Міжнародна співпраця

Ліцеїсти Київського військового ліцею відвідали літній військовий табір “Zalgiris-2024”

На запрошення Командувача Союзу литовських стрільців ліцеїсти Київського військового ліцею відвідали літній військовий табір “Zalgiris-2024”. Висловлюємо щиру подяку за запрошення та можливість взяти участь у цьому заході. Це був цінний досвід, який сприяв розвитку навичок ліцеїстів і зміцненню міжнародної співпраці.

Делегація Київського військового ліцею відвідала з діловим візитом Польщу.

Зокрема представники Київського військового ліцею відвідали ліцей імені Йозефа Варшевіча з посиленою військово-фізичною підготовкою в місті Прушкув, Польща. Під час візиту обговорили з директором Даріушем Собковим питання виховання підлітків, перспективи військової освіти для підготовки юнаків й дівчат до подальшої військової кар’єри, можливі напрямки подальшої співпраці. Після цього відбулася зустріч зі старостою Опольського повіту Хенріком Лаквою. Було обговорено питання подальшої співпраці для обміну досвідом у патріотичному вихованні молоді, її підготовки до військової справи та подальшого вступу до закладів вищої освіти Збройних Сил та інших силових структур.

07.03.2024 року ліцеїсти долучилися до заходу із генералом Беном

Ходжесом, командувачем сил США в Європі у відставці та іншими учасниками конференції, яких було запрошено Українсько-американським університетом Конкордія на тему “Євроатлантична інтеграція, нові технології, військова та управлінська освіта”. Захід відбувся у Медіа-центрі Генеральної дирекції іноземних представництв в Україні в оффлайн-онлайн режимі.

На конференції зокрема обговорювалися питання сучасної військової та управлінської освіти, створення спільних програм навчання та професійного розвитку, консалтингу та співпраці зокрема у сферах стратегії, управління та лідерства, високих технологій. Обговорення потреб України в розширенні міжнародного співробітництва.

Генерал Бен Ходжес озвучив тези свого бачення майбутнього оборонно-безпекових стосунків України з країнами НАТО.

Професор Фредерік Лабарр (Канада), який очолював програму NATO DEEP/Освітній консорціум в рамках „Партнерства заради миру” з 2014, виступив зі своїм баченням подальшої співпраці у галузі військової та управлінської освіти, а також представив Королівський військовий коледж – головний військовий університет Канади.

Серед спікерів також був Глен Грант, який брав участь в організації лекцій для військових навчальних закладів України.

Серед іншого обговорювалися питання:

  • Саміту НАТО-2024 та вже підписаних Україною угод про безпеку, враховуючи ситуацію з затримками допомоги та що необхідно зробити до Саміту
  • євроінтеграції та військової співпраці України та ЄС, враховуючи, що 14 листопада 2024 року керівництво Європейської оборонної агенції (EDA) ухвалило 22 Пріоритети ЄС щодо розвитку бойових можливостей, які мають забезпечити формат для управління оборонним плануванням і всіма оборонними ініціативами ЄС.
  • рекрутингу, освіти та тренуванняІнші питання міжнародної співпраці та необхідної допомоги.

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Зважаючи на актуальність вивчення англійської мови в умовах зовнішньополітичної діяльності держави у налагодженні і поглибленні відносин стратегічного партнерства України з Організацією Північноатлантичного договору (НАТО), співпраці з іноземними військовими спеціалістами, питання мовної підготовки ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна, як майбутніх курсантів вищих військових навчальних закладів Міністерства оборони України, є одним з найголовніших завдань. Так, впродовж останнього тижня керівництвом ліцею було ініційовано, організовано та проведено низку заходів з питань міжнародного співробітництва та вивчення ліцеїстами англійської мови. Серед них:

09 травня 2023 року відбувся візит до ліцею Аташе посольства Іраку, який провів урок англійської мови та поспілкувався з випускниками на довільні теми;

11 травня 2023 року – візит до ліцею представника посольства Чехії з метою покращення мовної підготовки ліцеїстів, участі в проведенні уроку та неформальному спілкуванні на найактуальніші для ліцеїстів теми щодо подальшої кар’єри військового;

також 11 травня 2023 року відбувся дружній візит американських представників волонтерської організації з метою проведення з ліцеїстами базового курсу з тактичної медицини англійською мовою, під час якого було відпрацьовано основні дії по наданню першої допомоги.

Розпочато проходження мовного тестування за міжнародним стандартом НАТО STANAG 6001 для ліцеїстів старшого курсу, яке має охопити 100 % особового складу випускного курсу.

