Представники Київського військового ліцею імені Івана Богуна нещодавно (10 березня 2023) відвідали Міжнародну онлайн науково-практичну конференцію, присвячену 209-ій річниці від дня народження Тараса Шевченка. Тема: «СУЧАСНЕ ШЕВЧЕНКОЗНАВСТВО: МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНІ ДИСКУРСИ». Організаторами традиційного наукового заходу Міністерства освіти і науки України є Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Навчально-науковий інститут філології, Варшавський університет, Познанський університет.
Феномен Тараса Шевченка в контексті війни набуває особливого значення. Він є основою наступальної інформаційної, навчально-виховної стратегії в умовах військового Ліцею, – переконані викладачі підкомісії з української мови та літератури, зарубіжної літератури.
Педагоги КВЛ беруть активну участь у формуванні гуманітарного простору сучасної Української держави, зокрема її шевченкознавчого напряму. Морально-етичні, емоційно-вольові імперативи Пророка нації в сучасних умовах активно діють: «Борітеся – поборете!»
Вивчення, дослідження життя та творчості Шевченка на уроках української мови, літератури, в позаурочній та позаліцейній діяльності, географії його перебування в Україні та місць малої батьківщини богунівців та богунівок продовжують бути цементуючим чинником національної гуманітарної безпеки.
Шевченкова спадщина – це мотивація до консолідації війська на загальнонаціональних цінностях мови, історії, культури, зміцнення обороноздатності.
У Київському військовому ліцеї прикладом служіння Україні є Герой України генерал-майор Ігор Гордійчук, командування, офіцери вихователі. Бережемо священну памʼять про Героїв, які віддали своє життя за Україну!!!
Діла добрих оновляться, діла злих загинуть!