
У КВЛ ПРОЙШОВ КОНКУРС ІЗ ПРЕДМЕТУ «ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ»
9 та 11 грудня 2019 року підкомісією з військових дисциплін був організований та проведений конкурс на кращі знання із предмету «Захист Вітчизни».
На конкурс були винесені теоретичні питання у вигляді тестів (80 питань) із тактичної та вогневої підготовки, військової топографії, домедичної та інженерної підготовки, статутів Збройних сил України. Також відпрацьовувались практичні завдання: неповне розбирання та збирання АК-74 і ПКМ, знаходження на топографічній карті координат різних цілей, визначення номенклатури карт, зупинка критичних кровотеч за допомогою турнікетів, визначення дальності до цілей різними способами, визначення азимутів за допомогою компасу.
У конкурсі взяли участь 53 ліцеїсти 11-х класів. У результаті запеклої боротьби переможцями стали ліцеїсти 1 навчальної роти: Полянчиков Є.І., Шворніков К.Р.; ліцеїсти 3 навчальної роти: Варава О.О., Янович В.К., Галенко Е.С., Криволапов В.О. та Штогрин Н.Р.
Вітаємо переможців!

УЧАСТЬ ЛІЦЕЇСТІВ КВЛ У МІСЬКИХ ЗМАГАННЯХ «МИ – ДІТИ ТВОЇ, УКРАЇНО»
07 грудня 2019 року на базі Київського національного університету будівництва та архітектури відбулися міські змагання «Ми – діти твої, Україно» (старша вікова група) серед збірних команд закладів освіти Києва. До збірної команди ліцею увійшли богунці 4, 5 та 6 навчальних рот: Сергієнкова Ангеліна, Тесленко Анна, Кияниця Денис, Іванова Аполлінарія, Іордан Катерина, Махов Прокопій, Романенко Іван, Тюрін Андрій, Куран Дмитро, які вкотре продемонстрували відмінні результати.
За результатами змагань Іванова Аполлінарія здобула І місце на етапі «Збір та розбір АКМ», а Романенко Іван посів ІІ місце. Кияниця Денис здобув 1 місце у «Спорядженні магазину».
Іванова Аполлінарія та Романенко Іван з «Фехтування» вибороли ІІІ місце. Під час виконання «Метання умовної гранати» Іордан Катерина здобула ІІІ місце.
Збірна команда ліцею у кількості 8 ліцеїстів посіла 2 місце в конкурсі «Строю та пісні».
Вітаємо переможців та тренерів команди – викладачів підкомісії з військових дисциплін.

ЛІЦЕЇСТИ КВЛ ЗДОБУЛИ ПЕРЕМОГУ В МІСЬКИХ ЗМАГАННЯХ З ВОГНЕВОЇ ПІДГОТОВКИ У М. КИЄВІ
2 грудня 2019 року відбулися міські змагання з вогневої підготовки (старша вікова група) серед збірних команд закладів освіти м. Києва, присвячені Дню Збройних сил України.
Серед учасників змагань була і команда Київського військового ліцею імені Івана Богуна до складу якої увійшли: Сергієнкова Ангеліна, Тесленко Анна, Кияниця Денис та Іванова Аполлінарія.
Команда ліцею здобула почесне І загальнокомандне місце серед закладів ЗСО та позашкільних закладів міста Київ.
В індивідуальних змаганнях з великим відривом від інших учасників змагань у сумі двох змагальних конкурсів І місце посіла Сергієнкова Ангеліна, ІІ місце виборола Тесленко Анна і ІІІ місце – Кияниця Денис.
Іванова Аполлінарія показала високі результати під час змагань зі стрільб.
Особовий склад ліцею вітає богунців з перемогою. Викладачам підкомісії з військових дисциплін Мельнику О.І та Лисаченко В.В., які підготували вихованців до змагань, висловлюємо вдячність за професійну підготовку.

ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ З ПРЕДМЕТУ «ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ» ЗГІДНО З ПРОТОКОЛОМ ТССС-АС « TACTICAL COMBAT CASUALTY CARE»
29 листопада 2019 року на запрошення викладачів кафедри підкомісії з «Захисту Вітчизни» на урок завітав начальник центру військово-патріотичного виховання міста Обухів Руслан Трегуб.
Під час уроку він презентував богунцям протокол ТССС-АС (англ. Tactical Combat Casualty Care) – дошпитальна допомога «Тактична допомога пораненим в умовах бойових дій».
На даний час Збройні сили, де впроваджено систему навчання відповідно до рекомендацій CoTCCC (країни НАТО, їх союзники, інші), згідно з останніми аналітичними даними мають найкращу систему надання медичної допомоги та евакуації під час бойових дій. Дотримання рекомендацій дає можливість залишитись живими максимально можливій кількості поранених військових.
Висловлюємо велику вдячність Руслану Трегубу за надання практичних навичок ліцеїстам з тактичної допомоги.

ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ З ТАКТИЧНОЇ ДОПОМОГИ
Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна згідно з навчальним планом вивчення предмету «Захист Вітчизни» проводяться теоретичні та практичні заняття з тактичної медицини.
Юнаки мають змогу оволодіти навичками надання першої домедичної допомоги. Після детального роз’яснення вчителя «Захист Вітчизни» практичні навички виконує кожний ліцеїст, адже знання та вправні дії надання першої невідкладної допомоги часто рятують життя не тільки під час бойових дій, але і у звичайному цивільному життя.
Особовий склад ліцею висловлює вдячність голові Подільської районної організації Червоного Хреста міста Києва Олені Гребенчуковій за неодноразове надання спеціальних манекенів-тренажерів для практичних відпрацювань ліцеїстами навичок першої медичної допомоги.

ЗАНЯТТЯ З ТАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ З ЛІЦЕЇСТАМИ КВЛ
Згідно з наказом начальника Київського військового ліцею ім. І.Богуна №187 від 01.11.19 року 04 листопада було проведено заняття з тактичної підготовки з ліцеїстами 3 навчальної роти на базі підготовки розвідників ГО « Товариства сприяння оборони Батьківщини».
Заняття проводили вчителі підкомісії з військових дисциплін та старші викладачі Житомирського військового інституту ім. С.П. Корольова.
Заняття проводились із тактичної медицини, мінно-вибухової справи, способів дії малих підрозділів в умовах лісу. Усі ліцеїсти подолали психологічну смугу перешкод, відпрацювали питання організації зв’язку під час ведення бойової роботи.
Після занять був організований обід, власноруч приготовлений ліцеїстами, під час якого інструктори поділились багатим досвідом участі в бойових діях як на сході України так і в інших» гарячих точках».
За час проведення занять ліцеїсти оволоділи новими навиками та вміннями бойової роботи та отримали багато позитивних вражень.

ВИШКІЛ ЛІЦЕЇСТІВ З ТАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ
Згідно з наказом начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майора Гордійчука І.В. 23 жовтня 2019 року було проведено заняття з тактичної підготовки з ліцеїстами 2 навчальної роти на базі підготовки розвідників ГО «Товариства сприяння оборони Батьківщини».
Заняття проводили вчителі підкомісії з військових дисциплін та старші викладачі Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова.
Юнаки відпрацьовували навички тактичної медицини, мінно-вибухової справи, способів дії малих підрозділів в умовах лісу. Всі ліцеїсти подолали психологічну смугу перешкод та відпрацювали питання організації зв’язку під час ведення бойової роботи.
Після занять був організований обід, власноруч приготовлений ліцеїстами, під час якого інструктори поділились своїм досвідом участі в бойових діях як на сході України, так і в інших гарячих точках.
За час проведення занять богунці оволоділи навичками та вміннями бойової роботи та отримали чимало позитивних вражень.
ЗВІТ ПІДКОМІСІЇ З ВІЙСЬКОВИХ ДИСЦИПЛІН КИЇВСЬКОГО ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЮ ІМЕНІ ІВАНА БОГУНА ПРО ПРОВЕДЕННЯ НАВЧАЛЬНО-ПОЛЬОВОГО ЗБОРУ З ЛІЦЕЇСТАМИ 10 КЛАСІВ НА БАЗІ НАВЧАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ВЧ А2167 (С. ВЕЛИКОПОЛОВЕЦЬКЕ) З 03.09 ПО 09.09 2019 РОКУ