Крім цього триває відбір та підготовка до участі ліцеїстів у літньому військовому таборі в Швеції, ведуться переговори щодо залучення до занять з ліцеїстами представників Аташатів та посольств різних країн.

Налагодження міжнародної співпраці триває

Згідно з Планом заходів військового співробітництва на 2021 рік та з нагоди проведення “Днів НАТО в Україні”, ініційованих Головним управлінням військового співробітництва і верифікації Збройних сил України 09 листопада 2021 року до Київського військового ліцею імені Івана Богуна завітала делегація Головного управління партнерства Стратегічного командування НАТО з операцій на чолі з віцеадміралом Bǘlent TURAN (Булент ТУРАН). Метою заходу була зустріч з командуванням ліцею та ліцеїстами, обговорення стану інформування щодо співпраці України з НАТО та набуття її повноправного членства в НАТО.
Ліцеїсти підготували коротку історичну довідку англійською мовою про ліцей, розповіли про основні етапи його розвитку як закладу для вмотивованої молоді, яка бачить себе в майбутньому в лавах Збройних сил України, після чого голова делегації урочисто розписався у Книзі відвідувачів музею з найкращими побажаннями усьому офіцерсько-педагогічному складу.
З ліцеїстами було проведено ознайомчу лекцію про пріоритети НАТО як організації, на меті якої є протидія сучасним безпековим викликам і загрозам, забезпечення свободи та безпеки країн-членів Альянсу. Також представники делегації зустрілися з командуванням ліцею. Начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Герой України генерал-майор Гордійчук Ігор Володимирович радо прийняв гостей та мав цікаву розмову з питань організації освітнього процесу з урахуванням новітніх суспільних викликів і пріоритетних завдань. Поділився досвідом організації військово-патріотичної роботи та впливу на емоційно-вольову та мотиваційну сфери вихованців з метою формування в них високих моральних, громадянських і професійних рис для гармонійного становлення їх особистості.Гостям дуже сподобалася атмосфера закладу, вони висловили прагнення до подальшої міжнародної співпраці з навчальними закладами Міністерства оборони України, у тому числі військовим ліцеєм, з метою правильного розуміння усіма членами суспільства необхідності подальшого розгортання євроінтеграційних процесів та поглиблення стосунків з країнами Європейського Союзу.

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

01 липня 2021 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Герой України генерал-майор Гордійчук Ігор Володимирович на запрошення Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Вальдемараса САРАПІНАСА (Valdemaras SARAPINAS) відвідав Посольство Литовської Республіки у Києві з нагоди Дня коронації короля Міндовга, яке вважається днем створення литовскої держави. Під час заходу Ігор Володимирович мав нагоду особисто поспілкуватися з Послом Литовської Республіки в Україні та іншими почесними гостями з приводу подальшої євроінтеграції та з питань поглиблення міжнародної співпраці, підтримання дружніх стосунків та обміну досвідом в рамках національно-патріотичного виховання молоді.

У КВЛ ВІДБУЛАСЯ ВИСТАВКА ФОТОРОБІТ СПІВПРАЦІ УКРАЇНИ З КРАЇНАМИ – ЧЛЕНАМИ НАТО

25 травня 2021 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна проведено тематичну виставку фоторобіт  співпраці України з країнами – членами НАТО.

Захід з інформування особового складу ліцею про євроатлантичну інтеграцію України проведено в рамках реалізації визначеної Конституцією України стратегічної мети щодо набуття повноправного членства України в НАТО із використанням можливостей Комплексного пакету допомоги НАТО Україні, за ініціативою Директорату інформаційної політики у сфері оборони та стратегічних комунікацій Міністерства оборони України та сприяння Центру інформації і документації НАТО в Україні.

На заході були присутні Вінета Кляйне – директор Центру інформації та документації НАТО, Ротаєнко Світлана – керівник проєктів Центру інформації та документації НАТО, Родченко Лариса Михайлівна – керівник експертної групи політики військових зв’язків з громадськістю Директорату інформаційної політики у сфері оборони та стратегічних комунікацій Міністерства оборони України, Мірненко Володимир Іванович – директор Департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України, полковник медичної служби Пліш Богдан Анатолійович – заступник директора Департаменту соціального та гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України, начальник Центру морально-психологічного забезпечення Командування Об’єднаних сил Збройних сил України полковник Коваленко Євген Сергійович.

Захід відкрив начальник ліцею Герой України генерал-майор Гордійчук Ігор Володимирович, який,   звернувшись насамперед до богунців, наголосив на необхідності впровадження євроатлантичної інтеграції України.

