24 жовтня увесь цивілізований світ відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй. У 2022 році цей день є 77-ю річницею з моменту ухвалення Статуту ООН — документа, який описує всі цілі та напрями в роботі Організації.
Нині ця міжнародна організація об’єднує держави, що прагнуть підтримання та зміцнення миру й міжнародної безпеки, розвитку співробітництва між державами.
Як одна з держав-засновниць ООН, Україна неухильно дотримується цілей та принципів Статуту Організації, робить суттєвий внесок у її діяльність у сферах підтримання міжнародного миру та безпеки, роззброєння, економічного та соціального розвитку, захисту прав людини, зміцнення міжнародного права тощо.
Діяльність України у Організації Об’єднаних Націй було визначено одним із пріоритетних напрямів зовнішньої політики нашої держави. Серед них: розробка ефективних підходів до зміцнення міжнародної та регіональної безпеки, більш повне залучення ООН до процесу роззброєння, зниження військового протистояння в різних регіонах світу, проведення конструктивного діалогу з проблем конверсії, розв’язання соціально-економічних проблем, експертної допомоги в інтересах державного будівництва України, використання унікальних можливостей ООН для ведення діалогу з представниками інших держав.
Особливий етап співробітництва нашої держави й Організації Об’єднаних Націй настав після початку війни на Сході та окупації Криму у 2014 році. Тоді, у березні того ж року, на запрошення уряду в Україну прибула Моніторингова місія ООН з прав людини.
Українська спільнота та діаспора по усьому світу закликає країни ООН забрати право вето у росії – країни-агресора.
Слава волелюбному, працелюбному та мужньому українському народові!
Слава Збройним силам України!
Слава Україні!
З повагою
начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна
Герой України
генерал-майор Ігор ГОРДІЙЧУК