Відповідно до навчальної програми та за рішенням начальника Київського військового ліцею ім. І. Богуна генерал-майора Гордійчука І. В з ліцеїстами 10 класів були проведенні збори на базі навчального центру вч А2167 (с. Великополовецьке Київської області).
3 вересня 2019 р. о 8:00 після отримання відповідного наказу особовий склад навчальних рот з офіцерами та вчителями предмету “ Захист Вітчизни” здійснив марш за маршрутом Київ –Калинівка-Терезіно –Великополовецьке і о 11:00 прибув в район дислокації навчального центру та під керівництвом заступника начальника ліцею полковника Акутіна Д.О і командирів навчальних рот до 14:00 проводив роботи щодо облаштування табору і їдальні для проведення зборів.
Після обіду командири підрозділів разом з вчителями Лисаченко В.В., Мельником О.І., Балашовим О.О. провели облаштування навчальних місць для проведення занять згідно з планом проведення зборів. За рішенням заступника начальника ліцею полковника Акутіна Д.О. вчителі предмету були розподілені для проведення занять за навчальними ротами, а саме: Мельник О.І. – 4 навчальна рота, Лисаченко В.В. – 5 навчальна рота, Балашов О.О. – 6 навчальна рота.
Заняття з ліцеїстами проводились таким чином:
- Тактична підготовка – 8 годин.
- Вогнева підготовка – 9 годин.
- Військова топографія – 8 години.
- Домедична підготовка – 2 година.
- Військово-інженерна та зв’язок – 4 години.
- Основи національної безпеки та оборони України – 1 година.
- Статути ЗСУ – 2 години.
На заняттях з основ національної безпеки та оборони ліцеїстам було доведено основні принципи національної безпеки, розглянуті питання воєнної організації держави, організаційна структура Збройних сил України, військового ліцею та їх керівництво.
На заняттях з тактичної та інженерної підготовки були розглянуті та відпрацьовані наступні питання: основи загальновійськового бою, складові частини бою, порядок пересування військовослужбовців на полі бою в різних тактичних умовах, дії солдата при вибухах гранат та зброї масового ураження, структура та озброєння механізованого відділення. Також відпрацьовані питання інженерного обладнання позиції відділення, облаштування окопів для стрільби лежачи та з коліна і способи їх маскування. Перед бойовими стрільбами були проведені заняття із бойового злагодження підрозділів у складі навчальних рот.
На заняттях з домедичної підготовки проведено практичні заняття із порядку надання першої медичної допомоги при зупинці дихання та серцебиття, зупинка кровотечі з кінцівок на полі бою в зоні «Під вогнем», накладання турнікетів та винесення пораненого з поля бою.
Із військової топографії були відпрацьовані питання орієнтування на місцевості за допомогою місцевих предметів та компаса, ходіння за азимутом. В останні день зборів було проведено квест з військової топографії, на якому відпрацювали завдання зі знаходження закладених тайників на місцевості, ходіння по азимуту та знаходження координат на карті, кінцевою метою було знаходження прапора своєї навчальної роти, переможцем виявився особовий склад 4 роти.
Із вогневої підготовки було відпрацьовано наступні питання: призначення вогневої підготовки в ЗСУ, призначення, будова, принцип дії та основні технічні характеристики АК-74. Вивчені та практично розучені порядок виконання нормативів із розбирання та збирання зброї, зайняття положення для стрільби з АК-74 лежачи, заходи техніки безпеки при проведенні стрільб та поводженню зі зброєю та боєприпасами. Були проведені практичні стрільби з автомату АК-74 по нерухомих цілях, до яких залучили весь особовий склад ліцеїстів. Ліцеїсти , які показали кращі результати були заохочені.