01 липня 2021 року начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Герой України генерал-майор Гордійчук Ігор Володимирович на запрошення Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Вальдемараса САРАПІНАСА (Valdemaras SARAPINAS) відвідав Посольство Литовської Республіки у Києві з нагоди Дня коронації короля Міндовга, яке вважається днем створення литовскої держави. Під час заходу Ігор Володимирович мав нагоду особисто поспілкуватися з Послом Литовської Республіки в Україні та іншими почесними гостями з приводу подальшої євроінтеграції та з питань поглиблення міжнародної співпраці, підтримання дружніх стосунків та обміну досвідом в рамках національно-патріотичного виховання молоді

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

10  та 11 грудня 2019 року в Києві відбудеться Третій український жіночий конгрес, у якому братимуть участь і представники іноземних держав.

За ініціативи Посольства Великої Британії в Україні та за погодженням з Департаментом військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України 10 грудня відбулася зустріч начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майора Ігоря  Гордійчука з капітаном ІІІ рангу Королівських ВМС Сереною Скотт (Serena Scott).

Під час зустрічі  з ліцеїстами Серена Скот розповіла про роль жінок у Збройних силах Великої Британії та відповіла на численні питання  з  різноманітних тем.


ВІЗИТ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ ДО ВІЙСЬКОВОГО КОЛЕДЖУ ВЕЛБЕК У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ ЗА ПРОГРАМОЮ ОБМІНУ ДОСВІДОМ

З 13 по 20 листопада 2019 року на запрошення Апарату аташе з питань оборони при посольстві Великої Британії в Україні та відповідно до програми обміну досвідом лейтенант Микитенко Ю.М. разом із 5 ліцеїстами та 1 ліцеїсткою (Хомчук М., Дембітський О., Чоботок С., Тесленко А., Золотарьов О., Стрік Д.) перебували у військовому коледжі Велбек (Welbeck DSFC).

Українську групу розмістили разом з кадетами Велбека, а згодом ознайомили з вправами із піднесення командного духу. Богунці мали змогу проявити свої лідерські якості та взаємодопомогу.

15 листопада зранку, отримавши  спорядження (рюкзак зі спальником, прибори для нагрівання сухого пайка, каремат, водовідштовхувальне накриття), група разом з кадетами першого курсу прибула на тренувальний полігон. Там був розбитий та облаштований польовий табір, після чого проведені заняття: стрільба з рушниці по тарілках. Найкращий результат продемонстрував ліцеїст 1 навчальної роти Хомчук Микола, збивши 4 тарілки.

16 листопада за запрошенням одного з офіцерів полігону ліцеїстів відвезли у старовинне Британське село Окхем (Oakham) з метою відвідування історичних пам’яток. Після повернення на полігон ліцеїсти взяли участь в одній із вправ із формування командного духу (8 кілометрів несли ноші з бутлями  води). Ліцеїстка 4 навчальної роти взяла участь у несенні наряду, а саме у нічному патрулюванні табору.

17 листопада ліцеїсти стали учасниками заняття зі стрільб із штурмової гвинтівки SA80-A3 з 25ти м. Найкращі результати продемонструвала ліцеїстка 4 навчальної роти Тесленко Анна. Один з інструкторів прочитав лекцію для ліцеїстів про ключові моменти прийняття командирських рішень.

18 листопада разом з працівниками та кадетами Велбеку ліцеїсти поїхали у найближче місто для гри в мінігольф. Після повернення згідно з розкладом в коледжі пройшли спортивно-масові заходи, тож ліцеїсти мали змогу пограти у футбол, а також обстежити найближчі пагорби та насолодитися вражаючими краєвидами.

19 листопада з персоналом та кадетами ліцеїсти поїхали в Лондон, де мали змогу відвідати Міністерство оборони Британії, Вестмінстерське абатство, Даунінг стріт, Біг Бен, Букінгемський палац та Лондон Ай. Після повернення кадети влаштували для українців прощальну вечірку з піцою та приємними подарунками на згадку про відвідини Велбеку. 20 листопада представники Київського військового ліцею повернулися до Києва з новими враженнями та неперевершеними емоціями.

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ В РАМКАХ ПРОЕКТУ “МОЯ НОВА АРМІЯ”

23 жовтня 2019 року ліцей відвідав полковник запасу Військово-Повітряних сил України Сполучених Штатів Америки Райан Роберт (Rayan Robert), який зустрівся з ліцеїстами 34 взводу та ліцеїстками і провів заняття з кандидатами до вступу у військові академії Збройних сил США в рамках проекту “Моя нова армія”. До цього проекту також долучився волонтер Томас Роналд (Thomas Ronald).

Крім цього, з ліцеїстами провів заняття американець українського походження Максим Олівін, який  розповів про свій шлях до мети – кар’єри офіцера, поділився власним досвідом та дав хлопцям рекомендації щодо розвитку та самореалізації, досягнення успіху та свідомого вибору професії.

