Для того, щоб дати відсіч величезному війську ворога, армія, менша за розміром, має бути більш освічена та вмотивована. У сучасній війні перемагає той, хто вміє логічно мислити, швидко й точно аналізувати обстановку на полі бою, приймати правильні рішення, які забезпечать виконання бойової задачі та мінімізують втрати. Усьому навчить математика.
- Розрахунок та планування у воєнних діях, зокрема в артилерійських стрільбах, використанні дронів: розрахунок дистанції, траєкторії та часу досягнення цілі. 2. Криптографія: шифрування та розшифрування повідомлень забезпечують складні математичні алгоритми.
- Логістика: під час війни забезпечення військових частин ресурсами, а саме: боєприпасами, паливо-мастильними матеріалами, харчуванням, медикаментами є надважливою задачею, ефективність якої забезпечується математичним плануванням та розв’язуванням задач оптимізації.
- Розвідка: збір та аналіз даних вимагають уміння логічно мислити, узагальнювати та аналізувати.
Війна стала високотехнологічною, і для перемоги нам потрібні розумні, освічені бійці. Складні математичні завдання вчать нас мислити нестандартно, знаходити власний шлях розв’язку, думати на декілька кроків вперед, вчить не пасувати перед труднощами, гартує волю й характер. Усі ці уміння та якості є необхідними складовими воїна-переможця.