під час квесту з хімії та біології ліцеїсти 10-11 класів завітали на уявні станції, де виконали завдання, що мали військово-професійне спрямування. Так на станції «ХІМІЧНІЙ-ЕКПЕРИМЕНТАЛЬНІЙ», ліцеїсти виконали досліди і дали їм пояснення: здійснили очистку води від забруднення методом адсорбції, визначили в якій з запропонованих проб вода забруднена фенолами, ознайомились з різною температурою займання запропонованих речовин, провели реакцію «срібного дзеркала», яка лежить в основі виробництва різноманітних дзеркал та дзеркальних поверхонь приладів і частин техніки, різноманітних фар і прожекторів, а також віддзеркалювачів, що застосовуються у військовій справі.

На станції «РОЗРАХУНКОВО-ТЕОРЕТИЧНІЙ», ліцеїсти ознайомились з полімерними волокнами (кевларом, Dyneema®, номексом) та виробами з них, які використовуються військовими, визначили молекулярну масу надміцного волокна високомолекулярного поліетену; виконали запропоновані тести на визначення способів очистки води, які можна застосувати в польових умовах, розв’язали розрахункові задачі, уявивши себе військовими лікарями, які знаходяться в далекій країні у складі миротворчої місії.

Заготовка для виготовлення шолома із кевлару ( показано багато шарів кевларової тканини, які піддали пресуванню)

Зразок багатошарової тканини із кевлару, яка використовується для виготовлення бронежилетів, зі слідами від куль.

На станції «БІОЛОГІЧНІЙ» ліцеїсти ознайомились з практичними рекомендаціями щодо власного здоров’язбереження, дали відповіді на тестові завдання, що мають військово-професійне спрямування.

Пропагування здорового способу життя на уроках хімії

21 грудня 2018 року в класі хімії під керівництвом вчителя Шевченко А.М. ліцеїсти 2 взводу 3 навчальної роти провели інсценування «Суду над Алкоголем» у формі уроку-суду. Метою заходу було розширення знань ліцеїстів про шкідливий вплив алкоголю на людину; пропагування відмови від вживання спиртних напоїв та дотримання здорового способу життя, формування почуття відповідальності за свої дії та активної життєвої позиції.
Юнаки підготували таблички з написами “секретар”, “суддя”, “обвинувачений”, “адвокат”, “прокурор”, “присяжні” , «репродукція» та тих органів людини, які страждають від вживання алкоголю.
Проведений захід сприяв набуттю ліцеїстами навичок роботи з науково-популярною літературою, розширенню кругозору; вихованню свідомого ставлення до свого здоров’я.

ЗВІТ МК ХІМІЇ ТА БІОЛОГІЇ

Ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з біології (2 грудня 2018 року) та хімії (8 грудня 2018 року).
12 юних біологів та 7 юних хіміків завзято захищали честь ліцею, пройшовши ретельну підготовку із вчителями хімії та біології.
Призерами районної олімпіади з біології серед ліцеїстів 10 класу став ліцеїст Дмитрук О. Він посів ІІІ місце (вчитель Алісова С. В.); серед ліцеїстів старшого курсу І місце виборов Гашенко П., а II – Кобець М. та Кошеля І. (вчитель Вовк О.І.).
В числі переможців районної олімпіади з хімії ІІ місце посів ліцеїст першого курсу Роздорожний А., ІІІ місце – Долгушин В. та Хомчук М. (вчитель Шевченко А. М.). Ліцеїсти старшого курсу Чабан Т. та Біленко І. здобули ІІІ місце (вчитель Россоха О. Г.).
Також ліцеїсти долучились до захисту науково-дослідницьких робіт у Малій академії наук у Печерському районі, які вони писали під керівництвом учителів біології. Ліцеїст Дмитрук О. посів І місце, ліцеїст Дісяк О. – ІІ місце (вчитель Алісова С. В.); ліцеїст Мельниченко Б. – ІІІ місце (вчитель Вовк О.І.).
Підготовка та участь у роботі предметних олімпіад та МАН формує дослідницькі якості, сприяє інтелектуальному та творчому розвитку майбутніх офіцерів.

ПІЗНАВАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ ДО ДЕРЖАВНОГО ПОЛІТЕХНІЧНОГО МУЗЕЮ

26 вересня 2018 року ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна відвідали Державний політехнічний музей при НТУУ КПІ, який є одним з найбільших  музеїв технологій і найбільшим з університетських музеїв України. Вчитель хімії Россоха О.Г. організувала екскурсію для ліцеїстів 11 класу, метою якої була активізувати пізнавальну діяльність та збагатити набуті знання ліцеїстів з вивчення хімії.

Разом с тим, богунівці мали можливість дізнатися про історію університету, яка пов’язана з іменами видатних вчених, які внесли величезний вклад у розвиток вітчизняної науки і техніки, а експозиції музею охоплюють широкий спектр технологій та інженерії.

Особливу цікавість ліцеїстів викликали експонати  вогнепальної зброї. В історію політехнічного університету вписані імена багатьох великих вчених і конструкторів, серед яких Ігор Сікорський, Дмитро Менделєєв, Євген Патон. Ліцеїсти з великим інтересом слухали розповідь Лупаренко Г.В., який проводив екскурсію залами університету.  Григорій Володимирович не тільки цікаво розповідав про факти науково-технічних досягнень провідного українського університету,  українських вчених, а і пов’язував їх з військовою справою.

ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

З 18 по 21 вересня 2018 року у 1, 2 та 3навчальних ротах відбулася зустріч з Директором  громадського Антинаркотичного музею Бялим А.П. Головною метою музею є проведення профілактичної роботи серед дітей і юнацтва, яка виховує в них почуття стійкої відрази до наркотиків і формує адекватну установку на уникнення їх первинного застосування.

Анатолій Павлович розповів юнакам про шкідливий вплив наркотичних речовин на організм людини. Він представив увазі ліцеїстів експозицію, яка наочно демонструє негативні наслідки паління, вживання алкоголю і наркотиків.

Ця зустріч мала сильний профілактичний вплив на юнаків, адже вони почули про витоки й історію наркоманії, медичних аспектів дії наркотичних речовин на організм людини та особливо на її мозок.

ВІДКРИТИЙ УРОК ХІМІЇ У КВЛ

Наразі десяті класи Київського військового ліцею імені Івана Богуна завершують вивчення курсу неорганічної хімії. Однією з останніх у розділі “Металічні елементи та їх сполуки” є тема “Металічні елементи у природі. Добування металів”. Саме цей матеріал вивчали ліцеїсти 4 взводу 6 навчальної роти на відкритому уроці, який 10 травня 2018  року провела вчитель хімії Ольга Григорівна Россоха.

Крім програмних питань, які вивчалися у взаємозв’язку теоретичної основи з практичною діяльністю, були висвітлені аспекти використання металів та хімічних технологій взаємоперетворень металів та їхніх сполук у військовій справі.

На уроці була присутня старший вчитель МК хімії та біології кандидат педагогічних наук Алла Миколаївна Шевченко.

Translate »