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ ПРЕДСТАВНИКІВ КВЛ З МНО РУМУНІЇ

На запрошення начальника Головного управління людських ресурсів Міністерства національної оборони Румунії та за погодженням першого заступника Міністра оборони України в рамках міжнародного співробітництва виїхали у відрядження в місто Крайова (Румунія) підполковник Єрмоленко Д.В. та ліцеїст 3 навчальної роти Лук’янчук І.Л.
Румунська сторона запросила представників військових ліцеїв України для участі у заході «Європейська конференція командирів військових ліцеїв», яка триватиме з 14 по 17 жовтня 2019 року.


SPEAK UP in KML

04.10. 2019 року Київський військовий  ліцей імені Івана Богуна  відвідали представники школи SPEAK UP (курсів англійської мови у Києві) та надали ліцеїстам інформацію щодо можливостей курсу вивчення англійської мови з адаптуванням навчальної програми для індивідуальних потреб кожного. Серед іншого ознайомили ліцеїстів з системою мультимедійних занять (за допомогою мобільного додатку в телефоні або планшеті), запропонували пройти безкоштовні тести з метою мотивації до вивчення англійської мови. А в рамках підготовки до ЗНО –поінформували про підготовку до міжнародних іспитів IELTS, TOEFL, FCE.

ЗУСТРІЧ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ПОСОЛЬСТВА КАНАДИ В УКРАЇНІ

2 жовтня 2019 року з метою надання допомоги у мовній практиці ліцеїстам Київського військового ліцею імені Івана Богуна до КВЛ завітали гості з Посольства Канади в Україні: капітан Райан Езедін (Rayan Ezedin) та канадець українського походження капітан Роман Бабурін (Roman Baburin). Вони  відвідали 2 навчальних взводи, серед яких і взвод  ліцеїсток.

Гості відзначили велику активність ліцеїстів, особливо гарну мовну підготовленість дівчат. “Спілкування з налаштованою на навчання молоддю надихає, дає поштовх і бажання ділитися власним досвідом,” – зазначив  Роман Бабурін, – адже навчання – це обопільний процес”.

Богунівці радо спілкувалися з гостями, цікавилися системою освіти у Канаді та особливостями військового побуту у Збройних силах країни.

УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТІВ У ЗАХОДІ «BALTIC GUARD 2019»

Ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна брали участь у заході «Baltic Guard 2019», який проходив у міжнародному літньому військовому таборі «Zalgiris » (Литовська Республіка).
Від КВЛ поїхали ліцеїсти: Цуд Дмитро, Моісеєв Віталій, Долгушин Віталій, Сандул Андрій, Абурас Рошді, Скакун Микола, Махов Глікерій, Жгут Григорій, Галенко Едуард, Глущенко Нікіта.
За період перебування у таборі богунівці познайомились з молоддю військово-патріотичних шкіл Литви (20 чол.), Латвії (20 чол.), Естонії (13 чол.), Польщі (20 чол.) та Великобританії (20 чол.). Спілкування між юнаками та дівчатами відбувалось переважно англійською мовою.
Всі учасники, були розподілені випадковим чином на чотири підрозділи по 25 чоловік. Інструкторами в групах були курсанти литовських ВВНЗ.
Керівництво заходу «Baltic Guard 2019» спланувало дуже цікаву та насичену програму для учасників: змагання між командами, тактичне навчання, бойова стрільба, смуга перешкод, відпрацювання практичних навичок з військової справи.
Наші ліцеїсти проявили себе з найкращої сторони, посівши призові місця у змаганнях із футболу, волейболу, армреслінгу.
Щовечора кожна країна-учасник представляла себе виступом. Наші богунівці виконали «Ой на горі та й женці жнуть» з елементами гопака.
Також був організований культурний відпочинок для учасників у вигляді екскурсій до міста Каунас.

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

22 липня 2019 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбулась зустріч начальника КВЛ генерал-майора Ігоря Гордійчука
з командиром операції «ОРБІТАЛ» полковником Майком Веймутом, офіцером відділу планування операції «ОРБІТАЛ» капітаном Стівеном Шарпом та перекладачем
штабу операції «ОРБІТАЛ» Іваном Мацюком.
Обговорили шляхи співпраці в напрямках вивчення англійської мови та відівідування КВЛ.


УЧАСТІ ЛІЦЕЇСТІВ У ЗАХОДІ  «BALTIC GUARD 2019»

На запрошення Союзу литовських стрільців  четвертий рік поспіль богунівці мають змогу відвідувати міжнародний літній військовий табір «Zalgiris » (Литовська Республіка).

