Щороку, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. У цей день ми вшановуємо пам’ять преподобного Нестора Літописця, з чиїм іменем пов’язують започаткування писемної української мови.
На жаль, за свою багатовікову історію українська мова неодноразово зазнавала утисків та заборон з боку імперських держав, особливо від сьогоднішнього ворога – країни-агресора. Але завдяки незламній волі українського народу мові предків вдалося вистояти й утвердитися.
Правовий статус української мови як державної визначає Конституція, прийнята Верховною Радою України.
Мова – не лише засіб нашого спілкування, а й визначальний чинник незалежності країни, ідентичності її нації.
Незважаючи на те, що українська мова має глибоку історію та правовий статус, зазіхання на неї та спотворення фактів з боку кремлівської імперії не припиняються. Окрім цього рашисти фізично знищують українські школи, університети, пам’ятники архітектури, музеї та інші історичні надбання нації.
Щороку саме в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, а також проводиться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до якого традиційно долучаються мільйони людей. Серед яких не тільки мешканці України, але й тисячі людей з усього світу, представники діаспор, іноземні шанувальники солов’їної.
З кожним роком українська мова розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь все частіше популяризує та спонукає до її вжитку в мовленні. Підтримуючи цей наш скарб, ми об’єднуємо й зміцнюємо Україну.
Слава волелюбному, працелюбному та мужньому українському народові!
Слава Збройним силам України!
Слава Україні!
З повагою
начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна
Герой Українигенерал-майор Ігор ГОРДІЙЧУК