Також було організовано та проведено спортивне свято, до проведення якого було залучено близько 80 відсотків особового складу ліцеїстів. Змагання складались із наступних етапів:
- футбол;
- волейбол;
- перетягування канату;
- поштовхи гирь;
- підтягування;
- розбирання та збирання автомату;
- розгинання та згинання рук;
- встановлення намету;
- метання гранати;
- біг з перенесенням мін;
Ліцеїсти, які продемонстрували кращі результати, були заохочені грамотами та кубками. В загальному заліку перемогу отримали ліцеїсти 6 навчальної роти.
Після проведення робіт під керівництвом командирів підрозділів про згортання таборового містечка, особовий склад підготувався та здійснив марш на автобусах з полігону до місця постійної дислокації.
За результатами навчально-польових зборів кращими у навчанні та військовій дисципліні можна відзначити наступних ліцеїстів:
4 навчальна рота:
- Назіпова Л.П.
- Воловик Н.І.
- Копачевська К.В.
- Євдокименко І.В.
- Кияниця Д.О.
- Кудінов Д.О.
- Сотніков І.М.
- Ущапівський А.М.
- Комендант Б.О.
- Романов-Сорока І.Я.
- Чепіль В.В.
- Горовий О.О.
5 навчальна рота:
- Ільченко Н.О.
- Трубач Е.Р.
- Трубач Е.Р
- Махов Г.Л.
- Маслов Є.О.
6 навчальна рота:
- Дейнека В.І.
- Романенко І.Д.
- Скакун М.В.
- Харчук В.В.
- Колос Б.Є.
- Яковченко І.А.
- Сіренко О.В.
- Котельницький В.О.
Ліцеїсти, які показали низький рівень наполегливості щодо вивчення військової справи:
4 навчальна рота
- Кульбіда М.О.
- Довгополов Я.О.
- Іордан К.С.
- Волков В.О.
- Білецька Д.О.
5 навчальна рота:
- Аза Р.В.
- Гандзюк Б.О.
6 навчальна рота:
- Шептицький Б.І.
- Куйбеда М.С.
- Долгодуш А.А.
- Манько Д.К.
- Яковенко Я.В.
Висновки та пропозиції
Вважаємо, що мета перевірити вмотивованість ліцеїстів, які вступили до ліцею, їхню фізичну підготовленість, морально-психологічну витривалість досягнута.
За час проведення зборів ліцеїсти ознайомились із структурою воєнної організації держави, керівним складом Збройних сил України та ліцею, складовими бойової підготовки військ. Ліцеїсти отримали первинні знання з тактичної, вогневої, інженерної підготовки, військової топографії та засвоїли навики надання первинної домедичної допомоги.
Вважаємо, що проведення навчально-польових зборів необхідно включити до тематичних планів, як елемент додаткової вмотивованості при виборі професії військового.
Для більш якісного проведення занять необхідно:
- за кілька днів до початку зборів відправити організаційну групу з метою підготовки навчальних місць до проведення занять;
- покращити питання екіпіровки ( підмінний одяг, наколінники, налокітники, розгрузки, засоби РХБЗ, навчальна зброя із розрахунком на один навчальний взвод роти;
- забезпечити проведення занять засобами імітації, сигнальними ракетами та ін.;
- більш якісно забезпечити бойовими набоями стрільби з автомата АК-74 як по нерухомих, так і по цілях, які з’являються;
- спланувати зустріч ліцеїстів з особовим складом військових частин ( учасниками бойових дій), ознайомити з їх бойовим шляхом, по можливості організувати показ бойової техніки та зброї;
- покращити рівень підготовки командирів взводів для проведення занять з ліцеїстами.
Старший підкомісії з військових дисциплін
працівник ЗС України О.І. МЕЛЬНИК