21 липня 2019 року десять найкращих ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна у супроводі офіцерів-психологів майора Уціник Н.І. та лейтенанта Вільчевої О.М.  виїхали до Литовської Республіки у рамках участі у заході  «Baltic Guard 2019», який буде проходити з 22 по 27 липня.

Мета заходу –  подальший розвиток військово-патриотичного виховання ліцеїстів для підвищення мотивації навчання у військовому ліцеї, спілкування з однолітками з військово-патриотичних шкіл Литви, Латвії та Естонії та збереження динаміки двосторонніх міжнародних контактів з Литовською Республікою.

Перед від’їздом ліцеїстів заступник начальника ліцею з навчальної роботи полковник Оржешко Д.В. провів з ними інструктаж  щодо заходів безпеки та правил поведінки.

Дмитро Валерійович побажав ліцеїстам гарної поїздки, цікавої співпраці з молоддю інших іноземних держав та  здобути новий досвід в рамках міжнародної співпраці.

НАБУТТЯ НОВИХ ЗНАНЬ У ТРЕНУВАЛЬНОМУ ТАБОРІ ПІД СТОКГОЛЬМОМ

18 червня 2019 року до ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна, які наразі перебувають у тренувальному таборі під Стокгольмом, завітав військовий аташе Посольства України в Швеції полковник Хабаренко С.

Він побажав богунівцям наснаги, а також висловив вдячність шведській стороні за запрошення та сподівання на подальшу співпрацю.

Вже третій день у лісовій місцевості ліцеїсти займаються  відпрацюванням вправ з виживання, а саме: тренуванням реакції на надзвичайні ситуації, сигнали, моделюванням автомобільної аварії, на яку вони мають швидко і правильно зреагувати. Цього дня хлопці також самостійно ловили рибу із саморобних вудок.


ЛІЦЕЇСТИ КВЛ У ШВЕЦІЇ

Триває візит ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна до Швеції та їх участь у літньому військовому таборі під Стокгольмом на запрошення військового радника Шведської делегації в ОБСЄ у Відні полковника Йохана Хуовінена (Huovinen Sven Olof Johan).

Юнаки вже взяли участь у спільних спортивних іграх, у міжкомандних змаганнях, мали змогу ознайомитись з історичними пам’ятками Швеції та відвідали музей зброї.

Богунівці також відвідали казарми і зброярні, де розташований почесний караул, стали свідками ритуалу зміни королівського караулу біля будівлі Парламенту Швеції та бачили стайні, в яких доглядають за кіньми.

ЛІЦЕЇСТИ КВЛ ЗАПРОШЕНІ ДЛЯ УЧАСТІ У ЛІТНЬОМУ ВІЙСЬКОВОМУ ТАБОРІ У ШВЕЦІЇ

З ініціативи військового радника Шведської делегації в ОБСЄ у Відні полковника Йохана Хуовінена (Huovinen Sven Olof Johan) лцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна було запрошено до Швеції для участі у літньому військовому таборі під Стокгольмом Керівництвом ліцею для поїздки до Швеції було відібрано 5 кращих ліцеїстів молодшого курсу: Сень Єгора, Штинду Василя, Слесаренка Дмитра, Коваля Захара, Клименка Данила, яких супроводжують два офіцери ліцею:  командир 3 навчальної роти – старший офіцер-вихователь підполковник Ромахін В.Ю. та командир взводу 4 навчальної роти ліцеїстів молодший лейтенант Микитенко Ю.М.

13 червня 2019 року представники КВЛ прибули до столиці Швеції. У перший день юнаки  побували на військовому полігоні, познайомились  з представниками молодіжної асоціації протиповітряних сил Швеції (Swedish Anti-Aircraft Voluntary Training Association). Згідно з регламентом юнаки братимуть участь у спільних спортивних іграх міжкомандних змагань,  у військовому вишколі молоді, польовому виході та військових тренуваннях.


1ДЕЛЕГАЦІЯ КАДЕТІВ АКАДЕМІЇ ВІЙСЬКОВО-ПОВІТРЯНИХ СИЛ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ ВІДВІДАЛИ КВЛ

27 березня 2019 року в рамках проведення щотижневого заходу — “Єдиного дня англійської мови” та на прохання Всеукраїнської громадської організації “Об’єднання християн-військовослужбовців України” до Київського військового ліцею імені Івана Богуна завітали англомовні гості:
делегація кадетів Академії Військово-Повітряних сил Сполучених Штатів Америки;
представники посольств іноземних держав в Україні для проведення занять з ліцеїстами.

Богунівцями для американських кадетів було підготовлено довідку про історію навчального закладу англійською мовою та ознайомлено їх із характеристиками та будовою навчальної зброї. Також було проведено змагання кадетів США з ліцеїстами КВЛ зі стрільби з гвинтівок ТОЗ – 8 М та пістолета Марголіна, а під час відвідування занять з фізичної культури організовано змагання юнаків з крос-фіту. Гості відзначили відмінну фізичну підготовленість наших вихованців та вміле володіння англійською мовою.

Пізніше гості поспілкувалися з начальником Київського військового ліцею імені Івана Богуна Героєм України генерал-майором ГОРДІЙЧУКОМ І.В., а під час другого сніданку смакували страви української кухні.
Завершився захід колективним фото у фойє ліцею.

Окрім цього, як носії іноземної мови до проведення занять з англійської мови з ліцеїстами долучилися:
командувач Королівським воєнно-морським флотом Великої Британії Майкл Грінланд;
радник операційного планування посольства Литви в Україні майор Егидіус Чюлада;
помічник аташе з питань оборони при Посольстві Швеції в Україні сержант Отто Пагельс-Фік.

Також 28 березня 2019 року заняття з ліцеїстами провів офіцер з оперативних питань відділення двостороннього співробітництва при посольстві США в Україні майор Раян О’Коннор.

ВДОСКОНАЛЮЄМО ЗНАННЯ З НОСІЯМИ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ!

20 лютого 2019 року до Київського військового ліцею імені Івана Богуна в рамках проведення щотижневого заходу – «Єдиного дня англійської мови», завітали англомовні гості.
З метою вдосконалення вивчення англійської мови командування ліцею впровадило регулярні зустрічі ліцеїстів з носіями англійської мови. Так, сьогодні з юнаками 5 та 6 навчальних рот зустрілися заступник начальника відділу міжнародного співробітництва посольства США підполковник Тодд Гофф та заступник військового аташе посольства Польщі майор Олександр Сухенек.
Під час спілкування, яке відбувалося англійською мовою, гостей цікавили плани наших юнаків на майбутнє. Ліцеїстів, в свою чергу, цікавили українські національні традиції, національні особливості українській кухні тощо.


УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТА КВЛ У ПРОЕКТІ З НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ – УЧАСНИКІВ ООС

У Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна велика увага приділяється вивченню англійської мови, застосовуються різні методи та засоби для вдосконалення її вивчення.
Так щопонеділка, середи та п’ятниці всі доповіді та команди ліцеїстами здійснюються англійською мовою, щосереди здійснюється перегляд фільмів у актовій залі ліцею англійською мовою з субтитрами. На запрошення керівництва ліцею у позакласний час ліцеїсти мають можливість навчатися в англомовному гуртку з волонтерами. Під час таких імпровізованих уроків можна поспілкуватися з носієм англійської мови, дізнатися багато цікавого про вподобання, традиції людей інших країн.
Так, під час однієї із зустрічей волонтер Вільям розповів ліцеїстам про проект, в якому він бере участь, а саме щонеділі проводить заняття у КМДА з військовослужбовцями – учасниками ООС. Коли Вільям звернувся до юнаків з пропозицією залучитися до проекту, відгукнувся ліцеїст 5 навчальної роти Ігор Бережний, який зацікавився цією пропозицією та запропонував свою кандидатуру.
Вже понад місяць юнак відвідує ці заняття в якості перекладача між військовими та англомовним вчителем, чим допомагає у проведенні занять та водночас вдосконалює свій рівень знань.
Сам Ігор Бережний з міста Кропивницького, навчався у звичайній школі, додатково відвідував курси з англійської мови.


ДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ В КИЇВСЬКОМУ ВІЙСЬКОВОМУ ЛІЦЕЇ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА

24 жовтня 2018 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна пройшов як день англійської мови, який розпочався із ранкової фізичної зарядки з поданням команд англійською мовою та з використанням англійських речівок.

В рамках проведення дня англійської мови до викладачів та вихованців КВЛ долучилися представники Посольств США та Канади в Україні. Гості завітали до начальника ліцею Героя України генерал-майора Гордійчука І.В., де обговорили питання співпраці у мовній підготовці.

Представники Посольства США в Україні Анналейс Хантер (Annaleis Hunter) та Дешил Моргер (Dashiel Morger) були присутніми на  уроці та факультативних заняттях з англійської мови. Вони спілкувалися з ліцеїстами на різні теми, зокрема обговорили бачення юнаками їхніх подальших кроків на шляху до майбутньої професії офіцерів Збройних сил України, говорили про оволодіння навичками, необхідними для справжнього захисника України.

Також три уроки з англійської мови відвідали представники Посольства Канади в Україні капітан Ніколас Хакстер (Nicholas Huxter) та майор Корі Енхорн (Corey Anhorn). Вони налагодили цікавий діалог з ліцеїстами щодо історії Канади, обговорення спільних рис та відмінностей між нашими арміями, зброєю, культурою та традиціями.

Майор Корі Енхорн, крім цього, провів факультативне заняття з ліцеїстами 5-ї навчальної роти та обговорив з юнаками їх повсякденну діяльність, розповів про уніформу військовослужбовців Канади, їх традиції та напрямки підготовки військових фахівців.

Зустрічі пройшли у теплій та дружній атмосфері. Богунівцям сподобалися заняття із залученням носіїв англійської мови, адже це сприятиме кращому оволодінню ними іноземною мовою і, безперечно, стане  у пригоді у майбутньому. Гості відмітили якісну підготовку ліцеїстів та прагнення до оволодіння новими знаннями.


ЗУСТРІЧ ІЗ ВЕТЕРАНАМИ АРМІЇ США УКРАЇНСЬКОГО ПОХОДЖЕННЯ

25 серпня 2018 року Київський військовий ліцей імені Івана Богуна відвідали ветерани армії США українського походження, які перебувають
в Україні в рамках проведення українсько-американського Міжнародного волонтерського та ветеранського Форуму “Там, де ми – там Україна”.

До складу делегації увійшли: очільник Спілки американських ветеранів українського походження майор Пітер Бенцак, підполковник бронетанкових військ Майкл Пол Грицак, капітан другого рангу резерву ВМС США Карл Рой Харві, ветеран сухопутних військ США Джон Стесі, штаб-сержант військово-повітряних сил США Ігор Богданович Рудько, волонтер благодійної організації “Revived Soldiers Ukraine” (Відродження українських військових) Мирон Мельник.

Відвідувачів зустріли ліцеїсти 5-ї навчальної роти ПОПОВИЧ Роман Сергійович, БЕРЕЖНИЙ Ігор Євгенійович, САМОЙЛЕНКО Кирило Олексійович та КОШИЦЬКИЙ Дмитро Ярославович, які підготували для гостей інформаційну довідку про Ліцей.

Під час зустрічі з начальником Ліцею Героєм України генерал-майором ГОРДІЙЧУКОМ І.В. ветерани США цікавилися сьогоденням Ліцею та Збройних сил України, спілкувалися про перспективи переходу до професійної армії та вирішення в ній питань гендерної політики, обговорили проблеми виховання підростаючого покоління. В кінці зустрічі відбувся обмін сувенірами та фотографування.

Також гості мали можливість поспілкуватися з ліцеїстами 5-ї роти, які брали участь у параді з нагоди відзначення 27-ї річниці Незалежності  України. Юнаки охоче розповіли про свій побут, прагнення до мрії стати офіцерами Збройних сил та боронити рідну Україну. Ліцеїсти щиро зраділи нагоді попрактикуватися в спілкуванні англійською мовою та продемонстрували добре її знання.

ВІЙСЬКОВИЙ ТАБОР  “Žalgiris 2018”

31 липня 2018 року заступник начальника навчальної частини майор Єрмоленко Д. В. звітував начальнику Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майору Гордійчуку І.В. про приїзд ліцеїстів з літнього військового табору “Žalgiris 2018”.

Згідно з дозволом Міністерства борони України та з метою забезпечення участі ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна у літньому військовому таборі “Zalgiris 2018” (організатор заходу – Союз литовських стрільців), а також задля національно-патріотичного виховання ліцеїстів, підвищення мотивації до навчання у військовому ліцеї, спілкування з однолітками з військово-патріотичних шкіл Польщі, Литви, Естонії та на виконання наказу начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна “Про участь ліцеїстів Київського військового ліцею імені Івана Богуна у літньому військовому таборі “Zalgiris 2018”, Литовська Республіка, місто Пабраде з 22 по 29 липня 2018 року” було визначено супроводжуючого офіцера та нижчепойменований склад команди ліцеїстів з 10-ти осіб (з числа пільгових категорій):
Цуд Дмитро Васильович, Слесаренко Дмитро Артурович, Голуб Богдан Вадимович, Вегера Андрій Олексійович, Зеленін Дмитро Олексійович, Кузьменко Єгор Васильович, Божок Євген Михайлович, Літвінов Дмитро Сергійович, Ніколаєнко Богдан Володимирович, Наконечний Володимир Олександрович.

Фінансовим управлінням Генерального штабу Збройних сил України було виділено грошові кошти для закупівлі білетів на автобус для пересування з м. Київ до м. Вільнюс (Литва) та у зворотному напрямку.
Команду ліцею у м. Вільнюс зустрічали військовий аташе України у Литві підполковник Степанов Андрій Дмитрович та волонтер з Литовської сторони Гарольдас Даубліс (Haroldas Daublys), які після знайомства з ліцеїстами супроводжували команду до полігону (48 км. від м. Пабраде).

Окрім команди з України, на полігон приїхали юнаки з Польщі, Литви та Естонії, загальною кількістю біля 100 осіб. Весь особовий склад команд був рівномірно розподілений на 4 мультинаціональні взводи на чолі з інструкторами – курсантами 3-го курсу Литовської військової академії імені генерала Йонаса Жямайтіса.

Було проведено урочисте відкриття літнього військового табору “Žalgiris 2018” з підйомом національних прапорів, після чого доведено розклад занять для кожної з груп.

Заняття передбачали залучення юнаків з 09.30 до 12.20 та з 14.00 до 17.30 щодня. З кожним взводом проводилися такі заходи: екскурсія до м. Вільнюс, заняття з топографії, заняття з орієнтування на місцевості, тренаж щодо маскування, практичне заняття із організації засідок та ведення партизанської війни, тактичний тренінг з патрулювання, відпрацювання навичок дій у команді, навчання надання першої медичної допомоги та транспортування поранених, подолання смуги перешкод, стрільба з пневматичної та малокаліберної зброї, марш-кидок, польовий вихід з ночівлею у лісі та на завершення військового курсу – випробування юнаків “стежкою слави” (проходження ними смуги з природними перешкодами).

Крім цього, відбулася зустріч з командуванням (підполковником Гінтарасом КОРИЗНА, Gintaras Koryzna), американськими інструкторами Civil Affairs Team 8331 з надання першої медичної допомоги та транспортування поранених (Cpt. Adam White, Ssg. Virginia Pieciak, Ssg. William McLeod, Spc. Mitchel Webb), цікавими людьми (журналістом Броняреком Аркадіушем, Broniarek Arkadiush) тощо.

Спілкування з дорослими, інструкторами, представниками інших команд відбувалося виключно англійською мовою.
Юнаків було розміщено у каркасно-тентових наметах, інструкторів – у наметах на шість осіб. Усі були забезпечені чотирьохразовим харчуванням.

26.07.2018 року хлопців відвідали представники посольств відповідних країн. З ліцеїстами зустрівся військовий аташе України у Литві підполковник Степанов А.Д. та посол України у Литві Яценківський Володимир Володимирович зі своєю дружиною Роксоланою. Посол України після бесіди з ліцеїстами вручив кожному спортивну сумку для змінного взуття та термочашки типу “M-tac”. А також зробили групове фото на пам’ять біля флагштоку з прапором України.

Ввечері весь табір розпочав марш-кидок. Було облаштовано табір у лісі, організовано нічне патрулювання. Вночі інструкторами було перевірено якість патрулювання, проведено роботу диверсантів, імітовано напади зі стрільбою холостими набоями, світловими ефектами та вибухами.

Слід зазначити, що весь склад команди Київського військового ліцею імені Івана Богуна показав себе вправними військовими, готовими до навантажень, витривалими, дисциплінованими та активними, продемонстрували високий військовий вишкіл та знання англійської мови.

Ліцеїсти здобули перемогу у низці змагань серед юнаків (з надання першої медичної допомоги та транспортування поранених, волейболу тощо).

28 липня о 10.00 було проведено уросте закриття табору, вручення подарунків, визначення кращих. Для ліцеїстів проведено обід та разом з волонтером Гарольдасом Даублісом проведено низку екскурсій: до Музею геноциду, до Замку Гедимінаса (із залученням литовського українця Василя Капкана).

29 липня волонтер Тарас Іванець (литовець українського походження) провів екскурсії до Тракайського замку та столиці древніх литовців м. Кярнаве (Ширвінтський р-н Литви, “музей-заповідник”), організував обід, а ввечері особовий склад команди ліцею виїхав до міста Києва.
Усі перевезення ліцеїстів у Литві та харчування здійснювалися за рахунок зустрічальної сторони.

Метою табору було: вироблення у юнаків лідерських якостей, відпрацювання вмінь роботи у команді, отримання первинних навичок захисту та виживання, налагодження та укріплення міжнародних відносин, вивчення досвіду іноземних країн з військової підготовки, спортивний відпочинок та туризм.

Мета досягнута. Ліцеїсти прибули вчасно та без зауважень. Богунівці дуже задоволені поїздкою, адже здобули не тільки нові навичка, враження, а і мали змогу затоваришувати з однолітками інших держав.

Translate »